Férfi kézi NB I: könnyedén nyert a Dabas ellen a Telekom Veszprém

L. M.L. M.
2023.10.14. 20:55
Hat góllal Kentin Mahé volt a Veszprém legeredményesebb játékosa (Fotó: handballveszprem.hu)
Igazi csapatmunkával győzte le a Telekom Veszprém a Dabast a férfi kézilabda NB I 6. fordulójának szombati játéknapján – a hazaiak minden mezőnyjátékosa bevette a kaput. Otthon tartotta az Eger a két pontot a Gyöngyös ellen, míg a Komló megverte és meg is előzte a Fejér-B.Á.L. Veszprémet.

Négy gyors góllal indította a Dabas elleni találkozót a Telekom Veszprém, az„Építők” nem sokáig hagyott megválaszolatlan kérdést a hetedik fordulóban. Momir Ilics csapata folyamatosan építette ki az előnyét, a félidőre pedig már tíz gólt tett a két csapat közé. Az olló a második játékrészben tovább nyílt, többek között Kentin Mahénak köszönhetően, aki ötször is betalált. A vége 44–25, a játéknap után pedig a hazaiak az első, a vendégek a tabella tizenegyedik helyét foglalják el.

Kisebb meglepetés született a Fejér-B.Á.L. Veszprém mérkőzésén és Egerben is, hiszen előbbi csapat hazai pályán kapott ki a Komlótól, míg utóbbi a Gyöngyös ellen aratott győzelmet.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
QHB-EGERHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 3128 (19–16)
Eger, 885 néző. V: Nagy F., Túróczy.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (2), Nastaj 2, Tóth K. 1, ZENNADI 6, F. SILVA 9 (2), Bajus. Csere: ÁGOSTON (kapus), Kiss G., Maracskó 2, Döme 1, TÓVIZI 3, Boros 1, Kavin, Hebo 2. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, Schäffer 3, Hegedüs M. 4, Bodor 2, Potisk 2, Varsandán M. 5 (2). Csere: Podoba (kapus), Ubornyák 1, Pietruszko, Schmid 2, Jóga, Jaros 1, Gráf, EDWARDS 5, Bura 2. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 12. p.: 7–9. 18. p.: 10–9. 24. p.: 14–12. 36. p.: 20–21. 42. p.: 24–23. 48. p.: 27–25. 54. p.: 28–27. Kiállítások: 16, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Tóth Edmond: – Hatalmas csata volt, fantasztikus hangulatban. Mi ezt élvezzük, fürdőzünk a szurkolók szeretetében, igyekszünk ebben a közegben kiteljesedni. Nagyon sokat jelent a drukkerek támogatása, főleg ilyen végjátékban. Szívvel-lélekkel harcoltunk.
Bíró Balázs: – Az első félidőben kaptunk tizenkilenc gólt, ami ránk egyáltalán nem jellemző. A támadójátékunk hektikus volt, mutattunk nagyon szép dolgokat és őrjítő butaságokat egyaránt. Lényeges különbség mutatkozott a kapusteljesítmények között is. Sok összetevője van a vereségnek, az egrieket vitte a hazai pálya lendülete.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉMCARBONEX-KOMLÓ 2529 (1215)
Veszprém, 300 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VESZPRÉM: BALOGH T. – Szmetán P. 2, Szuharev 1, Bugyáki 2, Szrnka, KRISTÓF M. 5, Nurelden. Csere: Gödör (kapus), DJUKICS 5, Vetési, Grünfelder, FAZEKAS M. 7, Hári 3 (2), Hornyák B. Edző: Éles József
KOMLÓ: MERKOVSZKI – URBÁN 4, BOGDANIC 6, Melnyicsuk 2, Rotim, Jerkovic 3, Menyhárt 8 (1). Csere: Granic (kapus), Vekic, Szöllősi O. 2, VÁCZI 4, Veszelinovics. Edző: Marosán György
Danyi Gábor (másodedző): – Megérdemelten nyert a Komló, hiszen végig hátrányban voltunk a mérkőzésen. Sok energiánkat emésztette fel, hogy újra és újra felzárkóztunk. Ez főként az ellenfél kapusával vívott párbajokban mutatkozott meg, többször is rossz döntést hoztunk, a kritikus szituációkban nem éltünk a lehetőségeinkkel. A csata egyik legnagyobb pozitívuma a tizenhét éves Fazekas Máté remek teljesítménye.
Marosán György: – Érzelmes és nehéz találkozón vagyunk túl, a kilátogatók rendkívül nagy küzdelmet láthattak. Néha az volt az érzésem, a játékosaim nem hiszik el, hogy megnyerhetik ezt az ütközetet, az ellenfelünk pedig azt, hogy megfordíthatja. Örülünk, hogy öt vereség után győztünk, végre átszakadt az a bizonyos gát.

TELEKOM VESZPRÉMDABAS KC 4425 (23–13)
Veszprém, 1000 néző. V: Paska, Vastag.
VESZPRÉM: Corrales – MARGUC 4, Remili 2, PESMALBEK 4, Ligetvári 1, KOSZOROTOV 4 (1), ELÍSSON 5. Csere: Nagy B. (kapus), Descat 3 (1), Sandell 3, A. Nilsson 3, MAHÉ 6, el-Dera 3, Vajlupau 3, Fabregas 3. Edző: Momir Ilics
DABAS: Nagy T. – Horvat 4 (3), FEKETE B. 6, Szöllősi Sz. 2, Török Á. 1, Zdolik 2, Laurinyecz. Csere: Garajszki, Bálint B. 4 (1), Bognár N. 3, Koller 2, Katona 1, Ács. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 18. p.: 13–6. 24. p.: 17–10. 30.p.: 23–13. 35. p.: 26–14. 42 p.: 29–18. 52. p.: 36–21. 56. p.: 39–23. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Momir Ilics: – Nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Odatették magukat a srácok, és a mérkőzés minden egyes percét nagyon élvezték. Öröm látni, hogy napról napra jobban teljesítenek a játékosok.
Tomori Győző: – Elsődlegesen részcélokat tűztünk ki, és jó volt látni, hogy a védekezésünk kezd összeállni. Egy Veszprém szintű együttes ellen nagyon nehéz kézilabdázni, idegenben főleg.