Női kézi NB I: a Vasas legyőzte otthon a Dunaújvárost

M. D.M. D.
2022.01.15. 19:57
Bulath Anita megtette, ami tőle telt, 10 gólig jutott a Vasas ellen (Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap, archív)
A Vasas meglepetésre legyőzte hazai pályán a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szombati játéknapján (30–28).

Megjegyzendő, hogy a Dunaújváros a keretét sújtó sérülések és betegségek miatt csak tíz mezőnyjátékost tudott benevezni a mérkőzésre.

A Siófok az első félidő után még vezetett otthon a Debrecen ellen, a győzelem azonban a tabella harmadik helyén álló vendégeké lett (21–23), míg a Kisvárda a meccs összképét tekintve magabiztosan verte meg az Érdet (31–27).

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–DVSC SCHAEFFLER 21–23 (10–8)
Siófok, 600
néző. V: Altmár, Horváth M.
SIÓFOK: HERCZEG L. – Böhme 3, Kiss N. 2, Janjusevics 1, Jezic 3, LAKATOS R. 4, Wald 2. Csere: Vojnovic (kapus) Holta 1 (1), DEBRECZENI-KLIVINYI 4, Juhász F., Sirián 1 Szarková, Puhalák. Edző: Uros Bregar
DVSC: CSAP KYRA – Arany 2, FACHINELLO 5, VÁMOS P. 5, BORDÁS 1, Hornyák D. 1, Petrus 2. Csere: Giegerich (kapus), Szabó Nina 1, POCZETNYIK L. 4, Csernyánszki, Tóvizi 1. M. Costa 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 14. p.: 4–6. 21. p.: 9–6. 27. p.: 9–8. 34. p.: 11–11. 45. p.: 13–16. 55. p.: 19–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/0
Uros Bregar:
– Tudtam, hogy vannak gondjai ellenfelünknek, de hiányzói ellenére nagyot küzdött. Támadásban tudásunk alatt játszottunk, a hajrában pedig Vámos Petra egyéni megoldásai eldöntötték a meccset.
Szilágyi Zoltán: – Kemény mérkőzésen vagyunk túl. Nagyot küzdött mindkét csapat, nem volt szép a játék. Sokat hibáztunk támadásban, de védekezésben végig fegyelmezettek voltunk. Ez volt a siker kulcsa, illetve az, hogy a sorsdöntő momentumokban akadtak, akik vállalták a felelősséget. Nehéz hét van mögöttünk, köszönöm a lányoknak, hogy nem adták fel, végig bíztak magukban és a sok hiányzó ellenére megszerezték a két pontot.

VASAS SC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–28 (17–18)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200
néző. V: Őri, Pozdena
VASAS: Zsigmond P. – Imrei 3, Kajdon 5 (3), Szilovics 6, Faragó L. 3, Oláh K. 5, Pénzes 6. Csere: Kurucz (kapus), Hadnagy 1, Ács, Kovács Noémi 1, Szatmári M. Edző: Penszki Gergely
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Fodor N. 6, Bulath 10 (4), Kazai 3, Agócs 4, Sztano, Gajdos 3. Csere: Mistina F. (kapus), Szalai B. 2, Nemes, Kecskés, Varjas. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc:
4–2. 15. p.: 11–7. 26. p.: 15–14. 40. p.: 22–23. 50. p.: 27–26
Kiállítások:
2, ill. 3 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Penszky Gergely:
– Elismerésre méltó sportemberi magatartás a Dunaújváros vezetői és sportolói részéről, hogy eljöttek és kiálltak. Köszönöm. Ami minket illet, a két pontra nagyon nagy szükségünk volt. A mérkőzés sok szempontból kivételesnek tekinthető a távollevők miatt, ugyanakkor örömömre szolgál, hogy csapatkapitányunk, Pénzes Laura győztes mérkőzésen tért vissza.
Vágó Attila: – Szakmai szempontból nehéz lenne korrekt értékelést adni. Csapatunk jelenlegi helyzetében négy felnőtt játékossal és a fiatalokkal kiállva mindenképpen példamutatónak mondható a találkozó. Teljesítményükért elismerés illeti a rendelkezésre álló játékosainkat.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 31–27 (18–11)
Kisvárda, 420
néző. V: Nagy F., Túróczy
KISVÁRDA: Mátéfi D. – UDVARDI 6 (1), Karnik Sz. 2, T. Radojevics 1, DOMBI L. 7, SISKA 4, Mérai 2. Csere: Sulega, Leskóczi (kapusok), Juhász Gréta 3, Mészáros-Mihálffy, BOUTI 5, Dombi K., Sztamenics 1. Edző: Bakó Botond
ÉRD: Hadfi 1 – BÓDI 4, Vukajlovics 2, Horváth D., Sztankovics R. 1, PARÓCZY 5, Fekete B. 2. Csere: Kántor K. (kapus), Mód 1, Szabó Kitti 5 (2), KOPECZ 6 (3), Mézes, Takács C., Kóka, Csáki L. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Bakó Botond:
– Tavaly november huszadika óta ez volt az első olyan mérkőzésünk, amelyen elvárhattuk magunktól a két pont megszerzését. Az első félidőben jó kapusteljesítménnyel és a lerohanásainkkal alakítottuk ki a különbséget, de felállt fal ellen is jól játszottunk. Szünet után megtorpantunk, viszont Bouti Fruzsina jól szállt be a mérkőzésbe, és lendített a csapat játékán.Lelkileg fontos volt a győzelem, ezzel ott maradtunk a mezőny közepében.
Horváth Roland: – Az első félidőben megpecsételődött a sorsunk, ez talán annak is köszönhető, hogy sokan érkeztek diákbérlettel. Sokat kell azon dolgoznunk, hogy néhányan tényleg elhiggyék, profi szinten, az élvonalban kézilabdázhatnak.

1. Győr 10 10 323–216 +107 20
2. FTC 10 9 1 309–242 +67 18
3. Debrecen 11 9 2 299–244 +55 18
4. Mosonmagyaróvár 12 7 1 4 390–356 +34 15
5. Vác 11 7 4 341–308 +33 14
6. MTK 10 4 2 4 288–283 +5 10
7. Kisvárda 10 5 5 261–270 –9 10
8. Dunaújváros 11 5 6 295–312 –17 10