Női kézi NB I: tizenkét gólos debreceni siker a Vác ellen

2019.01.25. 19:51
A Debrecen simán legyőzte a vendég Vácot a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén, ezzel egy pontra megközelítette a tabellán közvetlenül előtte álló, 5. helyezett dunakanyari együttest.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DVSC-SCHAEFFLER–GVM EUROPE-VÁC 33–21 (14–13)
Debrecen, 1400 néző. V: Horváth P., Marton
DEBRECEN: Oguntoye – VARSÁNYI 4, Punyko 3 (1), Grigel 2 (1), TÓVIZI 3, DESZPOTOVICS 4, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: TRIFFA (kapus), Szabó P., KOVÁCS ANNA 4 (1), Arany 1, BULATH 4 (1), Bordás 2, Zamfirescu, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: Arenhart 1 – Diószegi 1, Hámori 2, Lakatos R. 2, HELEMBAI F. 4, KÁCSOR 4, Radoszavljevics 4. Csere: Suba (kapus), De Souza 1 (1), Jovetic 1, Szabó K., Szamoránsky P. 1, Szondi, Iván. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 3–5. 13. p.: 6–10. 23. p.: 11–11. 40. p.: 17–16. 46.p.: 22–17. 54.p.: 28–20. 57.p.: 31–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Köstner Vilmos: – Jól kezdett a Vác, megtalálta a hiányosságainkat védekezésben. A rotálás és a fáradtság jelenthette a különbséget, ennyi nyilván nincs a két csapat között. A győzelmünk kulcsa a védekezés és a kiváló kapusteljesítményünk volt.
Szilágyi Zoltán: – Feszes volt a védekezésünk, és támadásban is jól teljesítettünk, ám csak az első félidőben. Szünet után elfáradtak a kulcsjátékosaink. Ki lehet kapni Debrecenben, de ennyivel?!KÉZILABDA