Férfi kézi NB I: kikapott Dabason a Ferencváros

2023.11.29. 20:03
Fotó: fradi.hu
A Dabas házigazdaként 32–28-ra nyert a Ferencváros ellen a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Koller Tamás nyolc, Zdolik Bence hat góllal, Pallag Péter tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A fővárosiaknál Füzi Dániel és Lékai Máté négy-négy alkalommal talált be, Borbély Ádámnak tíz védése volt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

Dabas KC–FTC-Green Collect 32–28
(16–18)
Dabas, 900 néző. V: Nagy F., Túróczy
DABAS: Nagy T. – HORVAT 4 (1), Ács T. 1, Garajszki 1, KOLLER 8, Szöllősi Sz. 3, BÁLINT B. 5. Csere: PALLAG (kapus), Bognár N. 1, Fekete B. 1, Laurinyecz 1, Szeverényi, Katona 1, Hunyadi, ZDOLIK 6. Edző: Tomori Győző
FTC: Borbély – Bujdosó 1, Ónodi-Jánoskuti 1, LÉKAI 4, Debreczeni 3, Nagy Bence 3, KOVACSICS 3. Csere: Győri K. (kapus), Bognár, FÜZI 4, Imre B. 1, Balogh Zs. 3, Pordán, Prainer 2, CSÖRGŐ 3, J. Mikita. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 18. p.: 10–10. 24. p.: 12–15. 35. p.: 19–19. 46. p.: 26–21. 56. p.: 30–26. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/0
Tomori Győző: – Kijött belőlünk az a teljesítmény, amire régóta vártunk, esélyt kaptunk, hogy a menet közben elhagyott pontjainkból kettőt visszaszerezzünk, és ezzel élni is tudtunk. Nagyon büszke vagyon a csapatra!
Pásztor István: – Hetek óta jó formában van a Dabas, és ezt láthattuk most is. Bár az első félidőben vezettünk, de lehetett volna nagyobb is az előnyünk, a sok ziccer és technikai hiba viszont végül megbosszulta magát.

1. Veszprém 11 11 454–295 +159 22
2. Szeged 11 10 1 390–310 +80 20
3. Tatabánya 11 8 3 320–302 +18 16
4. FTC 12 6 1 5 385–359 +26 13
5. Csurgó 11 5 2 4 316–319 –3 12
6. Dabas 12 5 1 6 344–358 –14 11
7. Gyöngyös 11 5 1 5 326–344 –18 11
8. Balatonfüred 11 5 6 295–296 –1 10