Női kézi NB I: utolsó perces góllal győzött a Kisvárda a NEKA ellen

2023.09.23. 20:55
Nagy küzdelemben győzött a Vasas Békéscsabán (Fotó: Bencsik Ádám / Békés megyei Hírlap)
Megszerezte fennállása első élvonalbeli győzelmét a történelme első NB I-es idényét futó Kozármisleny, miután három góllal legyőzte otthon a vendég Budaörsöt. Nagy küzdelemben, az utolsó percben szerzett találattal, 24–23-ra győzött a Kisvárda a NEKA ellen. A nap egyedüli idegenbeli győzelmét arató Vasas a 11 gólig jutó Szilovics Fanni vezetésével múlta felül a Békéscsabát.

NŐI KÉZILABDA NB I

4. FORDULÓ

SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–NEKA 24–23 (13–12)
Kisvárda, 450néző.V:Asztalos, Szalay Z.
KISVÁRDA:MÁTÉFI D. – Gém2,SÁPI3,KARNIK SZ.4 (2),JUHÁSZ GRÉTA6,Kovalcsik B.1,Mérai2.Csere:Szaracs (kapus), Bucsi2,Siska, E. Novak, SZABÓ LILI3,Akijama, Ajano1.Edző:Józsa Krisztián
NEKA:Zaj – MOLNÁR D.3,Lapos3,Győri V.2,Bató, FARAGÓ L.7 (1),WALD4.Csere:CSAPÓ KINCSŐ (kapus), Bató2 (2),Petruska, Matucza1,Munteanu-Korodi1,Pálmai, Berei.Edző:Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc:3–3.19. p.:7–6.25. p.:9–10.28. p.:11–12.32. p.:15–12.43. p.:16–17.51. p.:19–18.58. p.:23–21.60. p.:23–23
Kiállítások:8, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 4/3
Józsa Krisztián:– Nem kézilabdáztunk jól, főleg a támadójátékunk nem működött, de a védekezésünkbe is csúszott hiba. Nem tudtuk megtörni ellenfelünket, ám nagyot küzdöttünk. A döntetlen igazságosabb lett volna, a szerencse viszont mellénk állt a végjátékban.
Bakó Botond:– Nagy tartással, taktikailag is jól kézilabdáztunk. Felvettük a versenyt a fizikailag és tudásban előttünk járó csapat ellen. Nagyon jó arcunkat mutattuk, volt türelmünk, higgadtságunk azt játszani, amit elterveztünk. Rengeteget profitálunk ezekből a mérkőzésekből, célunk, hogy az ilyen végjátékokat minél jobban teljesítsük a későbbiekben.

KOZÁRMISLENY KA–MOYRA-BUDAÖRS 30–27 (13–12)
Kozármisleny, 550néző.V:Bócz, Wiedemann.
KOZÁRMISLENY:
WICHMANN – Imrei R.2,BRETTNER7,BÁNFAI V.5,Tobak3,SCHEFFER7 (2),Grénus1. Csere:PUSZTAI, Szabó Luca (kapusok), Kecskés, Lengyel L., Imrei N., Zsemberi1,SZATMÁRI M.3,Hadnagy1.Edző:Gyulay László
BUDAÖRS:Mistina K. – SZABÓ-MÁJER5,Schneider1 (1),Hudák1,DEBRECZENI-KILVINYI2,Gergely-Zsigmond, Tóth M.Csere:Ferenczy B. (kapus), Szövérdffy-Szabadfi3,SZEKERCZÉS5 (3),UHRIN3,Vártok T.2,Szabó Anna1,PÁLOS-BOGNÁR4,Mlinkó.Edző:Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 2. perc:1–0.7. p.:4–2.12. p.:7–4.19. p.:10–6.25. p.:12–9.35. p.:18–13.47. p.:23–18.52. p.:25–20.57. p.:28–24.
Kiállítások:
4, ill. 2 perc
Hétméteresek:4/2, ill. 4/4
Gyulay László:– Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, sokat elemeztük az ellenfél játékát. Mondtam a játékosaimnak, hogy történelmi győzelmet arathatunk az NB I–ben. Nagyon köszönöm a közönségnek a fantasztikus támogatást, közös a sikerünk.
Buday Dániel:– Eddig csapatként működtünk kiválóan, ez azonban most nem valósult meg. Tudtuk, hogy ez nagyon „forró pálya”, ez be is bizonyosodott. A hazaiak minden tekintetben felülmúltak minket.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–VASAS SC 23–26 (13–12)
Békéscsaba, 800 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 3, LANISTANIN 8 (3), Gyimesi 2, Giricz L., Török F. 1, Szondi. Csere: Szabó D. (kapus), MAYER 5, Kukely K. 2, Román 2, Jovicsevics. Edző: Rác Sándor
VASAS: BALOG J. – Mihály P. 2, Boldizsár, JUHÁSZ F. 4, Dombi K., SZILOVICS 11, Oláh K. 4 (2). Csere: Fodor N., Pénzes, Szűcsné Sirián 1, Vámosi 1, Domokos D. 3. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1–5. 12. p.: 3–8. 16. p.: 7–8. 23. p.: 9–10. 29. p.: 12–11. 36. p.: 15–14. 41. p.: 15–17. 44. p.: 17–17. 51. p.: 19–23. 57. p.: 22–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Rác Sándor: – Voltak problémáink, Szabó Dóra és Termány Rita is beteg volt a héten, Román Dorina pedig csak egyszer edzett. Nagyon rosszul kezdtünk, a taktikai utasításokat nem tartották be a lányok, és sorra kaptuk a gólokat. A Vasas győzelme megérdemelt. Nagyon sajnálom, mert fontos pontokat veszítettünk. Reméljük, hogy Giricz Laurának nincs nagyobb sérülése.
Konkoly Csaba: – Álomszerűen kezdtünk, a Békéscsaba óriási harcra késztetett bennünket. Nagyon fontos két pontot viszünk haza, ami szinte négyet ér. Büszke vagyok a csapatomra, mert bár az első félidő végén hullámvölgybe kerültünk, a másodikban sikerült javítanunk a hibáinkon. Stabilan, magabiztosan védekeztünk.

1. FTC 4 4 157–93 +64 8
2. Debrecen 4 4 123–84 +39 8
3. Győr 4 3 1 143–102 +41 6
4. Mosonmagyaróvár 4 3 1 130–111 +19 6
5. Kisvárda 4 3 1 101–96 +5 6
6. Budaörs 4 2 2 118–122 –4 4
7. Vasas 4 2 2 102–109 –7 4
8. Vác 4 2 2 98–113 –15 4