Fordult a kocka a hollandok ellen, győzelemmel várjuk a vb-nyitányt

2023.11.26. 14:48
Pásztor Noémi fontos gólokkal vette ki a részét a sikerből (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A szombati, rotterdami találkozón két góllal nyertek a hollandok a világbajnokságra készülő két csapat találkozóján, de a mai mérkőzésen sokkal jobban játszott a magyar női kézilabda-válogatott, és a világbajnoki felkészülés utolsó meccsén két góllal legyőzte a hazai csapatot.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 32–34 (16–19)
Almelo,
1000 néző. Vezette: J. Klompers, K. Klompers (hollandok)
HOLLANDIA: Lieder – MALESTEIN 5 (2), HOUSHEER 7, Haggerty 1, Dulfer 1, Nüsser 4, VAN WETERING 4. Csere: Duijndam (kapus), Polman 3, VAN DER VLIET 5, Van Vijet, Abbingh 1, I. Smits 1, Van der Heiden, Vollebregt. Szövetségi kapitány: Per Johansson
MAGYARORSZÁG: SZEMEREY – GYŐRI-LUKÁCS V. 5, Papp N. 2, Vámos P. 2, PÁSZTOR N. 5, Kuczora 4 (1), Szöllősi-Schatzl. Csere: Bordás, Füzi-Tóvizi 2, Debreczeni-Klivinyi 3, Simon P. 2, JUHÁSZ G. 5, Márton G. 3, Töpfner 1 (1). Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 10. p.: 5–5. 15. p.: 8–7. 17. p.: 8–10. 20. p.: 10–13. 26. p.: 15–16. 35. p.: 20–21. 45. p.: 26–25. 48. p.: 27–28. 54. p.: 31–30. 59. p.: 31–33.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Golovin Vlagyimir:
– A hosszú út miatt szombaton védekezésben küzdöttünk, ami a támadásunkból kivett, de ezúttal mindent visszakaptunk, amit a videózás során megbeszéltünk. Ott szerettük volna folytatni védekezésben, ahol szombaton abbahagytuk, a támadójátékunkon pedig mindenképpen javítani kellett. Az első félidőben ez sikerült, nagyon kevés technikai hibával játszottunk, de amikor fáradni kezdtünk a végjátékban, kimaradtak a helyzetek. Emiatt a holland válogatott visszavette a vezetést, de csapatként küzdöttünk, és mindig volt valaki, aki átbillentett minket a holtponton. Ezúttal Juhász Gréta volt az, fontos gólokat lőtt, gólpasszokat adott, ez biztató a jövőre nézve.

Két poszton változtatott Golovin Vlagyimir a szombati kerethez képest a hollandok elleni páros főpróba második felvonására – a kapuban Szemerey Zsófi kezdett, miután az első meccs legjobbját, Böde-Bíró Blankát ezúttal nem nevezte, míg a jobbátlövő poszton a hiányzó Klujber Katrin mellett ezúttal Albek Annát is pihentette megfázásos tünetei miatt. A századik válogatott meccsén pályára lépő Szöllősi-Schatzl Nadine ezúttal is kezdő volt, s egy félidőt játszott.

Az első mérkőzéshez – és az idén látott válogatott összecsapásokhoz – képest látványosan jobb mérkőzést játszottak a lányok Almelóban, amelyen negyedóra elteltével a vezetést is magukhoz ragadták. Habár a hazaiak fél órával később egyenlítettek, a hajrában a magyar csapatban érkezett olyan teljesítmény a fiatal Juhász Gréta révén, amely eldöntötte a találkozó sorsát – az ötgólos magyar balátlövő nem érdemtelenül lett a meccs embere.

Az várható volt, hogy a szombati kapusparádé nem megismételhető ilyen rövid időn belül, így sokkal gólgazdagabb és látványosabb meccset produkáltak a csapatok. A hollandok balkezes átlövője, Dione Housheer ott folytatta, ahol abbahagyta, az ő semlegesítése okozta a legnagyobb fejtörést a mieinknek. Összességében így sem lehetett panaszunk, ugyanis a visszarendeződés sokkal hatékonyabb volt. Támadásban ezúttal jóval összeszedettebb volt Golovin Vlagyimir együttese, amely rendkívül jól játszotta meg a beállókat, s miután ritmust váltott, sokkal gördülékenyebben fejezte be a helyzeteit. Mintaszerű lerohanást követően nemcsak egyenlített, emberelőnyét kihasználva kétgólos előnyre tett szert a válogatott negyedóra után, és Juhász beállítását követően a távoli lövésekkel sem maradt adós – ahhoz azonban, hogy a félidőben is vezessen, Szemerey védései is kellettek a kapuban.

A szünet után nekiestek a magyar lányoknak a hazaiak, mégis alig másfél perc után időt kért Per Johansson holland szövetségi kapitány, ugyanis a középkezdések utáni gyors válaszokkal nem számoltak tanítványai. Ahogy növelték a sebességet, ezzel egyenesen arányosan a hibák száma is több lett, a holland egyenlítés így az utolsó negyedóra kezdetéig váratott magára. Nagyjából tízperces gyengébb periódus következett, de a mieink tartották a lépést a házigazdával, majd Simon Petra és Juhász adott újabb lendületet a magyar csapatnak, amely az utolsó percekben az ellenfél hibáit kihasználva ismét fordított, és teljesen megérdemelten nyerte meg a vb előtti utolsó találkozóját.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, és ezúttal mi nyertünk két góllal. 32–34

60. perc: Pásztor befordult, és gyönyörűen be is lőtte a helyzetét. 32–34

60. perc: Harminchat másodperc van hátra, magyar időkérés.

59. perc: Hét a hat ellen játszanak a hollandok. Housheer csak valahogy be tudott futni, és gólt is szerzett. 32–33

59. perc: Passzívig játszottunk, kissé tanácstalanul, majd Juhász a végén óriási gólt lőtt. 31–33

58. perc: Smits lövése a kapufáról jött le, kis magyar belül védekezéssel tarkítva, de most nem bántuk.

58. perc: Holland időkérés.

Simon Petra is jól szállt be a meccsbe (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

57. perc: Simon ezúttal is elővette a talpról lövési tudományát, és a jobb felsőbe lőtt. 31–32

56. perc: Hosszan támadtak a hollandok, Smits lövése a blokkról ment mellé, majd Abbingh lövését Szemerey védte.

55. perc: Juhász kintről megint a bal alsóba talált, pedig passzívat jeleztek a bírók. 31–31

54. perc: Elherdáltuk a támadást egy eladott labdával, Szemerey azonban kivédte Polman helyzetét.

54. perc: Holland belemenést nem fújtak le a bírók, így Polman a bal szélről belőhette. 31–30

53. perc: Juhász passzát Pásztor lőtte lefordulás után a holland kapuba. 30–30

52. perc: Abbingh csodás pattintott passzát Haggerty lőtte a kapuba. 30–29

52. perc: Szemerey újabb jó védése után Juhász lendületből lőtt a kapu bal oldalába. 29–29

51. perc: Juhász óriási ziccerben a kapus lábát találta el.

50. perc: Klivinyi lövését lesáncolták, azonnal indult Polman, és bedobta a ziccert. 29–28

49. perc: Elrontott magyar támadás után a hollandok Abbingh révén a kapufát találták el.

49. perc: Housheer jobb alsóra tartó lövése valahogy becsúszott a kapuba. 28–28

48. perc: Szemerey könnyű védése után Márton szaladt végig a pályán, és belőtte a ziccert. 27–28

47. perc: Klivinyi a bal szélen tűnt fel, de onnan is belőtte! 27–27

47. perc: Van der Vliet nagyon üresen maradt, és megint könnyű gólt szerzett. 27–26

46. perc: Kuczora lövését kivédte a kapus, de a kipattanót Márton összeszedte, és belőtte. 26–26

(Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

45. perc: Housheer átgázolt a védelmen, és a léc alá lőtt. 26–25

44. perc: Papp rossz passza szállt ki az alapvonalon túlra, gödörben a magyar csapat.

44. perc: A támadást elrontottuk, szabadon maradt Housheer, de Szemerey kiválóan védett!

43. perc: Magyar időkérés.

43. perc: Valahogy eljutott a labda Van der Vliethez, aki szépen bedobta a helyzetét. 25–25

42. perc: Töpfner került megint helyzetbe a jobb oldalról, Duijndam védett.

41. perc: Passzívig játszottak a hollandok, olyannyira, hogy az utolsó lövéssel csak belőtték, Nüsser talált be. 24–25

40. perc: Kuczora mozdult be üresbe, lerántották, hetes. A hetest Töpfner a bal alsóba lőtte. 23–25

40. perc: Malestein megint nagy biztonsággal lőtte be a helyzetét. 23–24

39. perc: Szemerey szép védése után jöhettünk előre, Töpfner a jobb szélről nem találta el a kaput.

38. perc: Labdát szereztünk, Márton megindult, de nem tudta ellőni Duijndam mellett.

37. perc: Viszonylag hosszan támadhattunk, a végén Kuczora lőtt nagy erővel a kapu jobb oldalába. 22–24

36. perc: Rossz passz a hollandoknál, Kuczora is elpasszolta, Van Wetering valahogy összeszedte, és belőtte a lerohanást. 22–23

35. perc: Márton futott be a szélről, kapta a labdát, és be is lőtte, ahogyan kell. 21–23

35. perc: Papp lövése elment a kapu mellett, a másik oldalon viszont Malestein óriási gólt lőtt a jobb szélről. 21–22

34. perc: Nüsser robbant be két védőnk közé, és a jobb alsóba lőtt. 20–22

33. perc: Kuczora emberhátrányban is igen nagy gólt lőtt átlövésből. 19–22

33. perc: Emberelőnybe kerültek a hollandok, Pásztor húzta vissza az ellenfelét. Van Wetering maradt egyedül a bal oldalon, be is dobta. 19–21

32. perc: Holland időkérés.

32. perc: Housheer középről nagy dugót küldött a kapuba, de Papp sem akart elmaradni tőle, fürgén belőtte. 18–21

31. perc: Mindjárt holland góllal kezdődött a meccs, Van Wetering talált be, de szinte azonnal válaszolt rá betörésből Vámos Petra. 17–20

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

Bíró Blanka a nézőtérről drukkolt (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, három gól az előnyünk. 16–19

30. perc: Dulfer maradt szabadon, élesen a jobb felsőbe lőtt. 16–19

30. perc: Klivinyi egészen hihetetlen, ravasz lövésérre oda sem tudott nézni a kapus. 15–19

29. perc: Szemerey újra védett, most Van der Heijden lövését fogta meg.

29. perc: Tóvizi kapott labdát beállóban, belül védekeztek vele szemben, hetes. A hetest Kuczora a jobb alsóba lőtte. 15–18

28. perc: Simon lövését most azonban könnyen védte a kapus, de a másik oldalon Szemerey kivédte Van der Vliet ziccerét.

27. perc: Simon nagyon ügyes egyéni akció után lőtt gólt. 15–17

26. perc: Hú, Van der Vliet egészen különleges mozdulattal lőtte be a bal felsőbe, ráadásul Bordást kiküldték két percre. 15–16

26. perc: Juhász nagyon bátor, lőtt is egy hatalmas gólt. 14–16

25. perc: Van der Heijden harcolt ki betörés után hetest, amelyet Malestein a bal felsőbe pattintott. 14–15

25. perc: Klivinyi egészen kiszorított helyről lőtt gólt. 13–15

24. perc: Van der Vliet most a gólvágó a hollandoknál, ezúttal sem volt nehéz dolga. 13–14

23. perc: Van der Vliet ezúttal a kapufát találta el, a magyar támadás pedig egy rossz passzal ért véget.

23. perc: Van der Vliet közelről szerzett gólt, majd a magyar támadás végén a kapufáról ment ki a labda. 12–14

22. perc: Labdát szereztünk, viszont lassan támadtunk, Juhász megint elvállalta, és bár a kapufát találta el, a labda a kapus hátáról a hálóba pattant. 11–14

22. perc: Juhász lőtte el kintről, de a lécről fölément a labda.

21. perc: Inger Smits került helyzetbe, és ő már nem rontotta el. 11–13

20. perc: Abbingh lövését lesáncoltuk, Szemerey összeszedte, majd gyors támadás végén Lukács lőtt szép gólt a jobb szélről. 10–13

20. perc: Újabb szép megjátszása történt a beállónak, Tóvizi lőtt a jobb felsőbe. 10–12

19. perc: Magyar időkérés.

19. perc: Csak szabálytalanul sikerült Smitset megállítani, hetes. A hetest Malestein bepattintotta. 10–11

18. perc: Kuczora passzt imitált, de nem passzolt, hanem lőtt, méghozzá a jobb felsőbe. 9–11

18. perc: Addig szenvedtek, amíg Abbingh kilőtte a jobb felsőt. 9–10

16. perc: Nem tudtak mit kezdeni a támadásukkal a hollandok, mi viszont jól indultunk, és Tóvizi beállóból szép gólt lőtt a bal alsóba. 8–10

16. perc: Holland időkérés.

15. perc: Labdaszerzés után gyors indulás jött Lukácstól, kapta is a labdát, és jól belőtte a ziccert. 8–9

15. perc: Vámos nagyon ravaszul alulról lőtte el, és némi szerencsével a hálóba vágódott. 8–8

14. perc: Alulról lőtte el Nüsser, és a labda a bal alsóba vágódott. 8–7

14. perc: Elrontották a támadásukat a hollandok, Papp észrevette, hogy a szélsőre mozdul a védő, így maga vitte be, és belőtte. 7–7

13. perc: Haggertyt küldték ki két percre, emberelőnybe kerültünk. Szép játék után Lukács lőtte ki a jobb felsőt. 7–6

13. perc: Housheernek csináltak elzárást, ő meg könnyen belőtte. 7–5

12. perc: Schatzl kapott jó lehetőséget a bal szélen, de elhibázta.

11. perc: Van Wetering kapott labdát a bal szélen, és be is lőtte. A másik oldalon Pásztort rángatták, így kapufa lett belőle... 6–5

10. perc: Remek védekezéssel szereztünk labdát, Lukács gyorsan indult, és kiváló passzt is kapott, belőtte. 5–5

9. perc: Megint Pásztort sikerült megtalálni, aki remekül lőtte ki a bal felsőt. 5–4

9. perc: Papp lövését védte remekül Wester, a másik oldalon viszont Housheer nagyon bevarrta. 5–3

8. perc: Azonnal gólt dobtak a hollandok, Nüsser talált be könnyű helyzetből. 4–3

7. perc: Szabálytalan zárás miatt jöhetett a magyar támadás, amely eléggé csikorgott, de egy remek Pászor-befordulás után a bal alsóban kötött ki a labda. 3–3

6. perc: Szép támadás végén Pásztor fordult be, és gólra váltotta a helyzetét. 3–2

5. perc: Dulfer labdát szerzett, lekerült a labda a jobb szélre, Malestein pedig bepattintotta. 3–1

5. perc: Kölcsönös ügyetlenkedések után Polman maradt szabadon, és könnyű gólt dobott. 2–1

4. perc: Eladták a labdát a hollandok, jöhettünk előre, Lukács pedig szép gólt szerzett. 1–1

3. perc: Jó keresztmozgások után Kuczora nem túl erős lövését védte a kapus.

2. perc: Üres maradt a védőfal az egyes és a kettes védő között, Hausheer odament, és belőtte. 1–0

1. perc: Kuczora lőtte el középről, kicsit lassan, a blokkról ment mellé a labda. Maradt a labda nálunk, Kuczora újabb lövését Wester védte.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta pirosban, a holland tiszta kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A mai találkozó magyar keretéből hiányzik Bíró Blanka, Klujber Katrin és Albek Anna, ők nem fognak ma pályára lépni.

A női kézilabda-világbajnokság előtti utolsó időszakban két felkészülési mérkőzést kötött le a magyar csapat, mindkettőt Hollandia ellen.Az elsőt Rotterdamban a hazai csapat nyerte meg,amely végig vezetett, és kétgólos sikert aratott. A magyar csapat kapujában Bíró Blanka remekül védett, viszont támadásban ezt nem sikerült gólokkal kihasználni.