Bravúrgyőzelmet aratott a BL-ben a Fradi!

2023.10.28. 17:55
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-bl-ftc-ikast-37-36-fotok-domotor-csaba--7383" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)</a>
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a B-csoport 6. fordulójában a Ferencváros 37–36-ra megverte odahaza az Ikastot. A magyar csapat első sikerét aratta a BL idei kiírásában, ráadásul éppen az eddig hibátlan dán együttest tudta felülmúlni.

NŐI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6.FORDULÓ
B
-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–IKAST HB (dán) 37–36 (20–17)
Érd, 1200 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
FTC: Böde-Bíró – Malestein 3, KLUJBER 11 (2), BÖLK 6, Edwige, LEKICS 7 (2), Márton G. 3. Csere: Tomori, CVIJICS 5, Kisfaludy, Simon P. 2, Hársfalvi. Edző: Allan Heine
IKAST: Schjött – Hougaard 1, Skogrand, Iversen 4, BAKKERUD 6, JERÁBKOVÁ 9, FRIIS 8 (3). Csere: Austmo Pedersen (kapus), LINDQVIST 5, Petersen 2, Scaglione 1, Lykkegaard. Edző: Kasper Christensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 17. p.: 11–6. 21. p.: 14–10. 25. p.: 14–14. 27. p.: 16–16. 36. p.: 23–21. 40. p.: 26–21. 44. p.: 28–23. 49. p.: 32–27. 52. p.: 32–30. 57. p.: 37–33
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Allan Heine: – Tudtuk, hogy nagyszerű csapat érkezik hozzánk, amely eddig veretlen volt a Bajnokok Ligájában, és mind támadásban, mind pedig védekezésben nagyon jó. Ezúttal azt éreztem, hogy a mi támadásaink is működtek, nagyon nehéz utat járunk be a sorozatban, de most végre minden jól alakult. Nagy lépést tettünk előre, büszke és boldog vagyok, megérdemelték a lányok.
Kasper Christensen: – Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon nehéz meccs volt, nagyszerű atmoszférában. Nem játszottunk jól, a védelmünk küszködött, de azért vagyunk itt a BL-ben, hogy a legjobbakkal mérkőzzünk. A Fradi, habár nem áll jól, eddig ez volt a legjobb meccse ebben az évadban.

„Ez eddig miért nem ment?” – kérdezhetik sokan, ugyanis a Ferencváros a forduló előtt hibátlanul csoportelső dán Ikastot fogadta, majd győzte le a Bajnokok Ligájában, valamivel több mint fél ház előtt az Érd Arénában. A dán együttesekkel – korábban a Viborggal, a Slagelsével és a GOG Gudméval (ma Odense) is nagy csatákat vívott a Fradi, az Ikast ellen (még Midtjylland néven) azonban négyből egyszer sem sikerült nyernie. Eddig! A két együttes egyébként tíz évvel ezelőtt, 2013. október 6-án találkozott egymással először, akkor 32–23-ra kapott ki az FTC a később csoportgyőztes Ikast otthonában. Érdekesség, hogy Tomori Zsuzsanna mindegyik mérkőzésen játszott: akkor 7 gólt dobott Dániában.

A zöld-fehérek az 1994-es BL-debütálásuk óta eltelt huszonkilenc év legrosszabb rajtját produkálják ebben a kiírásban – a dánok elleni találkozót megelőzően mindössze egy döntetlenre futotta tőlük négy vereség mellett, így kissé meglepő is volt, ahogy kezdődött a találkozó. A Fradi határozott védekezéssel indított, lendületesen, jó ritmusban vezette támadásait – az Ikast védelme nem is tudott mit kezdeni az átlövőkkel. Klujber Katrin nagyon elemében volt: az első öt magyar gólból hármat ő lőtt, mi több, a harmadik után visszafutás közben egyből labdát is szerzett (a szünetre hatnál, a lefújásnál tizenegynél járt).

Az első negyedórában végig a hazaiak vezettek, a sárga mezesek csak futottak az eredmény után, sőt, 9–6-nál kettős emberelőnybe került a fővárosi csapat, amelynek előnye hamar ötre duzzadt. Fontos pillanatokban kezdett játékba lendülni Andrea Austmo Pedersen, ugyanis ahogy a dán hálóőr formája javult, a vendégek úgy jöttek egyre közelebb ellenfelükhöz.

A meccs harmadához érve ismét csak három volt közte, sőt, egyenlített is Kasper Christensen együttese. Simon Petra becserélése jó húzásnak bizonyult: a fiatal irányító újabb lendületet adott a magyar csapatnak, így a félidőben ismét a házigazdánál volt az előny.

A szünet után felpörögtek az események, ezzel együtt a technikai hibák száma is megnőtt mindkét oldalon, miközben gólra gól volt a válasz a kapuk előtt. A fizikailag is kifejezetten kemény, küzdelmes mérkőzésen az volt a kérdés, a Ferencváros bírja-e végig erővel és koncentrációval az Európa-liga címvédője ellen, ugyanis a folytatásban állandósulni látszott a négy-öt gólos fór.

Ingvild Bakkerud igyekezett tartani csapatát, de sebességben ezúttal nem volt kérdés, melyik fél irányítja a találkozó ritmusát, s ha a hajrá kezdetén egy utolsó rohamot még indított az Ikast, amellyel az utolsó percben egyre jött vissza, ahhoz már nem volt kellően éles, hogy pontot mentsen a zöld-fehérek otthonában.

Az utolsó perceket állva tombolta végig a közönség, amely ebben a BL-évadban először örülhetett győzelemnek – szüksége is volt rá az FTC-nek, mert így nem szakadt le az utolsó továbbjutó helyen álló Rapid Bucuresti-től...37–36

Forrás: EHF

Sovány Ikast, elszánt Fradi: megvan az első zöld-fehér győleme ebben az idényben.

60. PERC NEM KAPKOD A FRADI, TÍZ MÁSODPERCIG LABDÁZIK, VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Iversen ejtése pimasz és pontos, 37–36.

60. perc Klujber eladja, Friis zoccerben, de véd Bíró! A labda azonban a dánoké, fél perc van vissza. A dánokat megzavarta a védés, 20 másodperce passzolgatnak, majd Cvijics és Bakkerud összekap, két perc itt és ott is.

60. perc Magyar időkérés. Ha nem is lehetetlen, de innen már nehéz lesz elveszíteni. De ha nem koncentrál a Fradi, egy őrült hajrával egyenlíthet az Ikast. Bölk mintha nem értette volna meg Lekicset. Megbeszélik egymás között külön is.

59. perc Malestein lövée Schjötté, Jerábková betörése tökély. 37–35

58. perc Nagyon gyorsan gólt dob Hougaard. 37–34

58. perc Hűha, Edwige lecsapja Petersent, ez piros lap lesz. A videózás is megerősíti ezt. Maga Edwige sem vitatkozik.

57. perc Nem hiába, remek gól ejt középről Iversen. De Lekics egy lövőcsel után gólpasszt ad Cvijicsnek.

57. perc Dán időkérés.

57. perc Klujber ballal a kapus fülé mellé húzza a labdát. Zseniális góllal 36–32.

56. perc Lekics passzol Cvijicshez, ellökik, hetes.

Fotó: Dömötör Csaba

56. perc A szaggatottról felugrás nélkül a jobb alsóba lő Lindqvist. 35–32.

55. perc Márton betör a hatosra, ellökik, Klujber meg a bal alsóba lő. A 10. gólja ma, 15 lövésből.

54. perc Friis ezt is bevarrja, a 8. gólja ma. 34 itt, 31 ott.

54. perc Malesteinnek két perc, hetes is.

54. perc Lekcis passzát Cvijics a léc alá suhintja.

53. perc Lekics lő egy szép gólt a jobb alsóba a szaggatottról egy csellel megindulva, majd labdát szerez hátul.

52. perc Friist a bal alsóba lő, 32–30. Jerábková két perce pihen már, Bölk le, Simon be itt.

51. perc Kapkod a Fradi, könnyű gólt enged Lindqvistnek, majd Petersen kiharcol egy hetest.

50. perc Jerábkovának
nagyon megy, 8 lövés, 8 gól. Malestein ellenben ziccerből beugorva a kapusba lő, 32–28.

49. perc Jerábková és Klujber gólváltása átlövésből.

48. perc Márton a jobb szélről ballal a túlsó felsőbe lő!

48. perc Bakkerud is ideges, két perc. Mestere mindjárt felrobban. Iversen lökte Cvijicset egyébként.

47. perc A vendégmester Christensen kap sárga lapot reklamálásért.

47. perc Bakkerud újabb átlövése is hibátlan, kissé keményebben kellene kiállni elé. Malestein a bal szélről könnyedén szerez gólt, majd Bíró véd egy ziccert!

46. perc Klujber átlövése a kapusé, Bakkerud a hatosig rohanhat, máris, 28–25. Bölk újabb átlövése is gyönyörű!

45. perc Magyar időkérés.

44. perc Jó védekezés után Bölk passzát Klujber a jobb alsóba vágja. Iversen azonnal válaszol betörésből.

43. perc Klujbert is ellökik, ez már hetes. Lekics lövését eléri Schjött. Ez most rosszkor schjött a Fradinak.

42. perc Petersent szereli Edwige, 3 passz van vissza. Petersen lövését blokkolja Bölk. Lekics védekezés helyett reklamál, Lindqvist így befordul, 27–23.

41. perc Friis lövése a kapusról bepattan, Bölk keze ismét elsül. Keményen bekkel a Fradi, Iversen szája vérzik is picit.

41. perc Időkérés a vendégeknél.

40. perc Lekics labdát szerez hátul, Bölk gigászi lövése a kapufán csattan, Cvijics harcol a kipattanóért. Ellökik, hetes. Lekics jobbal a léc alá pattint: 26–21!

38. perc Lekics okos passzával befordul Cvijics, megtépik picit, de bevetődéses góllal vesz revánsot.

37. perc Bíró két véd nagyot, a kettő között elkapkodja a támadást a Fradi.

37. perc Elég, ha Jerábová van abban... Bölk remek passzát Márton a jobb szélről a jobb alsóba vágja. 24–21

36. perc Lekics a szaggatottról jobbal a jobb alsóba lő, szerencsére nincs topformában Schjött.

35. perc Klujber átlövése meglepi a kapust... de Jerábkováé is.

34. perc Cvijics bevetődve a kapusba lő, Bakkerud végigrohan a pályán, 21–19.

33. perc Egy-egy rossz támadás után Bakkerud lő gólt, ő a vendégek házi gólkirálya. A magyaroké Lekics.

32. perc Klujber elkapkodja, Lekics meg az üres kapuba emel Bakkerud kétszerindulása után.

31. perc Tomori és Lindqvist összefejel, két perc a svédnek. Ápolás.

31. PERC FOLYTATJUK!

A csoportban csak a vendégek veretlenek, és meccsenként átlagban 35 gólt szereztek.

Az FTC-nek négy veresége van ebben a szezonban és egy döntetlen, ami a legrosszabb szezonkezdetét jelenti az 1994-es debütálás óta.

A Fradi még soha nem nyert az Ikast ellen, 5 meccset játszottak (a vendégek korábban Midtjylland néven).

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 20–17!

30. perc Harminc másodperc van vissza... három másodperccel a vége előtt Lekics passzát a jobb szélről ballal bevetődve a hosszú sarokba vágja Malestein!

30. perc Friis ziccerét megfogja a bal alsó előtt Bíró.

28. perc Lekics és Scaglione gólpárbaja, 18–17, aztán Simon is eredményes átlövésből.

27. perc Lekics passzával bevetődik Cvijics, tűzbe jön a közönség is.

26. perc Kiváló átlövés Klubjertől, de ütközik Cvijiccsel, Petersen így kényelmesen az üres kapuba lőhet. 16 egyenlő.

26. perc Eredményesen, mert Simon szép góllal villan meg, bátor betörésből. Rossz védekezés aztán, Lindqvist előtt nem marad védő.

26. perc Magyar időkérés.

25. perc Kisfaludynak két perc. Góllal büntet átlövésből gyorsan Iversen.

24. perc Belemenés itt, lépéshiba ott, de megadott Friis-góllal... 14–13 máris.

22. perc Szabálytalan zárás Cvijicstől, rossz lövés Klujbertől, közötte Bíró véd, Friis zseniálisan szemtelen ejtésével szemben azonban tehetetlen.

22. perc Jerábková lendületben, három védő közül eredményes... Bölk meg egy kis szerencsével, 14–10. Amíg be nem tör a falba Jerábková...

20. perc Klujber ziccert ront, előtte Friis, utána Lindqvist szerez gólt könnyed beugrásból. Malestein hasonlóképpen válaszol, 13–9.

18. perc A bal szélről betörve szép gólt szerez Jerábková, Cvijics beállóból válaszol.

17. perc Klujber a földről kissé jobbról a jobb alsóba lő, 11–6! A dánoknál meg kapuscsere.

Időkérés az Ikastnál. A billentyűknél innentől CS. M. helyett: B. J.

16. perc: Bölk betalál, épp amikor kiegészülnek a dánok. 10–6

Kettős emberelőnybe kerül az FTC.

13. perc: Megint Klujber, egyelőre ez a Fradi legjobb meccse ebben a BL-idényben. 9–6

12. perc: Szépítés után Lekics is megszerzi a harmadik gólját. 8–5

11. perc: Klujber továbbra sem áll le, hárommal megy megint a Fradi. 7–4

9. perc: A gólgazdag kezdés után most minden kimarad a Fradinál, az Ikast szépít. 6–4

7. perc: Lukics hetese is jó. 6–3

6. perc: Kljuber máris 3 gólnál. 5–3

5. perc: Az Ikast két gólt szerzett, nagyot is védekezett, de labdát vesztett, Klujber pedig büntetett. 4–3

3. perc: Gyors gólváltás – hazai oldalon megint Lekics eredménye. 3–1

2. perc: Bíró Blanka védése után Bölk is betalál, jó a kezdés. 2–0

1. perc: Lekics góljával nyit a Fradi az első támadásból.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS!

A hazaiak zöd-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek sárga-fekete mezben és fekete nadrágban.

Emily Bölk  (Fotó: Török Attila, archív)
Emily Bölk (Fotó: Török Attila, archív)

A Fradival ellentétben a tavasszal Európa-ligát nyerő Ikast kiváló formában van, egyedüliként hibátlan a nyolcasban és a legtöbb gólt (178, meccsenként átlagban csaknem 36) szerezte a teljes BL-mezőnyben. Kasper Christensen vezetőedző a szombati csata előtt az európai sportági szövetség honlapján leszögezte: hisznek a képességeikben és az elképzeléseikben, miként abban is, hogy ha a legmagasabb szinten játszanak, a legjobb európai csapatok ellen is lehet esélyük – éppen ezért abban is bíznak, hogy győznek Magyarországon.

A bravúr tehát megint elmaradt, az újabb fájdalmas vereség után a továbbjutás eléréséhez a hátralévő kilenc körben több botlás már aligha fér bele a megnyerhető meccseken. Az FTC megbízott dán vezetőedzője, Allan Heine csalódottan értékelt az előző játéknap után, miközben kiemelte, védekezésben sikerült előrelépniük, és ha így folytatják, a pontokat is elkezdik gyűjteni.

Múlt vasárnap a dániai Esbjergben maradtak alul 27–23-ra, pedig a szintén nem a legjobb napjukat kifogó hazaiakat el lehetett volna kapni, de sokkal jobb, dinamikusabb és pontosabb játék kellett volna hozzá.

Az első öt csoportmérkőzésén négyszer veszítő és egy döntetlent elérő, továbbra is formán kívül teljesítő zöld-fehérek (az újabb fontos megméretés előtt sem nyilatkozott tőlük senki) történetük során még sohasem rajtoltak ilyen rosszul a BL-ben.

A legutóbb döntős fővárosiak a hatodik fordulóban a dán Ikastot fogadják szombat este Érden.

A hibátlan Ikastot fogadja a nyeretlen FTC – kemény erőpróba előtt állnak a zöld-fehérek.

Mindhárom magyar csapat egy-egy gólja bekerült a legszebb öt közé a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulója után. A legszebbnek a Győri Audi ETO KC francia irányítójának, Estelle Nze Minkónak az Odense elleni találatát választották, megelőzve a DVSC-t erősítő Csernyánszki Liliána Buducsnoszt Podgorica elleni találatát. A dobogó harmadik fokára a korábbi győri, jelenleg a dán Esbjerget erősítő norvég klasszis, Nora Mörk FTC elleni gólja került, ötödik helyen pedig a ferencvárosi Andrea Lekics találata végzett.

Az FTC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája 5. fordulójában 27–23-ra kikapott a Team Esbjerg vendégeként, ezzel továbbra is nyeretlen az idényben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FTC–IKAST MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!