Férfi kézi: hét góllal nyert a Szeged az első, Pastor néküli meccsen

R. P.R. P.
2023.08.10. 20:29
Jól zárta a Szeged a roglai edzőtábort (Fotó: pickhandball.hu)
Roglán felkészülési kézilabda-mérkőzésen az OTP Bank-Pick Szeged 34–27-re győzött a Gorenje Velenje ellen.

Bánhidi Bence és Szymon Dzialakiewicz betegség miatt nem állhatott Kárpáti Krisztián rendelkezésére, aki egyelőre Carlos Molinát sem küldte pályára.

Az első félidőben a szegediek sok könnyű gólt szereztek, a kapuban Mikler Roland és az új igazolás Emil Imsgard is jól védett, így a Pick 12 gólos előnyt ért el a félidőre.

A második játékrész is jól indult, de utána visszaesett a Szeged játéka, és a Gorenje csökkentette a különbséget. Azért a győzelem nem forgott veszélyben, a vége 34–27 lett.

A Szeged a hétvégét otthoni pihenéssel tölti, majd Franciaországba utazik, ahol jövő szombaton a Chambéry ellen játszik.

A teljes meccs felvétele:

OTP Bank-PICK Szeged–Gorenje Velenje 34–27 (21–9)
Rogla, 100 néző

Szeged: Mikler – Sostaric 2, Stepancic 3, Gaber 2, Mackovsek 3, Frimmel 5/1, Bombac. Csere: Imsgard, Nagy M. (kapusok), Szilágyi 4, Kalaras 3, Garciandía 4, Martins 3, Bodó 1, Jelinic 2, Szita 2. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 2/1, ill. 3/2.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.