Női kézi NB I: a Népligetben is szorongatott az MKC, de az FTC a második félidőben elszakadt és nyert

PAPP BÁLINTPAPP BÁLINT
2023.09.13. 19:37
Az FTC a második félidő alapján megérdemelten nyert (Fotó: Koncz Márton)<br /><strong>A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!</strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-nb-i-ftc-mkc-7203" target="_blank"><br /></a>
A Ferencváros háromgólos különbséggel legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 3. fordulójának rangadóján. A címvédő Győri ETO magabiztosan nyert az MTK ellen, míg harmadik BL-résztvevő csapatunk, a Debrecen a NEKA otthonából hozta el a pontokat.

Képes lehet-e a Győr múlt heti két vállra fektetése után az újabb földöntúli bravúrra a Mosonmagyaróvár? Talpra tud-e állni az NB I-es és Bajnokok Ligája-ezüstérmes, Magyar Kupa-címvédő Ferencváros a francia Metztől az elmúlt hétvégi BL-rajton kapott hatalmas pofonból? E kérdések feszítették a szerda esti FTC–MKC női kézilabda bajnoki rangadó kereteit. A vendégdrukkerek mindenesetre bíztak csapatukban, szép számmal érkeztek a Népligetbe, megtöltve az Elek Gyula Aréna vendégszektorát – a két szurkolótábor kiváló hangulatot teremtett. A ferencvárosi B-közép előtt egy sokatmondó molinót is kifüggesztettek: „Adjátok vissza a KEK-győztes csapatunkat!”

VÉLEMÉNY

JANURIK Kinga, az FTC kapusa: „Nagyon jó csapat a Mosonmagyaróvár, tisztában voltunk azzal, hogy nehéz dolgunk lesz. Sokat ér ez a győzelem, mert nehéz volt készülni a hétvégi vereség és teljesítmény után. Senkinek sem kellett elmondani, mennyire lényeges ez a meccs és a két pont megszerzése. Büszkék lehetünk, fantasztikus közegben és hangulatban játszhattunk. Jó volt az iram, ez hasznos felkészülés a Vipers elleni szombati újabb BL-meccsre.”

A hazaiaknál a válogatott átlövő, Szöllősi-Zácsik Szandra csak a lelátótól figyelte a játékot, miként a magyar női nemzeti csapat szövetségi kapitánya, Golovin Vlagyimir is. Nagy rohanással indult a meccs, jókora elánnal estek egymásnak a felek, láthatóan mindkét garnitúra felszívta magát az ütközetre, védekezésben nem kímélték egymást a játékosok. A felfokozott hangulatban parázs, élvezetes és kiélezett csata folyt. Az Óvár kapusa, a korábban az FTC-ben is védő Szemerey Zsófi ezúttal is kitett magáért, ziccereket és hétméterest védett. A mosoniak az ETO után a másik zöld-fehér óriás ellen is igazolták, hogy ebben az idényben roppant nehéz lesz legyőzni őket, többször is előnyben voltak az első félidőben, ám a jobb hajrának köszönhetően a fővárosiak mehettek előnnyel a szünetre.

A második játékrész első tíz perce is szorosan alakult, az óváriak ekkor még tartották a lépés. Aztán ahogy feljavult Janurik Kinga a hazai kapuban, a jobbátlövő Klujber Katrin pedig támadásban, illetve ahogy fáradt a rivális és hagyott ki a koncentrációja, úgy nőtt a különbség – az utolsó kilenc percre hatgólos előnnyel fordult az FTC, amely ezzel le is zárt minden kérdést és a nagyszerűen helytálló MKC elleni küzdelmes és akaratos sikerével valamelyest feledtetni tudta a múlt hétvégi csalódást.

„Végig tartani tudtuk a tempót, a hajrában is gyors akciókat indítottunk, hátha fel tudunk zárkózni. Nagyon jól küzdöttünk, büszke vagyok a csapatra” –értékelt a meccs után az Óvár kilenc lövésből nyolcszor eredményes válogatott jobbátlövője, Albek Anna.

KLUJBER: MOST MÁR NEM LESZ OLYAN MÉRKŐZÉSÜNK, MINT A METZ ELLEN

MARTIN ALBERTSEN TÖBB MINT 20 ÉVES PÁLYAFUTÁSA ALATT ILYET MÉG NEM LÁTOTT

A másik két BL-szereplő magyar élcsapat, a címvédő Győr és a legutóbb bronzérmes Debrecen is szerdán lépett pályára az élvonalban: az ETO az MTK Budapest ellen hazai pályán (a nyáron igazolt, kezdőként először szerepet kapó Rinka Duijndam 16 lövést védett), míg a DVSC Balatonbogláron nyert meggyőző különbséggel.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 30–27 (15–13)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 1200 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
FTC: JANURIK – Malestein 3, KLUJBER 5, Kisfaludy, Edwige 2, Bölk 3, MÁRTON G. 4. Csere: Böde-Bíró (kapus), LEKICS 10 (4), SIMON P. 3, Cvijics, Tomori, Deszpotovics, Kovács Anett. Edző: Martin Albertsen
MKC: SZEMEREY – Udvardi 1, ALBEK 8, Tóth G. 1, Pásztor N. 1, TÓTH ESZTER 8 (5), Schatzl Natalie 3. Csere: Hadfi (kapus), Ivancok 1, Tóth Nikolett, Sztankovics K. 1, Faragó L. 1, Varga Emília 2 (1). Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 9. p.: 5–3. 15. p.: 7–7. 21. p.: 9–10. 25. p.: 11–11. 35. p.: 16–16. 42. p.: 20–17. 47. p.: 22–20. 52. p.: 26–20. 57. p.: 28–24.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Martin Albertsen:
– Boldog vagyok, hogy nyertünk. A múlt hétvégi vereség után mélyen voltunk, de jól reagáltunk és harcoltunk. Kemény munkát végzett mindenki a csapatban és a klubnál is. Mindkét együttesben jól teljesítettek a kapusok és hatékonyan a védelmek. A Mosonmagyaróvár fiatal, modern és gyors kézilabdát játszó csapat. Remélem, a szurkolók is jó meccset láttak, nagyszerű hangulatot teremtettek.
Gyurka János: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, végig, hatvan percig nagy küzdelemre késztettük a Ferencvárost, amely néhány hónapja még a BL-győzelemért harcot. A végén ugyan a ki nem kényszerített hibákból ellépett az ellenfél, de rendkívül büszke vagyok a lányokra, mert végig helytálltak, az ötgólos hátrány nem nőtt tovább.

Győri Audi ETO KC–MTK Budapest 38–24 (19–9)
G:Brattset 5, Blohm, Szöllősi-Schatzl, Győri-Lukács 4-4, Broch, Hovden, S. Oftedal, Rju Un Hi 3-3, Gros 3 (1), Haugsted 2, Farkas E., Nze Minko, Farkas Júlia, De Paula 1-1, ill. Mészáros-Mihálffy 8, Farkas Johanna 5, Fekete B. 4, Szabó K. 4 (1), Török L., Juhász E., Pelczéder 1-1

NEKA–DVSC Schaeffler 19–30 (7–12)
G:Győri V. 5, Molnár D. 3, Bató 3 (1), Hengl, Faragó Lea 2-2, Wald, Kriston, Lapos, Munteanu-Koródi 1-1, ill. Petrus M., Kácsor 6-6, Jovovics, Hámori 3-3, Csernyánszki, Füzi-Tóvizi, Vámos P. 2-2, Töpfner 2 (1), Vámos M., Costa, Haggerty, Grosch 1-1

1. FTC 3 3 116–74 +42 6
2. Debrecen 3 3 92–65 +27 6
3. Győr 3 2 1 105–80 +25 4
4. Mosonmagyaróvár 3 2 1 96–89 +7 4
5. Vác 2 2 52–46 +6 4
6. Kisvárda 2 1 1 51–51 0 2
7. Vasas 2 1 1 50–54 –4 2
8. Budaörs 2 1 1 62–68 –6 2