Férfi kézi NB I: fölényes ferencvárosi siker; az újonc elkapta a Füredet

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.09.02. 19:16
Győzelemmel rajtolt a Ferencváros (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/meggyozo-jatek-nagyszeru-gyozelem-a-szezonnyiton" target="_blank">fradi.hu</a>)
Az FTC nehéz kezdés után 14 gólos győzelmet aratott Budakalászon a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. Később a NEKA, a Dabas és az Eger egyaránt hazai pályán nyert.

Bár az eredmény egyértelmű vendégfölényt jelez, az első 15 percben többnyire a Budakalász volt előnyben. Pásztor István együttese ebben a szakaszban egyszer vezetett, majd a 17. perctől vette át az irányítást. Összeállt a védekezése és 12 percig nem kapott gólt, a szünetre pedig magabiztos vezetéssel vonult az öltözőbe.

Fordulás után is a Ferencváros játszott fölényben, és a lefújásig megduplázta előnyét.

A NEKA kiélezett összecsapást vívott a Komlóval, melyet egy góllal győzött le úgy, hogy a végeredmény bő két perccel a vége előtt kialakult. Kovács Gergő és Sztraka Dániel öt-öt találattal vette ki a részét a sikerből, mindkettejüknek mindegyik lövése pontos volt.

Hasonlóan szorosan alakult az újonc Eger és a Balatonfüred találkozója, melyet szintén a hazaiak nyertek meg egy góllal. Pedig az 57. perc elején még a tavalyi idény ötödik helyezettje vezetett 25–23-ra, utána azonban már nem talált be, és az Eger megfordította az eredményt, a győztes gól fél perccel a vége előtt született.

Dabason a Veszprém második számú csapata ötgólos vereséget szenvedett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HSA NEKA–Carbonex Komló 21–20 (13–13)
G
: Kovács G. 5, Sztraka 5, Dely, Kovács T. 3-3, Krakovszki 2, Sisa 2, Karai 1, ill. Váczi, Bogdanic 4-4, Rotim 3, Hoffman, Szöllősi O., Urbán 2-2, Melnyicsuk, Vekic, Veszelinovics
CYEB-Budakalász–FTC-Green Collect 22–36 (10–17)
G:
Kiss B. 5, Mihalin, Sinkovits, Juric-Grgic 3-3, Berényi, Tóth Sz., Tyiskov 2-2, Halász, Varjú, ill. Nagy B. 7, Füzi 5, Imre B., Kovacsics 4-4, Balogh Zs., Bujdosó 3-3, Bognár A., Csörgő, Prainer 2-2, Debreczeni, Lékai, Ónodi-Jánoskúti, Pordán
Dabas KC–Fejér B.Á.L. Veszprém 34–29 (17–14)
G:
 Zdolik 13, Török 6, Fekete 4, Bognár N., Koller 3-3, Ács T. 2, Garajszki, Katona, Laurinyecz, ill. Szuharev 7, Hári 5, Nurelden 5, Djukics, Draskovics, Pintér 3-3, Szmetán 2, Bugyáki
QHB Eger–Balatonfüredi KSE 26–25 (10–13)
G:
Oliveira 8, Zennadi 5, Nastaj, Tóth K. 4-4, Lezák 2, Maracskó 2, Tóvizi, ill. Varga M. 5, Brandt, Szöllősi B. 4-4, Pelko 3, Szmetán M. 2, Kemény, Kljun, Szretenovics 2-2, Bóka