Győri győzelem a csoportrangadón!

2023.10.21. 17:55
Fontos győri siker (Fotó: Nagy Gábor)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-bl-gyor-odense-32-29-fotok-nagy-gabor--7355" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! </strong></a>
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 32–29-re megverte az Odensét a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5.FORDULÓ
A-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HB (dán) 32–29 (16–12)
Győr, 5007
néző. Vezette: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok)
GYŐR: S. TOFT – HOVDEN 5, Rju Un Hi 1, S. OFTEDAL 10, BRATTSET 4, Nze Minko 5, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: HAUGSTED 1, Gros 2 (1), Blohm 1, De Paula 1, V. Kristiansen. Edző: Ulrik Kirkely
ODENSE: Reinhardt – Aune 2, Housheer, Löseth, AARDAHL 6, T. Deila 1, HALILCEVIC 7. Csere: TEN HOLTE (kapus), HÖJLUND 4, Valle Dahl 4, Dano, Nüsser 1, Van der Vliet, Andrea Hansen 3 (1), Pedersen, Hagesö 1. Edző: Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 10. p.: 6–5. 14. p.: 7–7. 19. p.: 10–8. 27. p.: 15–10. 36. p.: 20–14. 39. p.: 21–18. 47. p.: 28–21. 53. p.: 30–25
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 2/1
Ulrik Kirkely:
– Kemény összecsapásra számítottunk, és ez be is igazolódott. Az Odense magas tempóban tud védekezni és támadni, de sikerült a rivális támadásait kontrollálni, véleményem szerint ez volt a sikerünk kulcsa.
Ole Gustav Gjekstad: – Voltak a mérkőzésnek olyan momentumai, amelyekkel kifejezetten elégedett lehettem, másokkal viszont nem. Mi még olyan csapat vagyunk, amelynek van hová fejlődnie és a rohanós tempót a rutinosabb győriek játszották jobban.

Korábban
DVSC Schaeffler–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27–22 (12–10)

Több szempontból is különleges rangadó várt a Győrre a dán Odense ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában szombat este. Az ETO-t nyár óta irányító Ulrik Kirkely két részletben (2015 és 2017, majd 2020 és 2023 között) öt évig volt a vendégcsapat edzője, a dán trénert az odensei kispadon váltó norvég Ole Gustav Gjekstad pedig a Vipers Kristiansanddal megnyerte a BL legutóbbi három kiírását, 2022-ben a budapesti fináléban, idén pedig az elődöntőben legyőzve a győrieket. Az emocionális töltet mellett taktikailag is nagy csatára számíthattunk előzetesen a két skandináv szakembertől.

A válogatott szünet miatt az ETO két hét után játszott ismét mérkőzést, mégsem tűnt „berozsdásodottnak”, sőt. Kiváló iramban és koncentráltan kezdett a magyar bajnok, amely öt perc után 4–1-re elhúzott. Az őrült rohanásban azonban a vendégek is jó tempót mentek, gyorsan felzárkóztak, így az első negyedóra végéhez közeledve kiegyenlítetté vált a küzdelem. Kirkely némileg meglepő módon hamar időt kért, az első játékrész második fele azonban őt igazolta. Az ellenállhatatlan norvég karmester, Stine Oftedal vezérletével támadásban stabilabb, pontosabb és hatékonyabb volt a Győr a többet rontó riválisnál, a 27. percben a Rába partiak edzője így 15–10-es vezetésnek tapsolhatott.

Alig kezdődött el a második félidő, Yara Ten Holte már a harmadik győri hétméterest hárította (a holland kapus aztán a hajrában a negyediket is megfogta…), ennél több öröm viszont nem jutott a dánoknak ezen a napon. A bámulatosan gólerős és pontos Oftedal „tanárnő” minden hangszeren játszott, változatlanul ihletett formában vezényelte társait, a támadójáték robbanékony és erőtől duzzadó volt. Az Odense próbálta, de csak szakaszokban tudta tartani a lépést az ETO-val, szívósan küzdött ugyan, de többet is rontott és amint kicsit közelebb férkőzött volna az eredményt tekintve, Oftedalék azonnal váltottak és pillanatok alatt újra elhúztak, miközben Sandra Toft végig stabilan teljesített a hazai kapuban és előtte a védekezés is masszív volt.

A csoportkörben öt fordulót követően változatlanul hibátlan, több nagyszerű egyéni teljesítményt felvonultató Győr újabb győzelmét semmi sem veszélyeztette és a CSM Bucuresti otthonában aratott diadal után újabb erődemonstrációval felérő sikert aratott.

Fotó: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 32–29!

60. perc Halilcevic lő még egy gólt, Rju meg naggyá teszi a kapust.

60. perc Magyar időkérés 14 másodperccel a vége előtt.

59. perc A bal felsőbe lő kissé jobbról Hagesö. Rju és Housheer is rosszul passzol aztán.

58. perc Valle Dahl átlövése utat talál a jobb alsóba. Oftedal azonnal válaszol.

57. perc Blohm hetesét védi a bal sarok előtt Ten Holte, de már a szemünk sem rebben.

57. perc Höjlundnak két perc, Dale harcolta ki ezt, meg a hetest is. Akkor el is dőlt a meccs, jelentjük.

57. perc Nze Minko ellépi, Aardahl eladja.

56. perc Oftedal első rossz lövése ma, Housheer passza után Höjlund átlövése Tofté!

55. perc Nagyon tartja magát az Odense, ezt el kell ismerni.

54. perc Nze Minko és Halilcevic gólváltása, majd megvillan a jobbszélső, Hansen is. 31–26

53. perc Höjlund átlövése Tofté a jobb sarok előtt. Oftedal 120 kilométer/órával tör át a falon, a lövése egyenesen láthatatlan! Na jó, ez erős túlzás, de ezzel a zseniális góllal közelebb került a győzelemhez a Győr.

52. perc Időkérés a vendégektől.

52. perc Kimarad, a védekezés remek most, ziccerben Nze Minko, ám véd Reinhardt.

51. perc Rju csele jó, de közben lökött a győri beálló.

51. perc Hazai időkérés.

51. perc Hansen átejti Toftot egy hetessel, szó szerint. 29–24.

50. perc Halilcevic-dupla közben Rju-találat.

48. perc Győri sebességváltás, Oftedal és Dale a gólszerző.

45. perc Dalét ketten is csapkodják, de bevetődve a bal sarokba talál. 26–21!

44. perc Hovdennek egy figyelmetlen védő ad gólpasszt, de bánja kánya. 25–20, Höjlund azonban nem hagy ki újabb ziccert. Majd majdnem összetöri magát, amikor a kispadhoz fut, és hatalmasat esik. Szerencsére nincs baja.

43. perc Újabb gólt hozott a Housheer, Aardahl kapcsolat.

42. perc Oftedal áthúzós csel után a jobb felsőbe lő, Hovden a jobb szélről a léc alá húzza ballal a labdát. 24–19!

40. perc Halilcevic kezéből kifolyik a labda lövés közben.

40. perc Rju a pályán, ad egy hát mögötti gólpasszt Oftedalnak, majd lohol hátra védekezni. Holott Rushfeldttől kapott egy könyököst a szeme alá...

39. perc Halilcevic góllal bünteti Oftedal bakiját.

38. perc Höjlund a beállóból a bal alsóba talál kis szerencsével. 21–17

A két fél korábban nyolcszor találkozott egymással: a Győr hét győzelmet aratott, egyszer ikszelt.

37. perc Gros a kettő között eladta a labdát, aztán Dale kipókhálózza a jobb felsőt a hatosról.

36. perc Housheer passza és Halilcevic bal szélről jövő, a léc alá tartó jobbkezes lövése is zseniális azért. Aardahl emelése dettó.

35. perc Remek védekezés, újabb Rju-gólpassz, most Hovdennek. Közel a 210. BL-siker, ez is rekord. A második a Buducsnoszt, 159-cel.

34. perc Toft újabb nagy védése, Aardahl a hatosról lőtt volna a jobb felsőbe. Haugsted betörése maga a tökély, 19–14!

34. perc Gros a szaggatottról a jobb alsóba talál, és két perc Pedersennek.

33. perc Schatzl a bal szélről eredményes, Rushfeldt beállóból.

32. perc Dale kiharcol egy hetest, Gros a jobb felsőbe lőne, de Ten Holte kivédi ezt is. 3/3!

31. perc Hansen a jobb szélről szép gólt lő. 16–13

31. PERC FOLYTATJUK!

100 kapott gólja van a Győrnek a BL-ben, ez a legkevesebb.

5007 a nézőszám.

„Nagyon jól érzem magam Győrben, és tudom hogy az ETO-ban van mindig a legnagyobb lehetőség megnyerni címeket. Most azonban eljött az idő, hogy a kézilabda mellett saját magam céljait is szem előtt tartsam. Erre leginkább otthon van lehetőségem, ezért annak ellenére, hogy a klub marasztalt, én a távozás mellett döntöttem. Ez még nem a búcsú ideje, hiszen júniusig mindent megteszek a csapat sikereiért a többiekkel közösen. Nagy céljaink vannak, amiket szeretnénk elérni” – mondta a gyorietokc.hu-nak Ana Gros, aki 484 gólt szerzett a győri színekben lejátszott 136 meccsén.

A 32 éves Gros az Olimpija Ljubljana és a Krim után először 2010-ben igazolt Győrbe, amikor két évet töltött a kisalföldieknél, 2022-es visszatéréséig a német Thüringer HC, a francia Metz és Brest, az orosz CSZKA Moszkva és a szlovén Krim játékosa volt.

A Rába-partiak közölték, a balkezes játékos jövő nyárig érvényes szerződését szerették volna meghosszabbítani, de a játékos otthonában, Szlovéniában képzeli el jövőjét.

A női kézilabda NB I-ben címvédő Győri Audi ETO KC hivatalos honlapján számolt be róla, hogy a 2023–2024-es idény végén távozik a csapat szlovén jobbátlövője, Ana Gros, aki ismét visszatér a Krim Ljubljanához.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Valle Dahl kicentizi, de szép góllal zárja a félidőt.

30. perc Höjlund betörése jó, a lövése már nem. Schatzl a szélről a kapust találja el. Van még vissza fél perc.

29. perc De Paula passzát Oftedal a hatosról berepülve a bal alsóba vágja. 16–11

27. perc Gyors támadás, De Paula betörésével, Aune a jobb szélről Toft dereka mellett a kapuba lő.

26. perc De Paula passzával Nze Minko lő gólt átlövésből, Aune ziccere a lécen pattan meg. Fölé. 14–10

25. perc Oftedal-show, két góllal.

23. perc Az első passzív ma, de Housheer szerencsés gólt szerez.

22. perc Schatzl marad üresen egy higgadt támadás végén beállóban, máris 11–8. A 8. hazai gólszerző.

20. perc Höjlundot löki Odtedal, hetes ez is. Todt védi Aardahl hetesét bal térddel.

19. perc Toft védi Valle Dahl lövését, aki aztán kiáll két percre lökésért. Hetes is, de Ten Holte eléri a bal felső előtt Hovden lövését!

19. perc Időkérés a vendégektől.

Ulrik Kirkely kétszer is vezette a mai ellenfelet (2015-17 és 2020-23 között).

19. perc Rju két lövése sem az igazi.

17. perc Blohm eredményes beállóból, Valle Dahl betörésből válaszol azonnal.

16. perc Oftedal betör három ember közé, 9–7!

15. perc Hazai időkérés.

15. perc Toft eléri Halilcevic pörgetését a bal felső előtt, és a kapufára tolja a labdát.

15. perc Valle Dahl átlövése védhetetlen. 7 egyenlő. De csak amíg nem lő a jobb szélről Hovden szép gólt.

14. perc Housheernek két perc, hetes is, Dale ellökéséért. Gros a jobb alsóba lőne, de véd Ten Holte!

13. perc Aardahl kap zseniális passzt Housheertől, beállóból a jobb alsóba lő. Megfájdul a válla azonban.

13. perc Haugstednek két perc, lökésért, jogos. Belekapott ellenfele szájába is véletlenül.

12. perc Rushfelt eladja, Haugstedet ellökik, de nincs hetes. Dale lövése meg a lécen csattan.

11. perc Housheer lövését Toft a kapufára tolja. Rju passzával befordul beállóból Dale, 7–5.

10. perc Újabb rossz magyar támadás, Halilcevic a hatosig futhat, Dalét ellökik ziccerben... tovább.

8. perc Höjlund átlövése a léc fölé tart, Dale ziccerből a kapusba lő... Aune meg a jobb alsóba. 6–4

7. perc Aardahl és Oftedal gyors gólváltása, betörésekből.

6. perc Rju feladja a labdát, Nze Minko kínai figurából pattint a léc alá.

6. perc Aardahl betörése és lövése is tökéletes. 4–2

5. perc Kiváló sánc Schatzltől, Rju egy csel után a hatosról eredményes.

4. perc Dale kiharcol egy hetest, Gros ballal a jobb alsóba lő. 3–1 Ez a 50. BL-meccse az ETO színeiben a légiósnak

3. perc Oftedal a jobb szélről, Nze Minko középről lő gólt, Aune ziccere meg Tofté. 2–1

1. perc Hovden szép góljával.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat zöld-fehér mezben s zöld-fehér nadrágban, a vendégek sötétkék mezben és fekete nadrágban.

A -CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐR 4 4 123– 88 +35 8
3. Odense 4 3 1 122–107 +15 6

A DVSC Schaeffler 27–22-re megverte odahaza a Buducsnoszt Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában.

A csapat frissen igazolt holland válogatott kapusa, Rinka Duijndam tanítja hollandul Győri-Lukács Viktóriát, míg a jobbszélső is megpróbálkozik átadni a magyar nyelv szépségeit a világbajnoknak.

„Kiss Évával a kapusedzéseket, Budai Nikolett-tel az erőnléti gyakorlatokat végzem. Nagyon jó érzés mindez, újra fel kell készítenem magamat, a reflexeimet a későbbi csapatedzésekre. Nikivel az izomcsoportjaim formába hozásán dolgozunk leginkább, hogy bírjam a terhelést. Alig várom a visszatérést, hogy újra zöld-fehér mezben játszhassak, és a csapattársaimmal együtt harcolhassak a nagy célokért” – idézi Silje Solberget a gyorietokc.hu.

Alig két hónappal kislánya születését követően elkezdte az alapozó edzéseket a Győri Audi ETO KC kapusa, Silje Solberg; a norvég játékos az erőnléti tréningek mellett kapusgyakorlatokat is teljesít – írta meg hivatalos honlapján a győri kézilabdaklub.

„Tudjuk, nehéz mérkőzés vár ránk, az Odense nagyszerűen kezdte az idényt – fogalmazott a találkozó előtt Ulrik Kirkely, az ETO szakvezetője. – Játékosai nagy sebességgel játszanak, duzzadnak az önbizalomtól. Sok mindenre oda kell figyelnünk, hiszen az Odense jó képességű játékosokból áll. Megfelelően felkészültünk a találkozóra, az elmúlt hetekben sokat fejlődtünk támadásban és védekezésben is.”

A kétszeres dán bajnok Odense eddig négyből három mérkőzést megnyert a sorozatban, nem vár tehát könnyű feladat a győriekre a háromszoros BL-győztes Ole Gustav Gjekstad irányította együttes ellen.

KULCSFONTOSSÁGÚ HAZAI MECCS vár a magyar csapatra a női Bajnokok Ligája A-csoportjában, ugyanis a Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Ulrik Kirkely előző klubjával, a dán Odensével csap össze.

A Győri Audi ETO KC a csoport első helyének megtartásáért lép pályára szombaton a Bajnokok Ligájában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐR–ODENSE MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!