Férfi kézi El: a Tatabánya nagy csatában győzte le az AEK-ot

V. Á.V. Á.
2022.02.15. 20:24
Bartucz remekelt a görög bajnok ellen (Fotó: Török Attila)
A Grundfos Tatabánya 25–24-re legyőzte a görög AEK Athént a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 7. fordulójában.

Négy percet kellett várni a mérkőzés első góljára, Zdolik Bence szerzett vezetést a Bányásznak. Ezt követően kétszer is betalált az AEK. A házigazda átvette az irányítást a folytatásban a 16. percben 7–5-re vezetett. A szünetre 12–12-es állással mentek a felek.

Rosszul kezdődött a második felvonás a Tatabánya számára, az AEK sorozatban öt gólt szerzett. Az időkérés után Ancsin Gábor találatával szakadt meg a sorozat. A Bányász az 50. percben dolgozta le hátrányát, Bartucz védése után Győri Mátyás szerzett gólt (22–22). Sőt, a vezetést is megszerezhette volna a magyar együttes, de Juhász Ádám ziccerét fogta az athéniak kapusa. Nem sokkal később Fekete Dávid azonban már nem hibázott, 23–22-re vezetett a Tatabánya az 53. percben. Az 59. percben Győri Mátyás góljával ismét előnybe került Dragan Djukics együttese (25–24). Az utolsó támadás a görögöké volt, de az egész meccsen remeklő Bartucz védte a ziccert. Győzött a Bányász, s 4 ponttal áll a csoportban. 25–24

BARTUCZ BRAVÚRJA

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ

D-CSOPORT
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–AEK ATHÉN (görög) 25–24 (12–12)
Tatabánya,
2547 néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák B., ANCSIN G. 6, Urban 2, Stojnic, Zdolik 3, Sunajko S. 2 (1). Csere: Juhász Á. 2, Balogh Zs. 2, Fotache, GYŐRI M. 7 (4), Usal, Fekete D. 1. Edző: Dragan Djukics
ATHÉN: BUKOVINASZ 1 – ARAMPADZISZ 4, Stevanovic, PLAZA 5, Moya, Milonasz 4, Ugalde 4. Csere: G. Andjelics (kapus), Dzirasz, Toniazzo 4 (1), Iliopulosz, Kalomoirosz 1, Papadionisziu 1, Briatka, Nikolaidisz. Edző: Dimitrisz Dimitruliasz
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 11. p.: 5–3. 20. p.: 7–7. 24. p.: 8–9. 37. p.: 12–17. 41. p.: 16–18. 54. p.: 23–22. 57. p.: 23–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1
Dragan Djukics:
– Érdekes mérkőzés volt. Az ilyen találkozók mindig különlegesek, hiszen európai élcsapatokkal játszhatunk. Nagyot küzdöttünk, ötgólos hátrányból is felálltunk, de a végén kis szerencse is kellett a sikerhez.
Dimitrisz Dimitruliasz: – Fantasztikus mérkőzés volt, rengeteg hullámvasúttal. A második félidő elején gyors gólokkal el tudtunk lépni, viszont a csapatom forgatása nem mindig jött be, de így is büszke vagyok a srácokra. Mi az Európa-liga-szereplést nagy kalandként fogjuk fel.