A Ferencváros Lengyelországban is könnyedén győzte le a Lubint

2023.11.19. 13:46
Lekics megszerezte az 1000. gólját a BL-ben (Fotó: Micheller Szilvia)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában a Ferencváros biztosan győzött a lengyel Lubin otthonában. A találkozón Andrea Lekics megszerezte az 1000. gólját a BL-ben. Folytatás januárban.

NŐI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
MKS ZAGLEBIE LUBIN (lengyel)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–35 (15–18)
Lubin,
3002 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
LUBIN: Maliczkiewicz – Górna 1 (1), KOCHANIAK-SALA 11, Przywara, Drabik 1, Bujnohová, MICHALAK 5. Csere: Zima (kapus), Szarková 3, Milojevics, Zych, Promis, Jurenczyk 1, Pankowska, Grzyb 1. Edző: Bozena Karkut
FTC: BÖDE-BÍRÓ – MALESTEIN 5, LEKICS 7 (4), Edwige 1, Tomori, Bölk 4, MÁRTON G. 7. Csere: Mészáros V. (kapus), Klujber 1, CVIJICS 4, Kisfaludy, Kukely A. 1, Simon P. 1, Kovács Anett 2, Hársfalvi 2. Megbízott edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 7. p.: 4–4. 13. p.: 8–6. 16. p.: 9–10. 21.p.: 11–13. 26. p.: 13–17. 36. p.: 16–22. 44. p.: 17–28. 52. p.: 21–31.
Kiállítások
: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Bozena Karkut:
– Nagyon jól kezdtünk, de a második félidő már rosszul alakult a részünkről. Támadásban kihagytuk a helyzeteket, nem sikerültek a közeli átlövések és a védekezés sem állt össze.
Allan Heine: – Boldog vagyok a győzelem miatt, főleg már a BL-meccs előtt a Győr ellen is nagyot harcoltunk és nyertünk, ami összekovácsolta a csapatot az újabb csatára. Jól kezeltük ezt a találkozót is, az első félidő nem volt könnyű, jól játszott a Lubin, de a szünet után kézben tartottuk az irányítást és végül szép sikert arattunk, aminek nagyon örülök.

Felfelé ível a Ferencváros női kézilabdázóinak formája, hiszen a pocsék Bajnokok Ligája-csoportkörös rajt után az elmúlt kér fordulóban a dán Ikast és a lengyel Lubin ellen megszerezték első két győzelmüket, hét közben pedig nagyszerű teljesítménnyel magabiztosan megnyerték a Győri ETO elleni bajnoki rangadót is. Ezek után önbizalommal telve várhatták idei utolsó BL-meccsüket.

A legutóbb döntős zöld-fehérek újra a még pont nélkül álló, az első hét körben a 16 csapatos mezőnyben a legkevesebb gólt szerző és a legtöbbet kapó lubini együttessel találkoztak, ezúttal idegenben. Álmosan és több hibával kezdett az FTC, ám így is vezetett az első percekben. Az első találatát négy és fél perc elteltével megszerző, láthatóan harapós és motivált házigazda aztán szép lassan beindult és nemcsak tartotta a lépést a jóval esélyesebb riválisával, hanem megfordította az állást, és az első negyedórához közeledve kettővel vezetett. A lengyelek jó ideig hatékonyan használták ki a bizonytalankodó ferencvárosi védelemben adódó hézagokat. Az első félidő záró szakasza azonban a magyar csapaté volt, a fordításban és a háromgólos előny kiépítésében óriási szerepe volt a nagyszerű lövőformát mutató, a szünetig hatszor eredményes válogatott balszélsőnek, Márton Grétának.

A második játékrész eleje végképp a vendégek akarata szerint alakult. A szerényebb képességű Lubin fokozatosan veszített a lelkesedéséből és egyre kevésbé bírta a tempót. Az FTC hamar megtörte ellenfelét, a 44. percben egy 10–2-es sorozattal 28–17-re elhúzott, eldöntve a találkozót. A 48. percben történelmi pillanatnak lehettünk szemtanúi: Andrea Lekics megszerezte pályafutása ezredik gólját az elitligában! A találat után a szép számmal elutazó vendégszurkolók a szerb karmestert éltették, aki illusztris és szűk kör tagja lett – eddig csak a montenegrói Jovanka Radicsevics, a román Cristina Neagu, valamint Görbicz Anita jutott el ehhez a BL-mérföldkőhöz.

A papírformát 35–23-as győzelemmel érvényesítő Ferencváros sorozatban a harmadik sikerét aratta, a tabellán immár továbbjutást érő helyen áll és a rémes első BL-fordulókhoz képest sokkal jobb szájízzel várhatja a januári folytatást.

További vasárnapi mérkőzéseken:

Metz (francia)–Ljubljana (szlovén) 40–31 (20–12)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert idegenben is a Ferencváros. 23–35

60. perc: Labdaszerzés után Malestein dobott be egy kipattanót még. 23–35

59. perc: Belemenés a Lubinnál, majd labdát szereztek a hazaiak.

59. perc: Lengyel időkérés.

58. perc: Kukely lőtt gólt szép támadás végén. 23–34

58. perc: Malestein megint nagyon éles szögből lőtte el, ezúttal viszont sikeresen. 23–33

57. perc: Szabadon maradt a bal szél, ahonnan újabb gólt szerzett a Lubin. 23–32

56. perc: Malesteinnel szabálytalankodtak durván, hetes és kétperces büntetés. A hetest Lekics belőtte. 22–32

55. perc: Kochaniak-Sala betört a ferencvárosi falba, és újabb gólt szerzett. 22–31

54. perc: Bíró bravúros védése tartotta meg a tíz köztét, Simon tört be, és a lövése eltalálta Zima kapusfejét. Kétperces büntetés.

52. perc: Kisfaludy fordult be Simon passzával, visszahúzták egy hetesért. A hetest Lekics a kapuba pattintotta. 21–31

51. perc: Kochaniak-Sala bedobta a tizedik gólját is, ő csapat a legjobbja. 21–30

50. perc: Edwige labdát lopott, Simon passzából Lekics jó helyzetből a kapu mellé lőtt.

48. perc: A lengyel támadás góllal fejeződött be, aztán Hársfalvi kezében dadogni kezdett a labda, így jöhetett az ellenfél. 20–30

48. perc: Andrea Lekics eresztett el kintről egy lövést, bement, és ez azt jelenti, hogy ez volt az 1000. gólja a Bajnokok Ligájában. Ő lett a negyedik játékos, aki ezt elérte. 19–30

47. perc: Drabik beállóból végre betalált. 19–29

47. perc: Bíró megint védett, a másik oldalon Hársfalvi balról szép ejtéssel szerzett gólt. 18–29

46. perc: A támadás végén Simon vállalta el, de a lövése elzúgott a kapu mellett.

46. perc: Ferencvárosi időkérés.

46. perc: Hosszú idő után lengyel gól, Kochaniak-Sala, ki más?! 18–28

44. perc: Michalak lövése elment a kapu mellett, Lekics azonban elvesztette a labdát.

43. perc: Bíró újabb remek védése után Bölk jó passzából Hársfalvi ejtett a kapuba. 17–28

42. perc: Elrontott lengyel támadás után Bölköt visszahúzták, de így is a bal alsóba lőtt. 17–27

41. perc: Simon Petra került helyzetbe, és gól lett a jutalma, ahogy nem sokkal később Kovács Anettnek is, aki lerohanás után lőtt a jobb felsőbe. 17–26

40. perc: Zych lefordult ugyan, de aztán a kapufát találta el.

40. perc: Lengyel időkérés.

39. perc: Zych előkészítetlen lövését védte Bíró, a másik oldalon pedig Kovács Anett a jobb szélről lőtt a jobb alsóba. 17–24

38. perc: Bölk megint inkább passzolt, Cvijicshez, és ez is gól lett. 17–23

38. perc: Kochaniak-Sala nagyon nyomul, és ennek megint gól lett a jutalma. 17–22

37. perc: Zych óriási lövése elzúgott a kapu mellett, aztán Simonnál fújtak belemenést.

36. perc: Bölk gyönyörűen passzolt Cvijicshez, aki megbízhatóan dobálja a passzokból a gólokat. 16–22

36. perc: Az utóbbi percekben Bíró szinte mindent védett, az imént egy Kochaniak-Sala lövést.

35. perc: Bölk ment fel nagyon magasra, és a jobb alsóba talált. 16–21

35. perc: Kohaniak-Sala már a hetedik gólját szerezte Bíró Blanka nagy bánatára... 16–20

34. perc: Bölk nagy labdával találta meg Cvijicset, aki a jobb alsóba lőtt. 15–20

33. perc: Hetest kapott a Lubin, Klujber lökte el az ellenfelét. A hetest Górna kihagyta, mert Bíró remekül véd.

32. perc: Bíró védett, de egy korábbi szabálytalanságért Malesteint kiküldték két percre. Lekics helyzetbe került, csakhogy a kapust találta el.

31. perc: A ferencvárosi támadás egy rossz passz miatt vallott kudarcot, jöhetett a Lubin, de rontott, így Márton indítás után belőtte a hetedik gólját. 15–19

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, három gól a Ferencváros előnye. 15–18

30. perc: A legvégén Bíró védett még egy óriásit.

29. perc: Szarková nagyon szerencsés góljával jöttek fel két gólra a lengyelek, de Lekics pillanatok alatt visszaállította a különbséget egy szép betörés után. 15–18

28. perc: Klujber jól indult be, de a lövésre már nem maradt ereje, könnyen védett a kapus.

28. perc: Kochaniak-Sala ördöngös cseleitől szétrebbentek a védők, ő pedig a lehetőséget meghálálta, és a rövidbe lőtt balról. 14–17

27. perc: Hazai időkérés.

27. perc: Elrontott hazai támadás után Márton hetest harcolt ki, amelyet Lekics biztosan belőtt. 13–17

26. perc: Nem sokáig támadott a Ferencváros, Márton megint lőtt egy gólt. 13–16

25. perc: Kohaniak-Sala hetest harcolt ki, amelyet Bujnochovákihagyott, mert Bíró lábbal védett!

25. perc: Cvijics rendszabályozta meg az ellenfelet, kétperces kiállítást kapott érte.

25. perc: Szarková eladta, Márton végigszaladt, és ezúttal már bedobta a ziccert. 13–15

24. perc: Kljuber igen jó átlövése végre be is ment – a bal alsóba. 13–14

23. perc: Lekicset lesándolták, Michalak futott, mint a nyúl, és sikeresen belőtte a helyzetét. 13–13

23. perc: Szarková talpról óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 12–13

22. perc: Jó Fradi-védekezés okozta a Lubin támadásának vesztét, Bölk lövését viszont a kapufa, így jöhettek megint a lengyelek.

21. perc: Lépéshiba a lengyeleknél, a másik oldalon Malestein egészen éles szögből is be tudta lőni a hosszúba. 11–13

20. perc: Szép összjáték után Cvijics beállóból lőtt a jobb alsóba. 11–12

19. perc: Belemenésnek tűnt, lengyel hetes lett belőle... Amelyet Górna a bal alsóba lőtt. 11–11

19. perc: Óriási góllal szerzett Bölk újra vezetést. 10–11

18. perc: Szarková vette észre, hogy üresen tátong a bal felső, nem emelték fel a védők a kezüket, bevágta. 10–10

18. perc: Bíró megint szépen védett, ahogy a másik oldalon Maliczkiewicz is, bár Klujber – ismerjük el – naggyá tette...

17. perc: Labdaszerzés után Márton indult gyorsan, a ziccerét viszont kivédte Maliczkiewicz.

16. perc: Bíró védése után talán unalmasnak tűnik, de megint Márton kapott labdát, amelyet a bal felsőbe vágott. 9–10

15. perc: Márton az emberelőnyös helyzetek megoldója, ezúttal is belőtte. 9–9

15. perc: Végre elrontottak egy támadást a lengyelek, ráadásul utána Górna kétpercest érően szabálytalankodott Bölkkel.

14. perc: Márton Gréta megint jól mutatta magát szabadon, és gyorsan gólt is szerzett. 9–8

14. perc: Volt merszük kínait bevetni, Michalak pedig be is talált... 9–7

13. perc: Emberelőnybe került a Fradi, mert Przywarát kiküldték két percre. Márton pillanatok alatt gólt szerzett utána. 8–7

13. perc: Kettővel vezetnek... Kochaniak-Sala megint betörés után lőtt gólt. 8–6

11. perc: Bölk passzát nem fogta meg Malestein, megint jöhetett a Lubin. Hosszas támadásuk után Márton labdát lopott, Klujber nagy helyzetbe került, de kihagyta.

10. perc: Bölk rossz lövése után megint Michalak volt a gyorslábú, és ezúttal is belőtte. 7–6

10. perc: Michalak azonnal indult, és bátor betörésének gól lett a jutalma. 6–6

9. perc: Lekics előbb a kapufát találta el, majd a kipattanóból csak bedobta. 5–6

9. perc: Michalak egészen lehetetlen helyről is képes volt begyötörni az egyenlítést. 5–5

8. perc: Bölk passzából Edwige harcolt ki hetest. A hetest Lekics a jobb felsőbe pattintotta. 4–5

7. perc: Márton kapufája után jött a válasz Kochaniak-Salától, méghozzá egy gól formájában. 4–4

7. perc: Michalak váratlanul elengedett egy lövést, amely utat talált a magyar kapuba. 3–4

6. perc: Előbb újabb gólt szerzett a Lubin, majd szinte másodperceken belül Malestein lőtt a bal alsóba. 2–4

5. perc: Bölk nem sokáig vacakolt, pillanatok alatt bevágta kintről. 1–3

5. perc: Megszerezte első gólját a Lubin is, Kochaniak-Sala futott be az üres területre, és belőtte. 1–2

4. perc: Malestein futott be középre, és lényegében átlövésből talált a bal alsóba. 0–2

3. perc:Maradt a labda a Fradinál, Klujber lövését viszont lesáncolták. Gyorsan indult Michalak, de elrontotta a ziccerét.

2. perc: Kapufát dobott a Lubin, Lekics alsó lövése a védőkről pattant vissza. Edwige ismét ziccert dobhatott, ezt azonban elrontotta.

1. perc: A lengyelek elrontották az első támadásukat, az FTC viszont nem, mert a jól beinduló Edwige magára maradt, és könnyű gólt szerzett. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés a Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Lubin tiszta narancssárgában játszik.

Az FTC meccskerete: 16 Bíró (k), 3 Edwige, 14 Kisfaludy, 15 Hársfalvi, 18 Kovács A., 20 Bölk, 21 Márton, 23 Tomori, 26 Malestein, 27 Kukely, 38 Simon, 42 Klujber, 72 Cvijics, 77 Lekics.

A Lubin meccskerete:16 Zima (k), 99 Maliczkiewicz (k), 6 Pankowska, 10 Grzyb, 14 Przywara, 17 Górna, 18 Zych, 20 Drabik, 21 Szarková, 40 Michalak, 42 Bujnochová, 47 Kochaniak-Sala, 49 Machado, 81 Jurenczyk, 92 Milojevic

ELŐZMÉNYEK

Győzelmi eséllyel várja idei utolsó Bajnokok Ligája-csoportmérkőzését az FTC női kézilabdacsapata. A legutóbb döntős fővárosiak a pont nélküli, sereghajtó Lubin vendégei lesznek. Klujber Katrinék egy hete hazai pályán 35–22-re nyertek a jóval szerényebb képességű lengyelek ellen, ez és a Győr hétközi legyőzése is önbizalmat adhat nekik.

„Nagyon boldogok vagyunk a szerdai bajnoki győzelem miatt, de nem gondolom, hogy ezért lazábbra vesszük a vasárnapi BL-meccset. Az előző körben Érden az első félidőben sok helyzetet kihagytunk, én is többet, mint kellett volna. Szünet után már átrohantunk a Lubinon, sőt könnyű gólt lőttünk indításból, és a védekezés is összeállt. Nem lesz könnyű mérkőzés, főleg idegenben, de remélem, hasonló eredményt érünk el, mint itthon” – mondta a Fradi válogatott jobbátlövője.