A Szeged kiütéses bravúrgyőzelmet aratott Mikkel Hansenék ellen

2023.09.27. 18:30
Borut Mackovsek és a Szeged is remekelt az Aalborg ellen (Fotó: Dömötör Csaba) –<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-bl-szeged-aalborg-foto-domotor-csaba--7279" target="_blank"><strong> KÉPGALÉRIA ITT! </strong></a><br />
Nagy iramú mérkőzésen, fantasztikus teljesítményt nyújtva aratott kiütéses, 34–27-es bravúrgyőzelmet az eddig hibátlan és az A-csoportot vezető Aalborg ellen a francia PSG-től és a német Kieltől is vereséget szenvedő OTP Bank-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában 3. fordulójában, a Pick Arénában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
OTP-BANK PICK SZEGED–AALBORG HB (dán) 34–27
(20–16)
Szeged, 4032néző. V:A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
SZEGED:IMSGARD – SOSTARIC 9,Stepancic 2,Bombac 2,BÁNHIDI 3,Bodó 3,Frimmel 2 (1). Csere:Mikler R. (kapus), Kalaras, M. Gaber 2,GARCIANDÍA 4,MACKOVSEK 4,Martins 1,Szilágyi B. 1,Jelinic 1. Edző:Kárpáti Krisztián
AALBORG:N. Landin – Björnsen 1,Hoxer 3,ANTONSEN 5,Möllgaard, Vlah 4,Barthold 2. Csere:Norsten (kapus), M. Hansen 6 (3),HALD 4,P. Larsen 2,Juul, Thurin. Edző:Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 3. perc
. 2–3. 8. p.:5–5. 11. p.:8–7. 15. p.:11–10. 20. p.:13–12. 27. p.:19–14. 34. p.:21–17. 40. p.:22–19. 43. p.:22–21. 51. p.:28–22. 55. p.:31–24
Kiállítások:6, ill. 4 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 4/3
Kárpáti Krisztián:– Ilyen élményben még nem volt részem pályafutásom során. Sokat dolgoztunk azon, hogy szimpatikus vesztesekből győztesekké váljunk. Köszönjük szurkolóink lelkes biztatását, remélem, hogy rátaláltunk a győztes útra.
Stefan Madsen:– Mindig élmény Szegeden pályára lépni, mert a szurkolók fergeteges hangulatot teremtenek. A kitűnő napot kifogó Szeged ellen hetvenöt százalékos teljesítménnyel nem lehet mérkőzést nyerni.

Hiába kézilabdázott sokáig biztatóan és hatékonyan a Szeged a Bajnokok Ligája csoportkörének első két fordulójában, mindez a tisztes helytállásra volt elég a francia PSG és a német Kiel ellen is. A szerda esti harmadik körben egy újabb nagyvad, a mások mellett Mikkel Hansen és Niklas Landin által vezérelt dán Aalborg várt Kárpáti Krisztián együttesére és a hazaiak trénere a kezdés előtt arról beszélt, végre ledobnák magukról a szimpatikus vesztes skatulyát. A szegedi játékosok pedig láthatóan megfogadták edzőjük óhaját.

Támadásban ezúttal is ötletesen kézilabdáztak a szegediek, akik tartották a lépést és az eredményt skandináv riválisukkal, felvették a tempót a rohanó vendégekkel. A hetek óta ihletett formában teljesítő szlovén jobbszélső, Mario Sostaric 11 perc elteltével már négy gólnál járt, a másik szélről szerzett szemfüles találata különösen élményszámba ment. Nagy önbizalommal vetették magukat a küzdelembe a szegediek, a menet közben a kispadról beszállók is kitetettek magukért, egymást érték a klasszisteljesítmények támadásban, mondhatni, minden sült az átlövéseknél. Az első játékrész záró perceiben a norvég Emil Imsgard is több bravúrt bemutatott a kapuban, így a félidőben néggyel vezettek a csongrádiak. A hajrában Szilágyi Benjámin is pályára lépett a Kárpáti-csapatban, a 20 éves jobbszélső góllal hálálta meg a bizalmat pályafutása első BL-meccsén.

A szünet után is jól működött a nyitottabb védekezés és a hét hat elleni támadójáték hazai részről. Egy röpke rövidzárlat akadt, amit a dánok jól használtak ki, és a 43. percben 22–21-re felzárkóztak, ám a magyar szakmai stáb gyors időkéréssel rendezte a sorokat. Imsgard tartotta kiváló formáját, mezőnyben pedig fegyelmezetten és koncentráltan tette mindenki a dolgát, egymást érték a jó egyéni teljesítmények. Az északiaknak esélyük sem volt közelebb férkőzni, Landin és Hansen sem tudott vezérré válni.

Egy 5–1-es sorozatnak is köszönhetően az utolsó kilenc percre fordulva hattal vezetett az ellenfelét nagyszerű taktikával és előremutató játékkal felőrlő Szeged, amely teljesen megérdemelten szerezte meg első pontjait az elitsorozatban. 34–27

TOVÁBBI EREDMÉNYEK A CSOPORTBÓL
Peliszter (északmacedón)–THW Kiel (német) 20–23 (9–11)
Kielce (lengyel)–PSG (francia) 30–29 (16–15)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! OTP BANK-PICK SZEGED–AALBORG 34–27

60. perc: Wiesmach állítja be a végeredményt. 34–27

60. perc: Imsgard!!! Üres kapura Bánhidi dobott mellé...

59. perc: Garciandia most a kapu bal oldalát választja, Landinnak esélye sincs! 34–26

59. perc: Hald Jensen most csak kapufára pattint beállóból.

58. perc: Gaber lőtte fölé a bejátszást.

58. perc: Hald Jensen negyedszer eredményes. 33–26

58. perc: időt kért az Aalborg.

58. perc: Sostaric kilencedik góljánál vezet nyolccal a Szeged! 33–25

57. perc: újabb remek védekezés a hazaiaktól, akik nyolccal léphetnek meg!

57. perc: Garciandiának is jól megy! 32–25

56. perc: Mikkel Hansen jelentkezik egy bepattintott átlövésgóllal. 31–25

55. perc: Jelinic! A balszélről! A Szeged a játék minden elemében remekel! 31–24

54. perc: emberelőnyben, passzívnál Bánhidi lőtte lábon Landint, de az Aalborg lerohanása végén nincs gól, Juul mellé.

54. perc: Bánhidi harcolt ki egy kétperces kiállítást Hoxernek.

54. perc: Hald Jensen harmadszor eredményes. 30–24

54. perc: Sostaric! Kipókhálózta jobbszélről a jobb felső sarkot! 30–23

53. perc: jól védekezik és labdát kap a Szeged! Hansen adta el.

52. perc: kiváló bejátszás és befejezés! Bánhidi! 29–23

51. perc: Jelinic csak a kapufát találta el balszélről, Antonsen pedig saját térfeléről szerzi meg ötödik gólját. 28–23

51. perc: Sostaric parádézik! Micsoda gól a jobbszélről! És Imsgard is! Már 14. védése! 28–22

50. perc: jól védekezik a Szeged, az Aalborg hosszú támadása végén Mikkel Hansen 12 méterről leadott lövését Imsgard védte, a kipattanó pedig Jelinicé.

49. perc: Martins vét támadóhibát. Pedig lehetett volna hat közte...

49. perc: elszórja a labdát az Aalborg!

48. perc: időt is kér az Aalborg edzője, Stefan Madsen.

48. perc: Miguel Martins remekül tört be! 27–22! Öt közte!

48. perc: Imsgard-parádé! Megint véd egyet!

47. perc: Matej Gaber beállóból! 26–22

47. perc: Bombac tört be és nyolcról lőtt a kapuba! Visszaáll a félidei különbség. De nem sokáig. Antonsen negyedszer. 25–22

46. perc: Martins talpról lőtt gyengén, de Landin eladja a labdát a kidobásból.

45. perc: Thurin most betörés után dobta lábon a fantasztikusan védő Imsgardot.

45. perc: Sostaric! Jobbszélről! Ez ma a hatodik, összességében pedig a 300. BL-gólja szegedi színekben. 24–21

44. perc: Imsgard a blokk segítségével védte Thurin átlövését.

43. perc: Garciandia szépen lőtte ki a jobb alsót. 23–21

43. perc: időt is kért a Szeged, amely hét a hat elleni játékra készül.

43. perc: Vlah tört be ellentmondást nem tűrően. Egy gólra jön vissza az Aalborg. 22–21

42. perc: most eladja a labdát a Szeged.

41. perc: Hansen parádés bejátszását Antonsen váltotta gólra. 22–20

40. perc: Mikkel Hansen először ront hetest az új BL-idényben. Imsgard véd nagyot!

40. perc: most az Aalborg jut heteshez, Bánhidit küldték le két percre, még ha nem is ő volt szabálytalan....

40. perc: heteshez jut a Szeged, Frimmel már belövi! 22–19

38. perc: Hoxer lövését most nem tudja védeni Imsgard. 21–19

37. perc: Bodó bombázott most a kiugró Landinba éles helyzetben.

37. perc: Vlah lépéshibája után hiába védett nagyot Imsgard.

36. perc: Sostaric első hetesét védte Landin, még nincs meg a 300. BL-gólja a szegedi szélsőnek.

36. perc: hosszú szegedi támadás végén passzívnál Bombac tört be egy hetesért.

35. perc: Imsgard most Hoxer lövését védte, de a labda a dánoknál maradt. Vlah pedig nem rontott. 21–18

34. perc: Sostaric most a jobbszélről vette be Landin kapuját, egyre 300. BL-góljától. 21–17

34. perc: Mikkel Hansen kiszorított helyzetből lőtt Imsgardba.

33. perc: Landin védte most Bánhidi beállóból leadott lövését.

33. perc: de az Aalborg is elhagyja a labdát.

32. perc: most technikai hibát vétett a Szeged.

32. perc: Möllgaard kapott kétperces kiállítást.

31. perc: Patrick Wiesmach gyorsan betalált emberelőnyből. 20–17

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a félidőt a dánok kezdik támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! OTP BANK-PICK SZEGED–AALBORG 20–16

Többet hibáztak a dánok. Az Aalborgnak eggyel több lövése volt az első 30 percben, mégis négy góllal kevesebbet lőtt, köszönhetően annak, hogy a Szegednek csupán két rontása volt, szemben a dánok hét hibájával. Igaz, a Tisza-partiak négy, a vendégek két technikai hibát követtek el.

30. perc: nem jó Mikkel Hansen időn túli szabaddobása.

30. perc: Garciandiának kell lemennie két percre, Mikkel Hansen dobta lábon...

29. perc: passzívnál Szilágyi Benjámin szerezte össze a kipattanót a jobbszélen és szerezte meg első gólját a Bajnokok Ligájában! 20–16

28. perc: most Kárpáti Krisztián kért időt.

28. perc: most Martins lőtte el talán idejekorán, majd visszajön háromra Antonsen góljával az Aalborg. 19–16

28. perc: Mikkel Hansen második akciógólját jegyzi. 19–15

27. perc: Mackovsek harmadszor ugyanoda, a jobb alsóba lőtt 9 méterről, negyedik gólja! 19–14

27. perc: Imsgard tolta kapufára Hoxer lövését.

26. perc: Mikkel Hansen pattintott Imsgard lábai között a szegedi kapuba, de gyorsan jön a válasz Frimmeltől! 18–14

25. perc: Garciandia! Ő pedig a bal alsóba lőve iratkozik fel a gólszerzők közé! 17–13

25. perc: Mikkel Hansen lövését blokkolta passzívnál Mackovsek.

24. perc: jön is a dán időkérés háromgólos Szeged-előnynél.

24. perc: MACKOVSEK! MEGINT! Ugyanúgy a jobb alsóba bombázott! 16–13

23. perc: Mackovsek bombázott a jobb alsóba! Kettővel vezet a Szeged! Imsgard pedig véd egy nagyot és fontosat! 15–13

22. perc: Hoxer lövése nem találta el a szegedi kaput.

21. perc: Gaber is jó bejátszást kapott és megszerezte első gólját. 14–13

20. perc: újabb heteshez jut az Aalborg. Mikler Roland sem tudja védeni Mikkel Hansen büntetőjét. 13–13

19. perc: elkezdett cserélgetni a Szeged. Garciandia passzából Mackovsek szerzett csodagólt! 13–12

19. perc: Hald Jensen másodszor eredményes beállóból. 12–12

18. perc: Bombac-bombát véd Norsten.

17. perc: Bánhidi kapott remek bejátszást Bodótól és élt helyzetével, ráadásul labdát szerzett a Szeged, de Sostaric nem tudott ziccert vezetni. 12–11

16. perc: Hoxer zsebkendőnyi területen lőtt a rövidbe... 11–11

16. perc: Stepancic átlövését védte Norsten.

15. perc: Norsten váltja Landint a dán kapuban, de Bodó az ő kapuját nem tudta bevenni, Bombac már igen, Stepancic labdaszerzése után. 11–10

14. perc: Hald Jensen most gólra váltotta Hansen bejátszását. 10–10

13. perc: emberhátrányban hosszú támadást vezet a Szeged, melynek végén Bodó tört be remekül, harmadik gólja. 10–9

13. perc: Mikkel Hansen ezt is belövi. 9–9

13. perc: Mikkel Hansen bejátszásából Hald Jensen hetest és Bánhidinek egy kétpercest harcolt ki.

12. perc: Luka Stepancic másodszor bombázott Landin kapujába. 9–8

12. perc: Vlah szép csellel verte meg védőjét és lőtt Imsgard kapujába. 8–8

11. perc: Imsgard védése után Sostaric indulhatott! És fordít a Szeged! 8–7

10. perc: Bodó átlövésére Landin mozdulni sem tudott. 7–7

9. perc: nagyon szép bejátszást kapott Antonsen, aki belőtte helyzetét, de Sostaric gyorsan válaszolt, majd Hoxert nem tudta levédekezni a Szeged. 6–7

8. perc: most rontanak a dánok, de a Szeged is...

8. perc: Bodó játszotta meg beállóban Sostaricot, aki betalált a rövidbe. 5–5

7. perc: Landin megint véd egyet, Barthold pedig a lerohanás végén másodszor eredményes. 4–5

6. perc: Imsgard védése után a kipattanót a dánok szerezték meg, de rossz a bejátszás.

5. perc: az Aalborg védekezése nem állt össze, Bánhidi is gyors gólt szerzett. 4–4

5. perc: heteshez jut az Aalborg. Mikkel Hansen pedig nem hibázott, ebben az idényben: 9-ből9-nél jár. 3–4

4. perc. Bombac balátlövőből adott kiváló labdát a jobbszélre Sostaricnak, aki a jobb alsóba lőtt. 3–3

3. perc: Bombac lövésébe is csak beleérni tudott Landin, de Vlah másodpercekkel később betalált. 2–3

3. perc: Björnsen a jobbszélről vette be Imsgard kapuját. 1–2

2. perc: Landin beleélrt, de nem tudta védeni Stepancic átlövését. Gyors válasz. 1–1

1. perc: hosszú szegedi támadás végén Bánhiditől vették el a labdát, az Aalborg pedig rohanhatott. Barthold. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A Szeged támad, az Aalborg védekezik először.

A piros mezben játszó Aalborg és a sötétkék-világoskék csíkos szerelésben játszó Szeged is a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

MI LESZ A MÉRKŐZÉS VÉGEREDMÉNYE?

„Nem fogok újdonságot mondani: a védekezés a kulcs! Az előző szezonban is láthattuk, hogy ha az rendben van, akkor a többi már jön magától, azaz adódik lehetőségünk a győzelemre. Erre kell fókuszálnunk!– mondta Borut Mackovsek a szegediek honlapjának.

A mostani a Szeged 251. Bajnokok Ligája-mérkőzése, s eddig 6897 gólt szerzett a sorozatban. A házi góllövőlistát Bánhidi Bence vezeti 377 góllal, második 354 találattal Dean Bombac, harmadik helyen pedig a már visszavonult svéd szélső, Jonas Källman ál 325 góllal. Az ötödik helyezett Mario Sostaric hat találatra van a 300-as hatától, míg a legjobb tízben a jelenleg aktív szegediek közül még a 269 gólos Bodó Richárd szerepel, aki hatodik.

A két csapat eddig tízszer találkozott egymással, először 2010-ben a Szeged 37–28-ra nyert, azóta a Tisza-partiak háromszor, a dánok négyszer nyertek két döntetlen mellett. Ezeken a meccseken a Szeged 298, az Aalborg 300 gólt szerzett.

A mérkőzés 18.45-kor keződdik!

ELŐZMÉNYEK

ELLENTÉTESEN KEZDTE A BAJNOKOK LIGÁJA-IDÉNYT az OTP Bank-Pick Szeged és szerdai ellenfele, az Aalborg, hiszen a magyar bajnoki ezüst­érmes pont nélkül áll, míg a dánok hibátlanul vezetik az A-csoportot. Kárpáti Krisztián együttesének ettől függetlenül nincs szégyenkeznivalója – két sztárcsapat, a francia PSG és a német Kiel dolgát is megnehezítette, ráadásul a góllövőlistát is Tisza-parti játékos, Mario Sostaric vezeti 17 találattal (a szlovén 294-nél jár a szegediek BL-meccsein, a listát Bánhidi Bence vezeti 377-tel).

„Mindkét meccsen pariban voltunk, de akadt egy-egy szakasz, amikor a koncentrációnk nem volt megfelelő, ez okozta a vesztünket a PSG és a Kiel ellen is. Most itt van az újabb lehetőség, szeretnénk megszerezni hazai pályán az első pontjainkat” – mondta a Nemzeti Sportnak Bánhidi Bence, a Szeged válogatott beállója, aki az előző idényben rengeteget szenvedett derékproblémája miatt. A játékos azóta egyre jobb állapotban van, erről tanúskodik az is, hogy a Kiel otthonában hétszer volt eredményes.

„Szép lassan egyre jobb formába kerülök, de ahhoz, hogy úgy játsszak, mint régen, kell még egy kis idő, hiszen másfél év kiesés nem kevés. Mindenesetre edzésről edzésre, meccsről meccsre jövök fel” – mondta bizakodva a szegediek kulcsjátékosa.

Hazája bajnokságában egyébként mindkét együttes hibátlan: a Szeged legutóbb a Fejér-B.Á.L Veszprémet győzte le 34–26-ra, négy győzelemmel áll a második helyen az NB I-ben, míg az Aalborg sorozatban ötször nyert, s vezeti a dán első osztályt. Ami a vendégcsapatot illeti, nemcsak hibátlan teljesítménye igen figyelemreméltó, ugyanis a Mikkel Hansennel felálló együttes az egész kiírás legeredményesebbje 72 góllal – a Szeged ezzel szemben a harmadik legtöbbet kapó csapat, csak a Celje és a Peliszter védelme zárt rosszabbul.

„ Hatvan percig kell koncentrálnunk, a legnagyobb hangsúly a visszarendeződésen lesz, mert rendkívül nagy tempót diktál az Aalborg – tette hozzá Bánhidi az ellenfél kapcsán. – A helyzeteink az előző két meccsen is megvoltak, de nem tudtuk elég jó százalékkal értékesíteni őket. Ha ezen sikerül javítani, két ponttal leszünk gazdagabbak.”

Az eddig lejátszott tíz mérkőzésükön mindkét csapat négyszer nyert, kétszer döntetlen lett az eredmény – nem bánnánk, ha szerda este a Szeged felé billenne a mérleg nyelve.

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI PROGRAMJA
18.45:
Peliszter (északmacedón)–THW Kiel (német)

8. Peliszter2245–69–240

KÖSZÖNTJÜK ÖNÖKET AZ OTP BANK-PICK SZEGED–AALBORG FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!