Férfi kézi BL: óriási dráma után nyert Celjében a Barca

D. S. B.D. S. B.
2023.02.15. 20:36
Dika Mem drámai csatában vezette celjei győzelemre a Barcát (Fotó: AFP)
A forduló előtt hetedik Celje hazai pályán úgy kapott ki 28–27-re a Barcától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 12. fordulójában, hogy néhány perccel a vége előtt még 27–24-re vezetett. A lengyel Kielce szoros első játékrész után remek második félidei teljesítménnyel győzte le a dán Aalborgot, biztossá téve negyeddöntőbe jutását.

Sok kérdés eldőlt két fordulóval a csoportkör vége előtt a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A spanyol Barca már a korábbi eredményeivel biztossá tette nyolc közé jutását, így számára kevés téttel bírt a szlovén Celje elleni vendégjátéka. Ellenben a hat ponttal álló hazaiak motiváltak voltak, hiszen egy győzelemmel pontszámban beérték volna a csütörtökön a német Kielt vendégül látó OTP Bank Pick Szegedet.

Alem Toskic csapata pedig ennek megfelelő teljesítményt nyújtva az első 30 percben többször vezetett három góllal. Sőt, a második játékrészben sokáig magabiztosan tartotta előnyét a Celje. Carlos Ortega együttese ugyan visszajött egy gólra is (21–20), de erre három találattal válaszoltak a hazaiak. A szlovénok 27–24-re vezettek a hajrában, de az utolsó percekben már csak a Barca tudott hozzászólni a mérkőzéshez, zsinórban négy gólt szerezve pedig fordított és 28–27-es sikerrel őrizte meg veretlenségét.

A mérkőzés legjobbja a hazaiaktól Gal Marguc volt 11 lövésből nyolc góllal, míg a Barcánál Hampus Wanne és Dika Mem is ötször volt eredményes.

A lengyel Kielce a Mikkel Hansent továbbra is nélkülöző dán Aalborg ellen abban a tudatban lépett pályára, hogy egy hazai sikerrel a Barcához hasonlóan biztossá teszi negyeddöntőbe jutását. Ennek ellenére a felek kifejezetten szoros első félidőt játszottak, de a térfélcsere után Andreas Wolff védéseire is alapozva hamar 21–17-re léptek el Daniel Dujshebaevék, akik végül kiváló második félidei teljesítményükkel nyertek 33–28-ra.

A Kielcénél Arkadiusz Moryto hat, Igor Karacic, Artsem Karalek és Dylan Nahi öt-öt góllal zárt, míg a dánoknál Sebastian Barthold hat, Lukas Sandell öt találatig jutott.

A játéknap harmadik B-csoportos mérkőzésén a norvég Elverum nem tudta meglepni a francia Nantes-ot. A házigazda skandinávok hiába vezettek 16–12-re is az első félidőben, a szünetben már a vendégek vezettek (18–20), majd gólzáporos mérkőzést nyertek 42–36-ra.

A hazaiak legjobbja Tobias Gröndahl volt kilenc góllal, míg a vendégeknél a két spanyol Alexandre Cavalcanti és Rubén Marchán hét-hét találattal zárt.