Női kézi BL: Korsósék simán kikaptak Mörkéktől, Reistad 15 gólt lőtt

D. S. B.D. S. B.
2023.01.15. 17:45
Henny Reistad (balra) 15 gólt lőtt a Rapid Bucuresti ellen (Fotó: AFP)
Hazai pályán a novemberi Európa-bajnokság legértékesebb játékosának választott Henny Reistad vezérletével győzte le a dán Esbjerg Korsós Dorina csapatát, a román Rapid Bucuresti-t a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában. A B-csoport vasárnapi játéknapján a norvég Storhamar öt góllal nyert Törökországban a Kastamonu ellen, míg a francia Metz hazai pályán hat találattal múlta felül a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát.

A norvég Storhamar az október 8-i hazai siker után tudott ismét nyerni a BL idei kiírásában, ráadásul ezúttal idegenben győzte le könnyedén 33–28-ra a török Kastamonut. A hazaiak két korábbi siófoki légiósa közül a horvát beálló, Katarina Jezic öt, a dán szélső, Simone Böhme három gólt szerzett.

A Korsós Dorinával és az ugyancsak korábbi siófoki Andjela Janjuseviccsel felálló román Rapid Bucuresti a Győr elleni vereség után másodszor kapott ki a mostani évadban, hiszen a dán Esbjerg hazai pályán a félidei ötgólos vezetés után (18–13) a második játékrészben fokozta a tempót, elhúzott 26–15-re is és a novemberi Európa-bajnokság legértékesebb játékosának választott Henny Reistad vezérletével végül 35–30-ra győzött. A norvég átlövő 17 lövésből 15 gólt (!) szerzett!

A francia Metz hazai pályán félidei négygólos előnye (13–9) után a második játékrészben növelte előnyét és nyolc góllal is vezetett a montenegrói Buducsnoszt Podgorica ellen. A vendégek a hajrában valamelyest kozmetikázni tudtak az eredményen, de így is 29–23-as vereséget szenvedtek.