Férfi kézi BL: hiába Fazekas öt gólja, csapata kikapott a GOG-tól

M. B.M. B.
2023.09.20. 20:44
A második félidőben bukta el a mérkőzést a Wisla Plock (Fotó: sprwislaplock.pl)
Háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Wisla Plock a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában. A csoport másik mérkőzésén a Porto minimális különbségű sikert aratott a szlovén Celje vendégeként.

WISLA PLOCK–GOG

Az első félidő nagy részében a lengyel csapat játszott fölényben, sokáig volt előnyben, s egy adott ponton három góllal is vezetett. A dánok azonban nem hagyták magukat, s a szünetben már döntetlen volt az állás. A fordulás után a GOG magához ragadta a kezdeményezést, vezetést szerzett, s ezt a hazaiak minden erőfeszítésének dacára meg is tudta tartani a meccs végéig. A magyar válogatott irányító, Fazekas Gergő a Wisla legjobbja volt, hét kísérletből talált be ötször, ezzel Michal Daszek mellett Lengyel Kupa-címvédő csapata legeredményesebb játékosa lett, sőt a mezőny legjobbjának is megválasztották – a másik oldalon Morten Olsen egymaga dobott tízet, csapata góljainak egyharmadát.

CELJE–PORTO

Az első félidőben végig a szlovéneknek állt a zászló, akik végig vezettek, s a szünetben is háromgólos előnnyel fordulhattak – főleg a meccsen kilenc gólig jutó Mitja Janc volt elemében. A fordulás után egy jó darabig úgy tűnt, hogy sima Celje-siker lesz a végeredmény olykor már kilenc gól volt a csapatok közötti különbség, de a portóiak 25–17-nél produkáltak egy 6–0-s rohanást, s ezzel kétgólosra olvadt a hazai előny. A szlovén gólcsendet Mlakar törte meg, de erre további néggyel válaszoltak a portugálok, megfordítva a találkozó állását. A Celje egy 3–0-s sorozattal visszavette a vezetést, de a slusszpoén a Portóé volt, amely egy 3–0-s szériával drámai sikert aratott.

AALBORG–PELISZTER

A dán Aalborg ízekre szedte északmacedón ellenfelét az A-csoport késő esti meccsén. A két csapat közötti különbség látványos volt, hiszen már a szünetben nyolc gól volt a hazaiak előnye. A vége 38–23 lett, az Aalborg tizenöt gólos sikert könyvelhetett el.