Férfi kézi NB I: a Tatabánya 11 góllal nyert a Dabas ellen

N. T.N. T.
2022.12.16. 20:51
Rodríguez Pedro volt a meccs legeredményesebb játékosa (Fotó: Mol Tatabánya, archív)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a Mol Tatabánya hazai pályán 11 góllal legyőzte a Dabast.

A Bányászban remekeltek a honosított magyar válogatott játékosok, a jobbszélső Rodríguez Pedro kilenc, míg a beálló Topic Petar hét gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–DABAS KC 38–27 (20–14)
Tatabánya,
2000 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
TATABÁNYA: SZÉKELY – RODRÍGUEZ P. 9, Ancsin 3, Peric 3 (2), TOPIC 7, Győri M. 3, UGALDE 3. Csere: Nagy Benedek (kapus), PERGEL 4, Maras 1, Ubornyák 2, Obradovics, Hornyák B. 1, Bodor 2, Edwards. Edző: Tombor Csaba
DABAS: Pallag 1 – Horvat 2 (1), Ács T. 2, Garajszki 1, Koller 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Tarabochia 1. Csere: Nagy T. (kapus), ZDOLIK 7, Laurinyecz 1, Fekete B. 3, Katona A., Bálint B. 3 (1), Bognár N., Hutvágner. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 13. p.: 8–4. 18. p.: 12–5. 25. p.: 17–8. 28. p.: 17–13. 35. p.: 23–15. 48. p.: 32–22. 53. p.: 35–23
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2
Tombor Csaba:
– Az öt egyes védekezésünkkel alaposan megleptük az ellenfelünket. Ennek ellenére akadtak olyan periódusai a mérkőzésnek, amelyek nem tetszettek. De összességében elégedett vagyok a látottakkal és a srácok idénybeli hozzáállásával.
Tomori Győző: – Igyekeztünk minél nagyobb ellenállást tanúsítani, ám az első félidőben a ki nem kényszerített hibáinkat jól használta ki a Tatabánya. Ennyi hibát senkivel szemben nem bír ki a csapatunk.

1. Veszprém 12 12 482–338 +144 24
2. Szeged 13 12 1 474–363 +111 24
3. Tatabánya 13 10 1 2 408–362 +46 21
4. FTC 12 7 1 4 415–374 +41 15
5. Csurgó 12 7 1 4 345–344 +1 15
6. Gyöngyös 12 6 1 5 332–340 –8 13
7. Balatonfüred 12 5 2 5 341–332 +9 12
8. Budakalász 12 5 2 5 329–359 –30 12