Női kézi EHF-kupa: ötből öt – csoportgyőztes a Siófok

2019.02.03. 15:42
Nze Minko volt a mezőny legeredményesebb játékosa (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Ötödik mérkőzését is megnyerte a Siófok a női kézilabda EHF-kupában, ezúttal a dán Herning-Ikast otthonában tudott nyerni 12 góllal, amely azt jelenti, hogy az utolsó forduló előtt már biztos csoportelső.

Az már a kezdés előtt biztos volt, hogy ez a két csapat jut tovább a B-csoportból, a meccs az első helyről volt hivatott dönteni. A Siófok hamar rövidre zárta ezt a kérdést is, a magyar válogatottnál Kim Rasmussen munkáját segítő Kristian Kristensen csapata negyedóra alatt csak négy gólt tudott lőni Silje Solbergnek. A Balaton-parti csapat ezt is kihasználva a szünetben már 12 találattal vezetett.

Estelle Nze Minko és Mireya González is nagyon élt a mérkőzésen, de a többi siófoki is jó teljesítményt nyújtott, Tor Odvar Moen a második játékrészben már bátran forgathatta a keretet. Az Ikast még tízen belülre sem tudott kerülni, a végén ugyanúgy 12 volt a különbség, mint a szünetben. Az ötödik győzelmével megnyerte csoportját a Siófok, az utolsó fordulóban jövő vasárnap a Metzingent fogadja.

NŐI KÉZILABDA EHF–KUPA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT

HERNING-IKAST HANDBOLD (dán)–SIÓFOK KC 22–34 (8–20)
Ikast, 1381 néző. V: Pirvu, Potirniche (románok)
IKAST: Englert – A. Jakobsen 1, FAUSKE 7, Burgaard, Löseth 1, Iversen 3, Friis 2 (1). Csere: Ryde (kapus), J. Pedersen 3, Troelsen, Bjerregaard 1, Moller 1, Augustesen 3
Edző: Kristian Kristensen
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 4, M. GONZÁLEZ 6, NZE MINKO 8 (4), Jezic 2, Kobetic 3 (1), AOUSTIN 5. Csere: Dedu (kapus), Perianu 2, Drabik, Elghaoui 4, Sárosi, Barkóczi
Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 12. p.: 2–7. 22. p.: 6–15. 36. p.: 10–22. 45. p.: 13–28. 53. p.: 18–32
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5
Kristian Kristensen: –
Egész egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni azzal a nyomással, amit a Siófok ránk helyezett. Az ellenfél a játék minden elemében felülmúlt bennünket, megmutatta, hogy milyen magas szintű kézilabdára képes.
Tor Odvar Moen: – Nagyon boldog és büszke vagyok a csapatra, hiszen jó ellenfelet győztünk le idegenben biztosan. A védekezésünk átlagon felüli volt, minden játékos ezer fokon égett. Nagyon szerettük volna a csoportelsőséget és ezt tükrözte a hozzáállásunk. Az elmúlt hetekben mutatott lendülettel megyünk tovább, szeretnénk az utolsó meccset is győzelemmel zárni.