Női kézi NB I: hatalmas hajrával nyert a Békéscsaba – videóval

2019.01.13. 20:18
Egyetlen mérkőzést játszottak a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján, amelyen a Békéscsaba 30–29-re legyőzte a Mosonmagyaróvárt.

A vendég óváriak szinte végig vezetettek, a félidőre négygólos előny birtokában mehetettek, a második félidőben pedig már hat góllal is elhúztak. Az utolsó tíz percre azonban a hazaiak egy gólra felzárkóztak, s bár még két perccel a lefújás előtt 29–28 volt az állás a Mosonmagyaróvár javára, a végén a Békéscsaba örülhetett a 30–29-es győzelemnek.

Íme a csabaiak győztes találata!

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE
–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 30–29 (15–19)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA:
Balog J. – KOVÁCS ANETT 7, VUKAJLOVICS 8, Giricz, Bottó 4, Walfisch 4, MARINCSÁK 6 (3). Csere: Horváth D., Binó (kapusok), Zöldi-Tóth 1 , Dombi K., Szögi, Agbaba. Edző: Horváth Roland
MOSONMAGYARÓVÁR
: Gubikova – KOVACSICZ 6, Kopecz 2, TILINGER 7 (3), Sz. Vukcsevics, Szarková 5, BÍZIK R. 5. Csere: Scholtz (kapus), Horváth B. 2, Gyimesi 1, Bízik B., Farkas V. 1 (1), Katona F. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. Az eredmény alakulása. 4 p.: 2–2. 9. p.: 4–6. 11. p.: 6–6. 18. p.: 9–12. 22. p.: 12–12. 28. p.: 13–17. 35. p.: 15–21. 39. p.: 18–24. 50. p.: 24–25. 58. p.: 28–29
Kiállítások:
10 ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 6/4
Horváth Roland:
– Örülök, hogy a második félidőben a védekezés és a kapusteljesítményünk feljavult. Ezáltal sikerült fordítanunk, és begyűjteni a két pontot. Le a kalappal a lányok előtt, csak gratulálni tudok nekik.
Bognár Róbert:
– Nehéz ilyenkor mit mondani. Nem érdemeltünk vereséget. Nagyon készültünk erre a találkozóra, és 55 percig, szinte végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést.