Női kézi NB I: óriási csatában győzte le a Mosonmagyaróvárt a Siófok

D. S. B.D. S. B.
2023.01.12. 18:45
Debreczeni-Klivinyi Kinga nyolc góllal vette ki a részét a Siófok Mosonmagyaróvár elleni győzelméből (Fotó: Török Attila)
Nagy küzdelemben győzte le 29–28-ra a Siófok KC a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 10. fordulójának csütörtöki játéknapján. A Balaton-partiak bár kétszer is vezettek három góllal, a kisalföldiek mindig vissza tudtak jönni a meccsbe, pontot mégsem tudtak szerezni. A Vác jól kezdett és öt góllal is elhúzott hazai pályán az MTK ellen, de a vendégeknek a második félidőben sikerült fordítani és 23–23-as döntetlent értek el.

Az előzetes várakozásoknak megfelelő küzdelmet hozott a negyedik helyen álló Mosonmagyaróvár siófoki vendégjátéka. A két Európa-liga-szereplő együttes összecsapásán az első félidőben végig fej fej mellett haladtak a csapatok, csak egyszer volt egy gólnál nagyobb a különbség, a hajrában viszont 15–12-re is meglógtak a Balaton-partiak.

Ugyan az első játékrész végén és a második elején egy négygólos sorozatot produkálva a kisalföldiek fordítottak (15–16), de a Siófok nem tört meg, Kajdon Blanka góljával pedig 20–17-re vezetett a 43. percben.

A meccs a finisben is nyílt maradt, az utolsó tíz percet döntetlenről kezdték a felek, ám végig a Siófok volt lépéselőnyben, s ezt ki is használta a házigazda, amely végül 29–28-ra győzött.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a siófoki Tamara Mavsar lett kilenc góllal, míg Debreczeni-Klivinyi Kinga nyolcszor vette be a Mosonmagyaróvár kapuját.

A Vác hazai pályán jól, egy 4–0-s sorozattal kezdett az MTK ellen, s ezzel meg is adta az alaphangot. A vendéglátó az első félidőben többször növelte is a különbséget, de a fővárosi kék-fehérek nem adták fel és a második játékrész elején úgy is egyenlíteni tudtak, hogy elvesztették irányítójukat, a piros lappal kiállított Pál Tamarát. Sőt, a játékrész derekán Dakos Noémi gólja után 20–19-nél először vezetett a meccsen az MTK.

A végletekig kiélezett hajrában a hazaiak voltak lépéselőnyben, de Kuczora Csenge két góljára Szabó Kitti és Juhász Eszter válaszolni tudott, az MTK pedig a 23–23-as döntetlennel értékes pontot szerzett idegenben, míg a Vác fájó ponttól esett el.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
SIÓFOK KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 29–28 (15–13)
Siófok, 600
néző. V: Bóna, Földesi.
SIÓFOK:
Rajcsics – Such N. 2, PAPP N. 3, DEBRECZENI-KLIVINYI 8 (6), N’Diaye 1, Kajdon 3, MAVSAR 9 (2)
Csere:
Herczeg (kapus), Juhász F., Sirián, Wald 2, Kojics 1
Edző:
Uros Bregar
MKC:
Mistina – Mihály P., Lancz 2, Pásztor N. 3, Ivancok 3, TÓTH E. 6 (4), Stranigg 3 (1)
Csere:
Szemerey (kapus), Kovács P. 1, Tóth N. 1, Albek 1, Faragó L., Bardi, TÓTH G. 6,   Sztankovics K., Csire 2.
Edző:
Gyurka János
Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–8. 25. p.: 10–11. 36. p.: 16–16. 42. p.: 19–17. 47. p.: 20–20. 53. p.: 24–24. 57. p.: 27–27.
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
8/8, ill. 6/5
Uros Bregar: –
Edzőként sosem voltam ilyen nehéz helyzetben, elfogyott a csapat, folyamatosan esnek ki a játékosok. Nem volt más lehetőségünk, mint küzdeni és lassítani a játékot, így versenyben maradtunk. A második félidőben jól védekeztünk, de mindkét oldalon elmaradt a jó kapusteljesítmény.
Gyurka János: –
Jól küzdő Siófokkal találkoztunk, amely hatvan percig magas színvonalon játszott. Az ellenfél játékosait dicséri a küzdeni tudás, nálunk viszont csak a mezek voltak fenn a pályán. Azt gondoltam, jól felkészültünk a Siófokból, azonban bizonytalanul kezdtünk, majd amikor átvettük a vezetést, utána tíz percig nem lőttünk gólt. Fájó ez a vereség.

PRAKTIKER-VÁC–MTK BUDAPEST 23–23 (13–10)
Vác, 150 néző. V: Bócz, Wiedemann.
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, Ferenczy F., Marincsák 5, Kuczora 5, Helembai 4, Schatzl Natalie 2.
Csere: Bukovszky (kapus), Kovalcsik, Ballai B. 3 (1), Kurucz 1, Bánfai K. 1, Bencsik.
Edző: Herbert Gábor
MTK: Győri B. – Mazák-Németh 1, Szabó Kitti 4, Szabó Laura 2 (1), Simon P. 6, Pál T. 4, Pelczéder 1. Csere: SUBA (kapus), Grosch, Dakos 1, Román 1, Juhász E. 2, Sallai N. 1, Kobela.
Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 6–3. 16. p.: 9–4. 22. p.: 11–7. 29. p.: 13–10. 32. p.: 14–10. 36. p.: 14–14. 41. p.: 19–17. 46. p.: 19–21. 54. p.: 21–21.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Herbert Gábor: –
Nagyon hullámzó mérkőzés volt, amelyet jobban kezdtünk, mint az MTK. Nagyon fókuszált volt a csapat mindaddig, amíg a második félidő elején Schatzl Natalie bokasérülése miatt megzavarodtunk és átvették az irányítást a vendégek. A lányok szíve a történtek ellenére a helyén volt, emiatt voltak győzelmi esélyeink is a végén. Hiszem, hogy a sport és az élet a későbbiekben igazságot szolgáltat és egyszer be fog majd pattanni az a bizonyos meccslabda.
Vágó Attila: – Nehezen kezdődött a mérkőzés, hiszen az elején már öt-hat góllal is vezetett a hazai együttes és csak az első harminc perc végére tudtunk visszajönni háromra. A szünetre sikerült megnyugodnunk és egy kicsit a saját játékunkat játszani. Reméljük, hogy tovább tudjuk ezt a lendületet vinni és kapaszkodunk majd a tabellán is. Nyertünk egy pontot, amihez gratulálok a csapatomnak, valamint sok sikert kívánok ellenfelemnek a nemzetközi kupaporondon.

1. Győr 13 12 1 416–300 +116 24
2. FTC 10 9 1 322–233 +89 19
3. Debrecen 13 8 1 4 387–345 +42 17
4. Mosonmagyaróvár 10 6 4 314–281 +33 12
5. Vác 10 5 2 3 270–264 +6 12
6. Dunaújváros 11 5 2 4 287–326 –39 12
7. Siófok 10 5 5 266–271 –5 10
8. Budaörs 10 4 1 5 262–281 –19 9