Női kézi BL: Háfra csapata szoros meccset nyert, Korsósék simán kikaptak

D. S. B.D. S. B.
2023.09.24. 18:08
Korsós Dorina csapata, a Rapid Bucuresti kikapott az Ikasttól (Fotó: Handbal Rapid Bucuresti/Fb)
Háfra Noémi csapata, a montenegrói Buducsnoszt Podgorica végig szoros mérkőzésen nyert 31–30-ra a svéd Sävehof ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában, míg a B jelű nyolcasban a Korsós Dorinát foglalkoztató román Rapid Bucuresti otthon kapott ki 35–27-re a dán Ikasttól.

A Buducsnoszt jól kezdte a svédek elleni meccset, hiszen többször is vezetett öt góllal, de a szünetre visszajött a meccsbe a Sävehof, amely a második félidőben végig bírta a podgoricaiak tempóját, fordítani azonban már nem maradt ereje, és 31–30-ra kikapott. Háfra Noémi nem szerzett gólt.

A magyar átlövő korábbi csapata, a dán Odense is hasonlóan szoros meccset játszott Franciaországban a Bresttel. A vendégek ugyan vezettek négy góllal is, ebből viszont egyet tartottak meg és győztek 26–25-re.

Korsós Dorináék viszont nem voltak egyenrangú ellenfelei a vendég Ikastnak, amely remekül kezdett, a szünetben már kilenc góllal ment (11–20) és a második félidőben is diktálta az iramot, így simán nyert 35–27-re. A magyar válogatott szélső egy lövésből egy gólt szerzett.