Női kézi NB I: nagyot hajrázva öttel verte a Budaörs a Vácot

2023.09.16. 19:36
Izgalmas meccsen nyert a Budaörs (Fotó: Facebook/Moyra-Budaörs)
A női kézilabda NB I 3. fordulójának záró találkozóin szoros meccsen verte meg a Vácot a Budaörs, a Dunaújváros simán nyert a Vasas otthonában, a Kozármislenynek pedig továbbra sem sikerült megszereznie az első győzelmét az idényben.

A Budaörs–Vác találkozó az első percektől fogva hihetetlenül kiélezetten alakult. A Vác ugyan három góllal el tudott lépni a 24. percben, de a hazaiak gyorsan vissza tudták magukat hozni a meccsbe. A folytatásban többször fordult a mérkőzés, majd az 50. percre már a Budaörs harcolta ki a háromgólos előnyt, amit a mérkőzés végéig még növelni is tudott, így Kuczora Csenge tíz gólja sem volt elég, hogy a Vác megtartsa veretlenségét.

A DKKA Szalai Babett és Krupják-Molnár Beatrix vezérletével ugyan sokáig fej-fej mellett haladt a Vasassal, viszont a második félidőben összeszedte magát és szépen lassan tudta növelni az előnyét és végül könnyedén szerezte meg második győzelmét az idényben.

Hiába hozta le döntetlenre a meccs első felét a Kozármisleny, a folytatásban hamar visszavette a vezetést a Kisvárda, amit a meccs végéig már tartani is tudott, így a vendégeknek továbbra sem sikerült megszerezniük az első győzelmüket. A hazaiaknál Mérai Maja és Juhász Gréta Éva is hatszor talált be.

KÉZILABDA
NŐI NB I

Moyra-Budaörs–Praktiker-Vác 29–24 (16–17)
G: Debreczeni-Klivinyi 6, Szabó-Májer, Szekerczés 5-5, Szövérdffy-Szabadfi 4, Gergely-Zsigmond, Hudák A., Vártok T. 2-2, Pálos-Bognár, Schneider, Tóth M., ill. Kuczora 10 (5), Marincsák 7, Csíkos L., Ferenczy F., Tyiskov-Helembai 2-2, Such.
Vasas SC–Dunaújvárosi Kohász KA 26–32 (17–15)
G:  Juhász F. 9 (1), Dombi 4, Szilovics 3 (1), Vámosi 3 (2), Ferenczy D. 2, Oláh K. 2 (1), Fodor N., Mihály, Pénzes 1 (1), ill. Horváth A. 7, Krupják-Molnár 6, Szalai B. 5, Horváth P. 4, Trawczynska 3 (2), Borgyos, Paróczy 2-2, Bouti, Nick, Sallai N.
Kisvárda Master Good SE–Kozármisleny KA 26–22 (12–12)
G: Karnik 7 (3), Juhász G., Mérai 6-6, Akijama 3, Ajano, Novak, Sápi, Szabó L., ill. Bánfai V. 7, Grénus 3, Grosics 3 (3), Brettner, Scheffer, Szatmári 2-2, Hadnagy, Tobak, Zsemberi

1. FTC 3 3 116–74 +42 6
2. Debrecen 3 3 92–65 +27 6
3. Győr 3 2 1 105–80 +25 4
4. Mosonmagyaróvár 3 2 1 96–89 +7 4
5. Kisvárda 3 2 1 77–73 +4 4
6. Vác 3 2 1 76–75 +1 4
7. Budaörs 3 2 1 91–92 –1 4
8. Dunaújváros 3 2 1 88–103 –15 4