Simán nyert Debrecenben Szikora és Faluvégi csapata

2023.09.24. 13:45
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-bl-dvsc-bietigheim-fotok-kovacs-peter--7259" target="_blank">Fotó: Kovács Péter<br /><strong>A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!</strong><br /></a>
Simán, előnyét fokozatosan növelve nyert 36–26-ra a DVSC-Schaeffler vendégeként a Xenia Smits által vezérelt, két magyart Szikora Melindát és Faluvégi Dorottyát foglalkoztató német SG BBM Bietigheim a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

DVSC-SCHAEFFLER–SG BBM BIETIGHEIM (német) 26–36 (12–18)

Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 2000 néző. V: Budzák, Záhradník (szlovákok).
DVSC: Gabriel – Töpfner 5 (4), Vámos P. 3, Füzi-Tóvizi, Planéta 3, Kácsor 3, PETRUS 3.. Csere: Bartulovic (kapus), Jovovics 1, Hámori K. 1, CSERNYÁNSZKI 3 (1), E. Johansson, Haggerty 1, Vámos M. 2, M. Costa. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
BIETIGHEIM: SZIKORA 1 – Faluvégi D. 2, Kudlacz-Gloc 6 (4), I. Smits, Gassama 1, X. SMITS 8, MALÁ 7 (3). Csere: Moreschi (kapus), A. Johansen 1 (1), Dulfer 2, DÖLL 3, I. Andersson 2, Behrend 1. Edző: Jakob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9.p.: 4–7. 14. p.: 6–10. 20.p.: 8–14. 41. p.: 14–27. 45.p.: 18–27. Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 8/8
Szilágyi Zoltán: –
Szembejött velünk a valóság, a saját bőrünkön érezhettük, milyen a világelit ellen játszani. Fizikailag egyszerűen nem tudtuk felvenni a versenyt az ellenféllel. Ezzel együtt, pontosabb játékkal lehetett volna szorosabb a meccs, de nagyon sok helyzetet kihagytunk. A lőtt gólok számával azt hiszem elégedett lehetek, de a kapott gól nagyon sok.
Jakob Vestergaard: – Mindig nehéz Magyarországon, Debrecenben játszani, így bár mi voltunk az esélyesek nem számítottunk egyszerű meccsre. Remekül védekeztünk, ebből könnyű gólokat szereztünk, az első játékrészben jelentős előnyt építettünk ki. Szünet után akadt egy gyengébb periódusunk, ezt jól használta ki a hazai csapat, amelyről tudom, hogy ennél többre képes.

Először találkozott a DVSC-Schaeffler és a német SG BBM Bietigheim, de nem csak a két együttes Bajnokok Ligája-összecsapása miatt volt történelmi a 3. forduló zárónapja a Hódosban. A mérkőzést megelőzően avatták ugyanis a cívisvárosiak halhatatlanjainak emléket álltó dicsőségfalat a sportcsarnokban – a legendák örömmel fotózkodtak a nevüket megörökítő táblák előtt, majd a félidőben a pályán is köszöntötték őket a klub elöljárói.

A DVSC KÉZILABDA CSALÁD HALHATATLANJAI:
Borók Rita, Csapó Erika, Irina Szamozvanova, Jeddi Mária, Medgyessyné Sáfi Márta, Nagy Zsuzsa, Nyilas Tünde, Szántó Anna, Szilágyi Katalin, Szűcs Gabriella, Tóth Ildikó, Tóth Rózsa, Bokor Ferenc, Komáromi Ákos, Komáromi Ákosné, Köstner Vilmos, Komáromi Gábor.

S ha már a történelemóránál tartunk, a Loki a tizenhat között 21. Bajnokok Ligája (BEK)-mérkőzését játszotta, s miután egy hete az ETO ellen Szöllősi-Schatzl Nadine góljával (28–18) megkapta az 500., ezúttal Töpfner Alexandra révén megszerezte 500. gólját (amióta BL-nek hívják a sorozatot, a 200-at érte el Kácsor Gréta góljával, 2–2-nél).

A találkozót egyébként a német bajnok kezdte jobban, amely már az első félidőben közel került hozzá, hogy 32. csapatként elérje az 1500 találatos bűvös számot az európai elitsorozatban, ettől mindössze két gól választotta el a szünetben (12–18), miután a góllövőlistán a legjobb tízben álló Xenia Smits öt perc után háromnál, a félidőben pedig már hatnál járt. A németek tudatosan lassították a játékot, ez nem is ízlett a piros-fehéreknek, akik gyors passzokkal és egy-egyekkel igyekeztek szétzilálni ellenfelük védőfalát, mégis minden gólért keményen meg kellett szenvedjenek. Szikora Melindán ezúttal is nehéz volt kifogni, a Bietigheim magyar válogatott hálóőre többször ziccerben mentett, míg a másik oldalon a kemény védőmunka ellenére sem jöttek a védések. A hazaiak két kapusa mindössze egy labdát fogott az első félidőben: Catherine Gabriel a 15. percben hárított, de csak rövid időre tudta elodázni, hogy öt legyen közte. A debreceni játékosok rengeteg technikai hibát követtek el, a vendégek pedig kíméletlenül kihasználták ezeket – gyors gólokkal növelték előnyüket, nem véletlen, hogy Szilágyi Zoltánnak kétszer is időt kellett kérnie.

A játék képe a szünet után sem lett jobb – Karolina Kudlacz-Gloc bevágta a németek számára mérföldkövet jelentő gólt (35. p: 14–20), csapata pedig átgázolt a Vasutason. A Loki teljesen összeomlott, négy perc alatt meglett a közte tíz, sőt, Faluvégi Dorottyáék 8–0-s sorozatot produkáltak, ezzel lezárva minden nyitott kérdést. Az alföldi csapat az utolsó negyedórában egy 4–0-s futással még megpróbált kozmetikázni az eredményen, azonban a hajrában Szikora üres kapus góllal, majd védett hetessel demoralizált, a Debrecen pedig ezúttal is harminc fölött kapott, így vereséget szenvedett.

A csoport többi vasárnapi mérkőzésén:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Sävehof (svéd) 31–30
(17–16)
Brest (francia)–Odense (dán) 25–26 (11–13)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! DVSC-SCHAEFFLER–SG BBM BIETIGHEIM 26–36

60. perc: Planétát állítják ki az utolsó másodpercekben. A németek hetesét pedig Johansen lőtte be. 26–36

60. perc: Planéta is eredményes, ráadásul labdát szerez a DVSC. 26–35

59. perc: Andersson már két gólnál jár. 25–35

59. perc: Xenia Smitsre még mindig nincs ellenszere a DVSC-nek, legalább Vámos Petra gyorsan válaszol. 25–34

58. perc: Csernyánszki hetese sikeres. 24–33

58. perc: Costa jobbszélről leadott lövését védte Szikora, de hetes lett belőle.

57. perc: Isabelle Andersson is feliratkozik a gólszerzők közé. 23–33

57. perc: Vámos Míra eredményes lerohanás végén. 23–32

56. perc: Planéta Szimonetta tört be és lőtt gólt. 22–32

55. perc: Csernyánszkinak van lövőkedve, de most csak a felsőlécre pattintott.

55. perc: Xenia Smits továbbra is megállíthatatlan a debreceni védőknek. 21–32

54. perc: megint heteshez jut a DVSC, Tóvizi használta ki, de Töpfner most ront...

53. perc: megint hibázik a Bietigheim, Csernyánszki viszont nem tudta átejteni Szikorát, aki egész pályáról eredményes. 21–31

52. perc: Csernyánszki éles szögből, 10 méterről bombázott a hosszú alsóba! 21–30

51. perc: Faluvégi Dorottya második gólját szerezte. 20–30

51. perc: Hámori is kiharcolt egy hetest, Töpfner lövésébe csak beleérni tudott Szikora. 20–29

50. perc: most meg hetest kap a Bietigheim. Malá most sem ront. 19–29

49. perc: most Jovovicsnak kell lemennie két percre.

49. perc: Costa ejtette át Szikorát a gyors debreceni támadás befejezéseként. 19–28

47. perc: Hvenfelt állítja vissza a közte tízet, majd Szikora véd egyet. 18–28

47. perc: Jovovics lőtte telibe a jobb oldali kapufát...

46. perc: most Costa védekezett kiválóan.

46. perc: passzívnál hibáznak a németek, de Haggerty a vonalra lépett...

45. perc: most a Bietigheim kért időt.

45. perc: Haggerty tovább csökkenti a hazai hátrányt. 18–27

45. perc: Jovana Jovovics révén tízre zárkózik a DVSC. 17–27

44. perc: most lépéshibát vét a Bietigheim.

43. perc: most belerontanak a németek és Vámos Míra góljával zárul a debreceni lerohanás.

42. perc: a Bietigheimtől Andersson kapott két perces kiállítást, Csernyánszki Liliána pedig kihasználta ezt. 15–27

42. perc: Antje Döll is szerzett egy könnyű gólt. Ez már egy nyolcgólos német roham... 14–27

41. perc: Kelly Dulfer saját térfeléről talált be az üres debreceni kapuba. 14–26

40. perc: Kudlacz-Gloc szerzett könnyed gólt a németek kettős emberelőnyéből. 14–25

40. perc: Hámori passzívnál lőtte hasba Szikorát.

39. perc: Kudlacz-Gloc nem ront a hetesvonalról. Tíz közte... 14–24

39. perc: Antje Döll harcolt ki hetest és egy kétpercest Töpfnernek.

38. perc: Petrus dobta fejbe Szikorát, ezért kiállítják a debreceni szélsőt, szerencsére a németek magyar kapusának meg sem kottyant.

38. perc: Kácsor lövése a blokkban halt el, majd Behrend vezetett eredményes lerohanást. Kilenc közte. 14–23

37. perc: Szilágyi Zoltán harmadik, utolsó idejét kérte ki.

37. perc: Kácsor lövését blokkolták, de visszaszerzi a labdát a DVSC. Kácsor újabb lövését simán védte Szikora, a lerohanás végén pedig Kudlacz-Gloc eredményes. 14–22

36. perc: Behrend lépett vonalra a Bietigheim indításánál.

35. perc: Planéta lövése nem találta el a kaput, a németek gyors támadását pedig Döll fejezte be góllal. 14–21

35. perc: Hámori ahogy visszaállt, most egy hetest hozott össze a Bietigheimnek Xenia Smitsszel szemben. Kudlacz-Gloc pedig belőtte. 14–20

EZ VOLT A BIETIGHEIM 1500. GÓLJA A BL-BEN

34. perc: Vámos Petra oldotta meg egyedül, szép cselekkel a debreceni támadást. 14–19

33. perc: Bartulovic nem kezdi rosszul a második félidőt, most Behrend jobbszélről leadott lövését védte lábbal.

33. perc: Vámos Petra. betörés után nem találta el a kaput

32. perc: Döll újabb próbálkozását most nem tudja védeni Bartulovic. 13–19

32. perc: Hámori kapott kétperces kiállítást.

31. perc: Bartulovic védte Antje Döll balszélről leadott lövését, de a labda a németeknél maradt.

31. perc: Vámos Petra harcolt ki hetest egy betöréssel, Töpfner most sem ront, negyedik gólja. 13–18

31. perc: folytatódik a mérkőzés. Ezt a játékrészt a DVSC kezdi támadással.

A csoport másik 14 órakor kezdődött mérkőzésén a Háfra Noémit foglalkoztató montenegrói Buducsnoszt Podgorica 17–16-ra vezet a svéd Sävehof ellen.

A Debrecen eggyel több lövéssel próbálkozott, mint ellenfele, mégis hatgólos hátrányban van, hiszen tizenegy rontása volt, szemben a Bietigheim három hibájával. Árulkodó a lövéshatékonyság is, ez hazai oldalon 55, a vendégeknél 86 százalék. A DVSC legjobbja Petrus Mirtill, Töpfner Alexandra és Kácsor Gréta három-három góllal, míg a vendégeknél Xenia Smits és Veronika Malá éis hatszor volt eredményes.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! DVSC-SCHAEFFLER–SG BBM BIETIGHEIM 12–18

30. perc: Haggerty időn túl lőtt egy érvénytelenített gólt. Ezzel ért véget az első félidő!

30. perc: most heteshez jut a Bietigheim, Kudlacz-Gloc pedig nem rontott. 12–18

29. perc: Xenia Smitset Planéta dózerolta le két percért.

28. perc: Planéta Szimonetta is megszerezte első gólját, majd jól védekezett a DVSC, de Kácsor lövését pedig Szikora védte. 12–17

28. perc: Smits betörés után harcolt ki hetest, Malá pedig nem tud hibázni. 11–17

27. perc: Haggerty rossz lövése után gyorsan labdát szereztek a hazaiak, melyet Kácsor fejezett be gyors góllal. 11–16

26. perc: megint időt kért a Debrecen.

26. perc: újabb rontott debreceni támadás után megint Malá rohanhatott és be is lőtte Bartulovicnak. 10–16

26. perc: labdát veszít a DVSC, de szerez is!

25. perc: most jól védekezett a Debrecen, a németek hosszú támadása végén Xenia Smits nem találta el a kaput.

24. perc: Jovovics remek passzát váltja gólra balszélről Petrus. 10–15

23. perc: Antje Döllt állítják ki két percre a németektől.

22. perc: Kudlacz-Gloc harcolt ki hetest és nem is hibázta el. 9–15

22. perc: most Jakob Vestergaard, a Bietigheim edzője kért időt.

21. perc: Petrus éles szögből, balszélről lőtt a hosszú alsóba. 9–14

20. perc: Johansson most egy fokkal jobb lövéssel próbálkozott, de ebből sem lett gól, ellenben Malá lerohanásából... 8–14

19. perc: Kudlacz-Gloc verte meg Csernyánszkit, akit még le is küldtek két percre. 8–13

19. perc: Johansson gyenge lövését védte Szikora.

18. perc: Xenia Smits most középről, két védővel a nyakán tört be és megint nem tudták megállítani. 8–12

17. perc: Hvenfeltet játszották meg beállóban a németek, de Töpfner gyorsan válaszolt. 8–11

16. perc: Töpfner hetesét nem adták meg, rálépett a vonalra.

16. perc: Smits rontása után Kudlacz-Glocot másodszor állíttatják ki a debreceniek.

16. perc: Hámori zsebkendőnyi területen tört be jól! 7–10

15. perc: Gabriel védett egy nagyot Faluvégi jobbszélről leadott lövésénél.

14. perc: beleront támadásában a DVSC, majd Tóvizi nem tudott labdát szerezni.

14. perc: négygólos hátránynál kért időt Szilágyi Zoltán.

13. perc: a jövőre már Győrben játszó Kelly Dulfer harcolt ki hetest a németeknek. Malá pedig nem ront. 6–10

13. perc: Vámos Petra lőtt mellé.

12. perc: Smits megállíthatatlan, megint nem tudták levédekezni a hazaiak. 6–9

11. perc: a Planétát váltó Hámori Konszuéla harcolt ki hetest, melyet Töpfner Alexandra ezúttal is belőtt. 6–8

11. perc: Xenia Smits megint betört és be is talált. 5–8

10. perc: Planéta lövését blokkolta Gassama. Vámos pedig fölébombázott.

9. perc: Kudlacz-Gloc vétett támadóhibát.

9. perc: Petrus Mirtill balszélről, Szikora lábai között talált be. 5–7

8. perc: Szikora megint védett, majd Faluvégi Dorottya is feliratkozott a gólszerzők közé. 4–7

8. perc: Kudlacz-Gloc fault mellett lőtt fölé.

7. perc: Kácsor most csak két percet érően tudta megállítani Xenia Smitset...

7. perc: Szikora most viszont védte Kácsor lövését.

6. perc: újabb könnyű gól Xenia Smitstől, már négynél jár. 4–6

6. perc: hosszú debreceni támadás végén Kácsor ejtette át Szikorát. 4–5

5. perc: Vámos Petra után Smits is betalált. 3–5

5. perc: debreceni egyenlítés helyett Veronika Malá vezethetett lerohanást és be is fejezte. 2–4

4. perc: Gassama viszont tesz róla, hogy a vendégek ismét vezessenek. 2–3

4. perc: Smits most belerontott, a hazaiak gyoors ellentámadását Kácsor Gréta váltotta gólra és egyenlített. 2–2

3. perc: a Kácsor által kiharcolt hetest Töpfner értékesítette biztos kézzel. 1–2

2. perc: Xenia Smits másodszor is jól tört be balátlövőből... 0–2

1. perc: a németek lengyel klasszisa, Karolina Kudlacz-Gloc állt ki gyorsan két percre, de nem tud élni előnyével a házigazda.

1. perc: megszerzi a vezetést a Bietigheim, Xenia Smits tört be. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a németek vezethetik, a Debrecen védekezik.

A Debrecen piros szerelésben, a Bietigheim tetőtől talpig kékben játszik.

A mérkőzés 14 órakor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Második győzelmére hajt a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a DVSC-Schaeffler, amely a svéd Sävehof után a két magyart, Szikora Melindát és Faluvégi Dorottyát, valamint klasszisok sorát foglalkoztató német élcsapatot, az SG BBM Bietigheimet látja vendégül.

A hajdúságiak a BL legutóbbi fordulójában idegenben szenvedtek vereséget az előző kiírásban bronzérmes Győri Audi ETO-tól, ám a németek elleni találkozóra győzelemmel hangoltak, hiszen hét közben simán, 31–19-re múlták felül a Dunaújvárost az NB I-ben.

A DVSC honlapja viszont kiemeli, hogy a német bajnok legyőzéséhez szinte hibátlan teljesítményre lesz szükségük Szilágyi Zoltánéknak, ugyanis a négyszeres bajnok Bietigheim az új idényben nem hibázott, hiszen a Szuperkupa megnyerése után a bajnokságban három, a BL-ben két győzelmet aratott, legutóbb a négyes döntőre hajtó román CSM Bucuresti-t is két vállra fektette, tétmérkőzésen pedig legutóbb még februárban, Érden, az FTC-től szenvedett vereséget.

„Lassan megszokjuk a szerda-szombat ritmust és könnyebbséget jelent, hogy ezen a héten nem kell utaznunk – fogalmazott a DVSC-Schaeffler magyar válogatott beállója, Füzi-Tóvizi Petra. – Jó volt egy hazai bajnokival hangolni a Bietigheim ellen, s bár akadtak hibáink, összességében jó teljesítményt nyújtottunk szerdán. Persze tudjuk, hogy a vasárnapi mérkőzésen ennél több kell, a maximumot kell kitennünk a pályára a győzelemért. Kulcsfontosságúak lesznek az egy-egy elleni szituációk, pontosan kell kézilabdázunk, keményen védekeznünk. Tudjuk hogy nagyon sok jegy elfogyott elővételben, fontos lesz, hogy a lelátóról is kapjunk segítséget!” – tette hozzá a klub honlapjának.

A mérkőzés előtt a Hódos Imre Sportcsarnokban felavatták a DVSC Kézilabda Család Halhatatlanjainak nevét megörökítő dicsőségfalat, a meccs szünetében pedig a pályán köszöntik őket.

Lubin (lengyel)–Vipers Kristiansand 20–34

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A DVSC-SCHAEFFLER–SG BBM BIETIGHEIM NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTMÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!