Férfi kézi El: nehéz kezdés, de legyőzte a Tatabánya a Sportingot

2023.11.14. 20:38
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezilabda-el-tatabanya-sporting-fotok-torok-attila--7445" target="_blank">Ancsin Gábor volt a Tatabánya húzóembere <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)</a>
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Mol Tatabánya 31–29-re legyőzte odahaza a portugál Sportingot.

Látszott a Tatabánya játékán, hogy ki akarja javítani a hétvégi, váratlan komlói vereséget, és nem engedte el a portugál Sportingot az Európa-liga harmadik csoportmeccsén. Tombor Csaba együttese az első félidő végére átvette a vezetést, Székely Márton elkapta a fonalat a hazai kapuban, a mezőnyben pedig Ancsin Gábor és Győri Mátyás nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Az első harminc percben a Bányász tizenkét kapott góljából öt volt hetes.

A hazaiak tartották a portugálok tempóját, akik a második félidőre mintha elbizonytalanodtak volna, bármivel is próbálkoztak, semmi nem bizonyult elég hatékonynak. A vége 31–29-es hazai győzelem lett, de több is lehetett volna, a csoportmásodik hely viszont így is meglett.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3.FORDULÓ
H-CSOPORT
Mol Tatabánya KC–Sporting CP (portugál) 31–29
(13–12)
Tatabánya, 2200 néző. V: Vesovics, Mitrovics (montenegróiak)
TATABÁNYA: SZÉKELY – Rodríguez P. 4, ANCSIN 6, GYŐRI M. 4, Topic 4, Obradovics, Krakovszki B 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á. 2, ENOMOTO 4, Maras 1, Pergel 2, Vajda H. Edző: Tombor Csaba
SPORTING:
Maciel – GASSAMA 5, J. Gomes 2, GURRI 5, Moga 1, Salvador, Mocquais 1. Csere: Kristensen (kapus), E. Silva 1, Portela, Araújo, F. Costa 5 (5), M. Costa 3, Vag 2, Suárez 1, Thorkelsson 3. Edző: Ricardo Costa
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–5. 15. p.: 6–9. 24. p.: 10–10. 28. p.: 13–10. 36. p.: 18–14. 40. p.: 19–17. 48. p.: 25–20. 56. p.: 29–24. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/5
Tombor Csaba: – A gólkülönbség miatt kicsit mérges vagyok, mert lehetett volna nagyobb is, de főleg azért, mert ha így játszottunk volna a hétvégén Komlón, biztosan nem kaptunk volna ki. Meg kell találnunk, mi befolyásolja a csapat mentális erejét. Helyenként sikerült megállítani az ellenfél rohanását, a meccs végére azért elfáradtunk benne, Székely Marci fontos pillanatokban védett, támadásban pedig mindenki hozzátette a magáét.
Ricardo Costa:
– Megérdemelten győzött az ellenfél, az első félidőben kicsúszott a kezünkből az ellenőrzés, valószínűleg azért, mert rosszul cseréltem. A szünet után rengeteg problémán adódott azzal, hogy megállítsuk a Tatabánya játékosait, improvizáltunk a hét hat elleni támadással és a vegyes védekezéssel is, de ez nem a mi napunk volt. Nehéz volt itt játszani, ám ez nem lehet kifogás, többet kellett volna nyújtanunk.