Negyven gólig meg sem állt a Veszprém Szlovéniában!

2023.11.15. 18:40
A Celje otthonában 40–33-ra nyert a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában.

Celje, 3722
néző. V: Pavicsevics, Razsnatovics (montenegróiak).
CELJE: Zaponsek – COKAN 7 (5), Krecic, JANC 5, Zabic 1, Ivankovic, Mazej 2. Csere: Gabersek (kapus), MAI MARGUC 5, Milicevic 4, Antonijevic 3, Gregoric 1, Maric 2, Cirovic 1, Kacicnik 1, Peric 1. Edző: Alem Toszkics
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3, REMILI 4, Casado 2, Pesmalbek 2, Koszorotov 3, Elísson 3. Csere: Biosca, Nagy Benedek (kapusok), FABREGAS 5, LIGETVÁRI 2, Sandell 4, Mahé 2, J. Omar, A. Nilsson 2, DESCAT 8 (4). Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 15. p.: 5–9. 21. p.: 8–15. 28. p.: 15–20. 35. p.: 20–24. 41. p.: 22–30. 49. p.: 25–35. 56. p.: 30–38. Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek:
5/5, ill. 4/4
Momir Ilics: – Elégedett vagyok, bár jó lett volna mindkét félidő végén több lövést értékesíteni, sok volt a hiba, kicsit mintha „túlgondoltuk” volna a helyzeteket, de a második játékrészre nem lehet panaszom. Ha negyven gólt szerzünk egy meccsen, akkor is próbálom forgatni a csapatot, hogy mindenki kapjon lehetőséget, és mindenki meg is fogja kapni az esélyt elöl és hátul is, de a legfontosabb mindig a győzelem.

Már néhány perc játék után kiderült, mire számítsunk az RK Celje–Telekom Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmeccsen: a hazaiak egyetlen percig sem vezettek, az elején viszont majdnem három percig tartották a döntetlent, de leginkább azért, mert a vendégcsapat három lövést is kihagyott, mire Nedim Remili végre betalált. Momir Ilics együttese az első harminc percben 22 gólt lőtt lőtt szlovén ellenfelének, amire története során az „Építők” eddig sosem volt képes Celjében.

A védelemmel azért akadtak kisebb gondok, a 17 kapott gól legalábbis ezt mutatta, azt viszont jó volt nézni, hogy Ligetvári Patrik ezúttal nemcsak védekezésben kapott szerepet, hanem támadásban is, a szünetig kétszer lőtt kapura, mindkettőből gól lett, újfent bizonyítva, hogy ha kell, helytáll elöl is. Andreas Nilsson is betalált, ami azért volt különösen érdekes, mert a svéd beálló az 1300. gólját szerezte a Veszprém színeiben.

Ha nem is volt kérdés, hogy melyik fél az erősebb, a fiatal hazai gárda azért felvette a ritmust, és annak ellenére ment előre, hogy igazi esélye nem volt a felzárkózásra. Ezúttal nem minden Marguc-gólnak örültek a kilátogató vendégszurkolók, ugyanis a hazai csapatban játszik a 17 éves Mai Marguc, Gasper Marguc ugyancsak balkezes féltestvére. Gasper ugyan egyedül maradt a Veszprém jobb szélén Mikita Vajlupau sérülése miatt, ám ezúttal nem volt olyan magányos, mert időlegesen felváltotta Jahja Omar, aki eredetileg jobbátlövő, de a sérüléséből visszatérve Ilics igyekezett neki lazább, kényelmesebb posztot találni, hogy szokja a gyűrődést.

Az első félidő után öt góllal vezetett a mérkőzést végig kézben tartó Veszprém, azonban lehetett volna a különbség nagyobb is, és a második játékrészt sem kezdte valami jól, igaz, a hazaiak így sem tudtak négy találatnál közelebb férkőzni. A játékvezetők is igyekeztek kompenzálni, mert míg az első játékrészben csak a Celje dobhatott hetest, négyet is, a másodikban öt perc alatt hármat is megítéltek a Veszprémek, amelyeket Hugo Descat értékesített is. A meccsen egyébként senki nem hagyott ki büntetőt.

A vendégcsapatban Nedim Remili remekül játszott, és a második félidő 19. percében Szergej Koszorotov góljával már tíz volt a két csapat közti különbség. A Veszprém hozta a kötelezőt, végül 40–33 nyert – egy hét múlva visszavágó a Veszprém Arénában.

8. Celje 7 7 206–245 –39 0

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Ligetvári nem figyel, elfut Cirovic, Ligetvári kiváló, okos, ívelt passzát a kapuba húzza Descat... de már vége. 33–40!

59. perc Sandell megvillan, de Corrales is, utóbbi Cirovic lövésénél.

57. perc Cirovic a végére tartogatta az erejét, 31–38, Sandell a hatosig tör előre két csellel, szép gól ez is.

55. perc Descat nagyon akar, és nagyon megy is neki!

54. perc Mahé nagyon akar, de nagyon nem megy neki. Cirovictól bombagól. 30–37

53. perc Sandell labdaszerzése után Descat ziccerezik. Antonijevicre nem lépnek ki, nem is rontja el a hétméteres lövést. Pályán Jahja is.

52. perc Két rossz magyar támadás, Mahének nem megy, majd Sandell belül védekezik, jön Nagy Benedek... Cokan ellen nincs esélye. 28–35

50. perc Descat kiáll két percre, Sandell nem figyel, gólt szerez Maric.

48. perc Koszorotov a bal, azaz a hosszú felsőbe. Kacicnika jobb szélről válaszol, veszprémi sorcsere. 26–35!

47. perc Remili szélről a kapusba lő.

46. perc Koszorotov lövése a sorfalon és a kapuson is megpattanva a jobb alsóba csorog. 25–33. Descat zicceréig csak.

45. perc Bevetődik a kis Marguc, 17 éves kora ellenére újabb pimasz, betöréses, bevetődéses gól!

44. perc Milicevic betör Casado és Ligetvári között, a dobása is jó, Remili zseniális passzát a jobb felső mellé pazarolja Fabregas.

43. perc Ismét rossz hazai csere, üres kapus gól Casadótól.

42. perc Gregoricnak két perc is, jogos.

42. perc Ellökik Koszorotovot, Descat tartja a lépést a hazaiakkal a hetesdobásban. 22–31!

42. perc Szerelik a kis Margucot.

42. perc Hazai időkérés.

41. perc Fabregas egyedül a hatoson, gól, aztán Descat az üres kapura vezeti a labdát.

40. perc Krecic majdnem kitépi Remili kezét, hetes, minimum, Descat mester felavatja Gaberseket. 22–28

39. perc Janc átlövése tökély. Fabregas betörése dettó.

38. perc Remili elől behátrálnak, hetes, Descat jobbal most a jobb sarokba lő. Egy lóbálás is belefért. 21–26

36. perc Janc betörése zseniális, ismerjük el.

35. perc Descat nem variál, a bal sarokba talál. 20–25

35. perc Zabic megtépi Remilit, két perc.

34. perc Remili ad egy gólpasszt Margucnak, majd maga is betalál, a kis Marguc betörésből válaszol.

33. perc Ivankovic távolija Corralesé, passzív volt már.

31. perc Janc eredményes átlövésből, Pesmalbek beállóból a kapusba lő.

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

29. perc Gregoric egyedül marad a hatoson, gól, Mahé bombagólt lő 10-ről, de van idő egy hazai villámattakra... Cokan egyszerűen átfut a védelmen, 17–22!

28. perc Szép figura végén mattol Sandell, 15–21.

27. perc Milicevic góljára Ligetvári válaszol.

25. perc Magyar időkérés.

25. perc A hazai Marguc lövése bepattan Ligetváriról, Nilsson szép mozdulattal, de a kapu mellé lő, büntet a kis Marguc, aki a veszprémi Marguc féltestvére. 14–19

25. perc Elísson ront elöl, javít hátul, Ligetvári gólpasszt ad neki, 12–19.

25. perc Cokan oktatást tart hetes tantárgyból, nagyon megy ma neki.

22. perc Sandell lépéshibája után ziccerben Mazej, köszöni szépen. Sandell a földről, 9-ről a bal felsőbe lő javítás címén: 10–17!

21. perc Milicevicnél a labda,kimarad.Ligetvári beáll, támad is, és megszerzi 2. gólját a BL-idényben.

20. perc Mahé beáll, átlövésgóllal jelentkezik, Elísson ziccerébe belekap a hazai kapus, de bent van. 8–15!

19. perc Cokan értékesít egy hetest, majd jó védekezés után a szaggatottról nekiugorva lő irgalmatlan erővel a jobb felsőbe. Ennyit a szétesésről, 8–13.

18. perc Szétesőben: Corrales és Marguc szerez kocogás után gólt.

16. perc Jó védekezés után Elísson-betörés, megy ez.

15. perc Casado bombagóljára Matej fifikás pattintással válaszol.

14. perc Hazai időkérés.

Zaponsek: 14 lövés, 8 gól, Corrales: 8 lövés, 4 védés.

14. perc Koszorotov lő szerencsés gólt, jó védekezés után Marguc-ziccer, de véd a bal sarok előtt Zaponsek.

12. perc Corrales véd, Casado bejátssza a labdát Fabregasnak, aki bevetődve térden találja a kapust. Koszorotov belül védekezik, hetes, Cokan a bal felsőbe pattint. 4–7!

11. perc Remilit üresen hagyják, dobni is engedik... nem kellett volna. De Remili cserét kér.

10. perc Remili ziccert ront a hatosról bevetődve, előtte Casado fordult be szépen, majd Pesmalbek, közte Janc is betalál. 3–6

9. perc Pesmalbek beállóból megtöri a gólcsendet: 1–4. Zabic azonnal válaszol egy betöréssel.

8. perc Elrontott ziccerből hegyek épülnek a pályán. Corrales nagyot véd azért Krecic kínai figurás lövésénél.

5. perc Ivankovic kiharcol egy hetest Casado mellett, ballal a jobb felsőbe lő Cokan.

4. perc Remili harciasan, bevetődve labdát szerez, Marguc a hatosról berepülve a jobb felsőbe lő: 0–2!

3. perc Corrales eléri a jobb felső előtt Ivankovic ziccerét is, Remili bevetődve a kapusba lő, majd javít: 0–1!

1. perc Remili rossz lövésével, Corrales véd aztán, Remili passza Elísson bokáján landol.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Jó 500 magyar néző a csarnokban, amelynek a veszprémi aréna a kiköpött mása.

El-Dera sem játszik ma. A vádlija fáj.

A szegedi teljesítményünk közel volt a tökéleteshez – Remili.

A Veszprém férfi kézilabdacsapata nyerte meg az idény első Szeged elleni rangadóját, izlandi szélsője, Bjarki Már Elísson szerint ezeken a találkozókon a játékosok is felfokozott hangulatban lépnek pályára, és ilyenkor a szurkolókért is jobban küzdenek.

1. Barca 6 5 1 211–177 +34 10
2. VESZPRÉM 6 5 1 209–186 +23 10
5. Porto 6 3 3 183–202 –19 6
6. Montpellier 6 2 4 169–180 –11 4
8. Celje 6 6 173–205 –32 0

A Veszprém keretéből csak a fehér­orosz Mikita Vajlupau hiányzik, aki vállsérülése miatt ebben az évben már biztosan nem léphet pályára. Ez azt jelenti, hogy a jobb szélen egyedül marad a szlovén Gasper Marguc, aki nemcsak Celjében született, hanem 2009 és 2014 között a város csapatát is erősítette.

A Celje története során egyébként csak egyszer tudta legyőzni a veszprémieket, még 2007-ben, hazai pályán 28–23-ra a BL csoportkörében, Veszprémben pedig előtte ikszeltek (24–24). Az utóbbi években azonban már nem volt ilyen ütőképes a szlovén gárda, legutóbb a 2020–2021-es idényben csaptak össze, a Veszprém Arénában 39–24-re, Celjében 29–25-re nyert a magyar csapat.

Az „Építők” ezzel szemben két nagy győzelmen van túl, Momir Ilics együttese volt az első alakulat az évadban, amelyik le tudta győzni a Barcát, ráadásul 41 gólt dobva, amire még senki sem volt képes a katalánok otthonában, ahonnan eleve nagyon ritkán távozik ponttal, pontokkal az ellenfél. Mindezek után a Veszprém a magyar bajnokságban is kiváló hajrával legyőzte az ősi rivális Szegedet idegenben 30–25-re.

Ha létezik kötelező győzelem a férfi Bajnokok Ligájában, akkor a Telekom Veszprém szerdai összecsapása a szlovén RK Celje otthonában egész biztosan az. Az Alem Toszkics irányította hazai együttes jócskán átalakult a nyáron, hat játékos távozott, kilenc érkezett, akik még nem teljesen értik meg egymást. Eddig mind a hat mérkőzésüket elveszítették a csoportban, igaz, a GOG-val (36–38), a Portóval (29–30) és a Montpellier-vel (29–31) is szoros meccset játszottak, a dánokkal ráadásul idegenben, ahol a Veszprém két héttel később nem tudott ilyen szoros meccset játszani, 36–30-ra kikapott.

Nem jelenthet gondot a Celje együttese a Telekom Veszprémnek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a szlovénok nyeretlenül állnak a csoportban, és történetük során csak egyszer győzték le a magyar bajnokot.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–CELJE MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!