Megizzadt a második félidőben, de megérdemelten nyert Norvégiában a Szeged

2022.12.14. 18:24
Bánhidi Bencéék utolsó BL-mérkőzésüket vívják Norvégiában 2022-ben (Fotó: Délmagyarország/Karnok Csaba, archív)
A házigazda norvég Elverum kezdte jobban a Pick Szeged elleni mérkőzést a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 10. fordulójában, de a vendég Tisza-partiak erre 6–0-s sorozattal feleltek, és a szünetben ötgólos előnyben voltak. A fordulás után a hazaiak többször is visszajöttek egy találatra, ám a Szeged nem adta ki az előnyt a kezéből, és 34–32-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 10. FORDULÓ

ELVERUM HANDBALL (norvég)–OTP BANK-PICK SZEGED 32–34 (14–19)
Elverum, 1626 néző. V: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
ELVERUM: Imsgard – Lien 1, Vidovic, Fingren, Blomgren 3, Langaas 2, Heldal 2 (1). Csere: Mizera (kapus), Berg 1, GRÖNDAHL 6 (2), AWAD 4, Borzas 4, ANDERSON 7, Hedberg, Thorkelsson 2. Edző: Börge Lund
SZEGED:
Alilovic – SOSTARIC 6, Tönnesen 5, Bombac 3, BÁNHIDI 4, Bodó 5, Frimmel 6 (5). Csere: Gaber, Rosta M., Mackovsek, MARTINS 4, Szita, Garciandia 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–3. 13. p.: 5–9. 20. p.: 8–13. 24. p.: 12–14. 42. p: 23–24. 48. p.: 24–27. 54. p.: 26–30. 57. p.: 29–33
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Börge Lund
: – Amikor a Szeged átvette a vezetést, már nem voltunk elég jók, hogy egalizáljunk. A második félidőben már sokkal jobban kontroll alatt tudtuk tartani a kézilabdánkat, a játékosaim közti kommunikáció is jobban működött, ezért maradtunk közel a vendégekhez. A mérkőzés végén védekezésben teljesítettünk kissé gyengébben, ezért tudott diadalmaskodni a vendégcsapat.
Juan Carlos Pastor: – A találkozó elején sokat szenvedtünk, sok hibával játszottunk, könnyű labdákat veszítettünk el, így a házigazdák kerültek előnybe, ezért néhány helyen változtatnom kellett a védelemben. Feljavult a játékunk, de később nagy csatát vívtunk a jól játszó Elverum ellen. Büszke vagyok a játékosaimra, mert nehéz mérkőzésen tudtak nyerni.

Két hónap után tért vissza a Szeged Bajnokok Ligája keretébe Mikler Roland, aki sérülése után a múlt szombati, Csurgó elleni bajnokin lépett először pályára. Az Elverummal szemben a szegedi kaput azonban nem ő, hanem a korábbi fordulókban pazarul teljesítő Mirko Alilovic védte.

A mérkőzés első perceiben azonban nem tudott sokat hozzátenni a mérkőzéshez, a bátran támadó norvégok könnyen utat találtak a Tisza-partiak lyukas védelmén. A norvég Kent Robin Tönnesen szerezte az első vendégtalálatot a negyedik percben, de csak hattal később vette át a Szeged a vezetést. Ekkor mutatta be Alilovic is az első bravúrt.

5–3-as hazai vezetés után hatot lőttek a szegediek, innentől sokáig biztosan tartották előnyüket. Az egygólos hátrányért támadhatott az Elverum – sikertelenül –, majd könnyű találatokkal ismét ellépett a magyar együttes, és kényelmes előnnyel vonulhatott pihenőre.

Bodó Richárd a második félidő első hét percében háromszor is betalált, nem sokkal később – az első játékrészhez hasonlóan – ismét egyre zárkóztak fel a norvégok. Egyenlíteni nem tudtak, de szinte a találkozó végéig két-három gólos hátrányban követték a gyengébben védekező szegedieket. Három perccel a vége előtt Sebastian Frimmel hetese eldöntötte a mérkőzést, amivel a Tisza-partiak továbbjutó helyről várják a februári folytatást.

A Telekom Veszprém csütörtökön a román Dinamo Bucuresti vendége lesz. A januári olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL-ben, a 11. fordulót február 8-án és 9-én rendezik. A Szeged négy sikerrel és hat vereséggel zárta az őszi szezont.

8. Elverum Handball (norvég)1019282–342–602

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! IZGALMAS MÁSODIK FÉLIDŐ UTÁN AZ ELVERUM TÖBBSZÖR VISSZAJÖTT EGY GÓLRA IS, DE A SZEGED ELŐNYÉT NEM ADTA KI KEZEI KÖZÜL ÉS VÉGÜL 34–32-ES IDEGENBELI SIKERREL ZÁRTA A 2022-ES ÉVET A BAJNOKOK LIGÁJÁBAN!

60. perc: Martins nem tudták levédekezni a hazaiak, majd Anderson hetedik gólját is megszerzi, de itt a vége! 32–34

60. perc: 28 másodperc maradt a mérkőzésből.

60. perc: Juan Carlos Pastor kikérte utolsó idejét.

60. perc: eladott szegedi labdát Gröndahl váltott gólra. 31–33

59. perc: a túloldalon viszont Borzas átlövését Alilovic hárította.

59. perc: Garciandia lövését védte Imsgard.

58. perc: Gröndahl szép átlövéssel jelentkezett. 30–33

57. perc: a megítélt hétméteres Frimmel pattintotta a norvég kapuba. 29–33

57. perc: Tönnesent ütötte le Fingren két percet érően.

57. perc: megint büntetőhöz jutnak a hazaiak, Gröndahl pedig nem rontott. 29–32

56. perc: Awad negyedik gólját szerezte. 28–32

56. perc: Sostaric üres kapura szerzi hatodik gólját! 27–32

55. perc: norvég időkérés.

54. perc: megint Martins és Bánhidi játszott össze jól és utóbbi eredményes! 27–31

54. perc: Martins bejátszását Bánhidi váltotta gólra, de gyorsan jött a választ a hatodszor eredményes Andersontól. 27–30

53. perc: Borzas lövését védte Alilovic, a kipattanót pedig összeszedték a szegediek!

52. perc: Bombac adta el a labdát, de vissza is szerezte, majd helyzetbe is került, de fölépattintott.

51. perc: óriási norvég keresztléc Blomgrentől.

50. perc: Sostaric a jobbszélről bombázott a hosszú felsőbe! 26–29

50. perc: Langaas beállóból pattintott Alilovic lábai között a szegedi kapuba. 26–28

49. perc: Tönnesen láb között! Ötödik gólja! 25–28

49. perc: Gröndahl már belőtte a norvég büntetőt. 25–27

49. perc: újabb hazai hetes, ráadásul Mackovsek még kétperces kiállítást is kapott.

48. perc: Martins szép átlövéssel jelentkezik! 24–27

47. perc: hétmétereshez jut az Elverum, de Heldal fölélőtte!

46. perc: Tönnesen lövését rúgta ki Mizera.

45. perc: hét a hat ellen támadnak a norvégok és Anderson betörését nem sikerült kivédekezni. 24–26

44. perc: Bombac próbált befordulni, s hetest harcolt ki, melyet Frimmel a jobb alsóba lőtt! 23–26

43. perc: ez is fontos! Hibáztak a norvégok!

43. perc: Martins nagyon fontos gólt szerzett! 23–25

42. perc: Blomgren góljával már csak egy közte... 23–24

41. perc: újabb rontás a szegedi támadásban, az Elverum is majdnem eladta, de kint volt már a labda, így maradhat a hazaiaknál.

41. perc: Juan Carlos Pastor egy időkéréssel akasztja meg a norvégok zárkózását.

41. perc: passzívig táad az Elverum, de Anderson óriási bombával csökkenti kettőre a hazai hátrányt. 22–24

40. perc: ezúttal technikai hiba a szegedieknél.

39. perc: Bodó passza nem jó, Anderson pedig lerohanás után harmadik gólját jegyzi. 21–24

38. perc: Heldal értékesítette a norvégok első hetesét. 20–24

38. perc: Bodó egymás után másodszor eredményes! 19–24

36. perc: Thorkelson megint jobbszélről lőtt a rövidbe, Bodó egy átlövéssel felelt, de az Elverum is gyorsan felelt erre Blomgren révén. 19–23

36. perc: Bánhidi lövését védte Mizera, de szabaddobás jár a Szegednek. Bombac pedig Sostaricnak játszotta le a labdát a jobbszélre, aki szép gólt szerzett. 17–22

35. perc: eladott szegedi labda után Anderson második góljával próbál zárkózni az Elverum. 17–21

34. perc: Thorkelson jobbszélről eredményes. 16–21

34. perc: Alilovic megint véd egyet! Majd Bodó bombázott az Elverum kapujába! 15–21

33. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, melyet Frimmel értékesített! 15–20

32. perc: Bombac rossz bejátszása után Anderson révén a norvégok szerzik a második félidő első gólját. 15–19

31. perc: Alilovic-védésseel kezdődik a második félidő!

31. perc: folytatódott a mérkőzés! A második félidőben az Elverum támadhat először.

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! A MÉRKŐZÉST A HAZAIAK KEZDTÉK JOBBAN, DE 5–3 UTÁN A SZEGED EGY REMEK SOROZATTAL FORDÍTOTT ÉS A SZÜNETBEN 19–14-RE VEZET NORVÉGIÁBAN AZ ELVERUM ELLEN!

30. perc: Awadnak még volt ideje megszerezni az Elverum 14. gólját.

30. perc: Bombac újabb góljával hatra nőtt a Szeged előnye! 13–19

28. perc: újabb hiba a norvég támadásban, Garcaindia átlövését viszont blokkolták a hazaiak. De maradt a labda a Szegednél és Bodó átlövésből eredményes! 13–18

27. perc: Borzas ezúttal mellé, Alilovic indítása után pedig Sostaric harmadik gólját szerezte! 13–17

27. perc: a norvégok is időt kérnek.

26. perc: rossz norvég bejátszás után Garciandia fejezte be a gyors szegedi támadást góllal! 13–16

26. perc: Bodó átlövésből lábon dobta Imsgard-t.

25. perc: Borzas már negyedik gólját jegyzi. 13–15

25. perc: a rontott büntető után Frimmel a balszélről javít! 12–15

24. perc: Juan Carlos Pastor időt kért.

24. perc: emberhátrányban Awad góljával visszajött két gólra az Elverum. 12–14

24. perc: Frimmel fölédobta a büntetőt...

24. perc: Szita bejátszása után Bánhidi újabb kétpercest harcolt ki Vidovicnak és hetest a Szegednek. A beálló viszont ápolásra szorul...

23. perc: Bánhidi csinált helyet Bombacnak, aki élt is vele! Igaz, Borzas gyorsan válaszolt. 11–14

22. perc: a norvégok beállója, Awad fordult kapura és ezúttal már nem hibázott. 10–13

22. perc: Martins ezúttal viszont hibázott.

21. perc: Borzas másodszor! Ezúttal Alilovic lábai között pattintott a szegedi kapuba. 9–13

21. perc: beállása után első lövését gólra váltja Martins! 8–13

20. perc: Alilovic újabb védéssel jelentkezett!

19. perc: Bánhidi befordult és betalált, de hetest ítéltek a francia játékvezetők, amit Frimmel pattintott a norvég kapuba! 8–12

18. perc: egy-egy rontott támadás mindkét oldalon, majd Heldal gólra váltotta lerohanását. 8–11

18. perc: Tönnesen már négy gólnál! 7–11

17. perc: Borzas Uros szép gólt lőtt. 7–10

16. perc: Bombac rossz passza után nem tud élni emberelőnyével a Szeged.

16. perc: Awad ülve kapott labdát, felkelt, de mellélőtt.

15. perc: Rosta és Bombac harcolt ki hétméterest és két percet Fingrennek! A büntetőt Frimmel értékesítette! 6–10

14. perc: Thorsen Lien szép jobb szélről szerzett góllal törte meg a hosszú hazai gólcsendet. 6–9

14. perc: gyors szegedi támadás végén Tönnesen már három gólnál jár! 5–9!

13. perc: Bodó vette észre Rostát, de ő belül volt... A túloldalon viszont Berg lőtt mellé.

12. perc: jó szegedi védekezés! Sánc! És meg is szerezték a labdát a vendégek!

11. perc: Bodó Richárd is feliratkozik a góllövők közé! Ez így már egy 5–0-s szegedi sorozat! 5–8

11. perc: hiába a szép bejátszás Gröndahltól Langaas felé, Alilovic még szebb védést mutat be!

10. perc: Bombac góljával fordít és először vezet a Szeged! Ráadásul a rossz norvég támadás után Sostaric lerohanásával már kettő közte! 5–7

10. perc: Gröndahl ismét alsós lövéssel próbálkozott, de ezt lábbal kitolta Alilovic!

9. perc: rontott norvég támadás után Tönnesen betörés után nem hibázott. 5–5

8. perc: Gröndahl gyönyörű, alsós lövéssel vette be a szegedi kaput, de Bánhidi gyorsan válaszolt. 5–4

7. perc: Langaashoz került a labda, aki betörés után eredményes, majd a Szeged támadásába újabb hiba csúszott. 4–3

6. perc: Bánhidi kapott jó bejátszást Bombactól és nem hibázott hat méterről! 3–3

5. perc: Gröndahl lövését nem sikerült védeni. 3–2

5. perc: szegedi labdaszerzés után Sostaric értékesítette a lerohanást! Egyenlít a Szeged! 2–2

4. perc: újabb norvég gól! De szegedi szerezte! Tönnesen! 2–1

3. perc: Benjamin Berg átlövésgóllal növelte kettőre a hazai előnyt. 2–0

2. perc: Blomgren lövése a kapufáról pattant vissza Alilovicra, akiről a szegedi kapuban kötött ki a labda, a szegedi ellentámadásba hiba csúszott. 1–0

1. perc: Frimmel kapott labdát a hatosvonalon, de Imsgardba lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A házigazda Elverum fehér szerelésben, a vendég szegediek kék mezben és nadrágban lépnek pályára. A találkozót a Szeged kezdi támadással, az Elverum védekezik.

ELŐZMÉNYEK

Már hétfőn útra kelt 2022-es utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzésére a Pick Szeged, amely a norvég Elverum elleni 10. fordulós találkozóval vonul szünetre a sorozatban. Az Oslótól 140 kilométerre található Elverumban kifejezetten hidegfe, mínusz 22 Celsius-fokra ébredtek Juan Carlos Pastor tanítványai – derült ki a Tisza-parti csapat útinaplójából.

A két csapat nyolcadik alkalommal csap össze egymással, az eddigi hét mérkőzésből hatot nyert a Szeged egy vereség mellett. A mostani idegenbeli sikerrel a vendégek nagy lépést tennének a továbbjutás felé, ám a felek legutóbbi mérkőzése is fontos volt a szegedieknek, hiszen az október 26-án lejátszott mérkőzésen szerezték meg első győzelmüket a BL-idényben. Az a siker pedig nagy lökést adott a csapatnak, hiszen az azóta lejátszott tizenegy mérkőzéséből kilencet megnyert, csupán a csoport élén álló lengyel Kielce tudta legyőzni Bánhidi Bencééket, igaz, Talant Dujsebajev tanítványai otthon és idegenben is.

Az Elverumnak egyébként van egy magyar származású játékosa is, hiszen a vajdasági születésű, korábban Veszprémben és Tatabányán is játszó, egykori magyar utánpótlásválogatott, de a felnőttek között a szerbeket választó Borzas Uros a norvég együttest erősíti. A Szeged pedig éppen az Elverumtól igazolta 2021 nyarán Alexander Blonzot, aki ezúttal nincs a meccskeretben.

A csongrádiaknak ez lesz a 241. mérkőzése a Bajnokok Ligájában.

„Idegenben mindig nehezebb játszani, de bízom benne, hogy ugyanazt a játékot tudjuk nyújtani, mint otthon. Meg kell akadályoznunk, hogy ne tudjanak gyorsan játszani, nekünk pedig azt kell erőltetni, amit tudtunk, ha így lesz, akkor nyerni fogunk” – fejtette ki várakozásait Rosta Miklós, a Szeged beállója.

Jó hír a Tisza-partiaknak, hogy a Csurgó elleni szombati bajnokin visszatért sérüléséből és segítheti a kapuban poszttársát, Mirko Alilovicot Mikler Roland.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A PICK SZEGED IDEI UTOLSÓ BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉSÉNEK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN! A TISZA-PARTIAK A NORVÉG ELVERUM VENDÉGEKÉNT LÉPNEK PÁLYÁRA A 10. FORDULÓBAN.