Női kézi NB I: két góllal verte meg a Vácot a Siófok

2023.04.23. 17:58
Kuczora Csenge lett a mezőny legeredményesebbje, de sok egyébnek nem örülhet ezen kívül... (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén a Siófok hazai pályán 24–22-re legyőzte a Vácot, s ezzel megelőzte ellenfelét a tabellán.

A Siófok az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a Vác elleni mérkőzésen, s gyakorlatilag végig vezetve kézben tartotta a találkozót. A vendégek ugyan többször is feljöttek egyenlőre, de egyszer sem tudták a maguk javára billenteni az állást, így a Balaton-partiak végül kétgólos győzelmet arattak, s megelőzték a tabellán a Vácot.

A győztes hazaiaknál Dejana Milosavljevic nyolc, a vendégeknél Kuczora Csenge kilenc gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–PRAKTIKER-VÁC 24–22 (16–13)
Siófok, 300 néző. V: Ónodi, Őri.
SIÓFOK: Rajcsics – Such N. 3, Kajdon 5, Török L., Milosavljevic 8 (3), N’Diaye, Mavsar 4 (3). Csere: Abdourahim, Debreczeni-Klivinyi 4, Lakatos R., Sirián, Juhász F., Kojics. Edző: Uros Bregar
VÁC: Csizmadia – Diószegi 3, Ballai B. 3, Helembai 2, KUCZORA 9 (1), Marincsák 2, Ballai A. Csere: Pásztor B., Bukovszky (kapusok), Ferenczy F. 1, Kovács Anikó, Bánfai K. 1, Kovalcsik J., Schatzl Natalie 1, Kurucz A. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 6–1. 20. p.: 9–9. 26. p.: 14–12. 30. p.: 16–13. 36. p.: 17–16. 42. p.: 18–18. 51. p.: 20–19. 54. p.: 23–19. 58. p.: 23–21.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1
Uros Bregar: – Az első félidőt kontrolláltuk, ellenfelünk azonban fel tudott zárkózni. A második játékrészben elképesztően sokat hibáztunk, csakúgy, mint a múltban. Fontos négy pontot szereztünk ezen a héten.
Herbert Gábor: – Nagyon nagy küzdelem volt, a csapatomnak semmilyen szemrehányást sem tudok tenni. Eltört valami nálunk az utóbbi időben, és nem tudunk átlépni a saját árnyékunkon.