Férfi junior kézi-vb: újabb zakó, ezúttal a braziloktól

B. L.B. L.
2019.07.22. 22:05
Máthé Dominik hét gólig jutott Brazília ellen (Fotó: Török Attila, NS-archív)
A magyar férfi junior kézilabda-válogatott 31–25-re kikapott Brazíliától a korosztályos világbajnokság C-csoportjának záró mérkőzésén. A mieink a nyolcaddöntőben a csoportgyőztes Dániával találkoznak szerdán 18.45-től.

A mieinknek a hármas körbeverés eléréséhez mindenképpen győzelemre volt szükségük Brazília ellen, ehhez képest ellenfelünk hamar ellépett, a 23. percben már 12–5-re is vezetett, ehhez képest „csak” ötgólos hátrányban zártuk a félidőt (9–14).

A magyar csapatból az első félidőben kis túlzással csak Máthé Dominikban volt meg a vállalkozó kedv, de ő is inkább sokszor, semmint eredményesen próbálkozott (3/7).

A fordulást követően azonban ismét bealudt a magyar csapat, a 37. percre kilenc gólra nőtt a differencia (9–18) innen pedig már nem volt kérdés (25–31).

A mieink ezzel a negyedik helyen jutottak tovább a C-csoportból, így a D jelű hatost megnyerő Dánia ellen játszanak.

FÉRFI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Magyarország–Brazília 25–31 (9–14)
Ld:
Máthé 7, ill. Guilherme Silva, Pedro Pacheco 6-6
A csoport további mérkőzései:Horvátország–Portugália 32–30, Bahrein–Koszovó 29–29
A csoport végeredménye:1. Horvátország 10 pont, 2. Brazília 8, 3. Portugália 6, 4. Magyarország 4, 5. Bahrein 1 (135–151), 6. Koszovó 1 (110–156)