Női kézi NB I: 13 gólon tartotta ellenfelét a Fradi

2018.09.07. 20:00
A győri Stine Oftedal célba veszi a budaörsi kaput (Fotó: Győri Audi ETO Facebook)
A Ferencváros döcögős kezdés után fölényesen, 24–13-ra győzött a Mosonmagyaróvár vendégeként a női kézilabda NB I 2. fordulójának pénteki játéknapján. A címvédő Győri ETO is lassan lendült bele, de végül nagyon magabiztosan nyert Budaörsön (45–30), és a DVSC is érvényesítette a papírformát vendége, a Békéscsaba ellen (37–25).

MOSONMAGYARÓVÁR–FERENCVÁROS 13–24

A 9. percben, Tilinger Tamara hétméteresből szerzett góljával 4–1-re vezetett a lelkes és népes tábor buzdította újonc Mosonmagyaróvár. Elek Gábor, a zöld-fehérek edzője akkor időt kért – és tíz perccel később már a Fradi „ment” 8–4-re, elsősorban az az idő alatt öt gólt szerző Schatzl Nadine-nak köszönhetően. Hornyák Dóra találatával aztán 13–5-re vezetett a vendégcsapat, amelynek a lassúbb tempójú második félidőben sikerült tíz gól fölé pumpálnia a különbséget.

BUDAÖRS–GYŐR 30–45

Az első tíz percben jobbára a budaörsiek vezettek, utoljára Hornyák Ágnes góljával 7–6-ra, akkor Stine Oftedal, Nycke Groot és Kari Brattset révén három győri találat következett, s onnantól a bajnokcsapat kézben tartotta a mérkőzést.

Az olló a második félidőben igencsak szétnyílt, de dicséri a budaörsieket, hogy akárcsak tavasszal, ismét elérték a 30 gólos határt a győriek ellen – májusban 47–33-ra nyert az ETO a budaörsi csarnokban.

DVSC–BÉKÉSCSABA 37–25

Javított a szezont meglepően súlyos siófoki vereséggel kezdő DVSC: a debreceniek hazai pályán 37–25-re megverték a Békéscsabát. A bajnokságot fontos diadallal, a budaörsiek legyőzésével kezdő csabaiak negyedórán át tartották a lépést a Debrecennel (8–6), azonban akkor a hazaiak 8–1-es tíz percet produkáltak, és onnantól állandósult a nagy különbség. Ezzel együtt a Lokinak nem sikerült egálba hoznia a gólkülönbségét a nyitó fordulóbeli 18–35 után.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 13–24 (7–13)
Mosonmagyaróvár, 1100
néző. V: Őri, Pozdena
MOSONMAGYARÓVÁR: Gubiková – Lozsi, Maric 2 (1), Fanton, Horváth B. 1, Kopecz 2, Tóth M. 1. Csere: Scholtz (kapus), Tilinger 2 (2), Vukcsevics, Bízik B., Szalai Zs. 1, Hajtai 2, Márczy 1, Bardi 1. Edző: Bognár Róbert
FERENCVÁROS: BÍRÓ B. – Faluvégi D., Háfra N. 1, Kovacsics 2, Snelder 3, Malovics 3, SCHATZL 6. Csere: Pena 1, Lukács V. 3, Hornyák D. 1, Mészáros R. 1, Márton 3, Farkas K. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–1. 16. p.: 4–5. 22. p.: 5–9. 26. p.: 5–12. 41. p.: 8–18. 51. p.: 11–20. 56. p.: 13–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/–
Bognár Róbert:
– Egy jó Fraditól kaptunk csak huszonnégy gólt, viszont az NB I-es szinthez feltétlenül javítanunk kell a továbbra is erőtlen és rengeteg kihagyott ziccerrel járó támadójátékunkon.
Elek Gábor: – Ami hátul történt, az nagyszerű volt. Elöl viszont ennyi kihagyott helyzettel még lehetnek nehézségeink.

MOYRA-BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 30–45 (15–20)
Budaörs, 1050
néző. V: Réti, Szedmák
BUDAÖRS: WÉNINGER – DÁVID-AZARI 4, Hornyák Á. 1, Pálos-Bognár 3 (1), Szabadfi 1, Gerháth 3, Kiskartali 2. Csere: Kastl, Sipeki (kapusok), Zsigmond 3, Pásztor 3, Hajduch 3, Mézes 2, Horváth L. 1, Ertl 3, Kaczur 1. Vezetőedző: Mihály Attila
GYŐR: Leynaud – Bódi 3, S. OFTEDAL 8 (1), Amorim 2, BRATTSET 7, Groot 5 (2), Görbicz 5 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Knedlíková 2, Hansen 4, V. KRISTIANSEN 5, Fodor 4. Vezetőedző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 7–7. 19. p.: 9–12. 26. p.: 12–15. 35. p.: 18–26. 42. p.: 22–31. 49. p.: 25–36. 54. p.: 27–40.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Mihály Attila:
– Nem szerettük volna csalni a játékot, ezért esett sok gól mind a két oldalon. Tiszta szívből játszottunk, de sok esetben kijött a tudásbeli különbség. Az eredmény ellenére ez egy kézilabdabarát, jó mérkőzés volt
Danyi Gábor: – A tempó nem volt rossz, azt gondolom, az az iram, amit játszottunk, magában rejtette a sok hibát, el is követtük őket. A harminc kapott gól nagyon sok.

DVSC-SCHAEFFLER–BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 37–25 (17–9)
Debrecen, 1500
néző. V.: Hargitai, Markó
DEBRECEN: TRIFFA – VARSÁNYI 5, Zamfirescu 2, TÓVIZI 5, Grigel 4 (1), Deszpotovics 2, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: Szabó D. (kapus), KOVÁCS ANNA 6 (1), Bulath 2, Szabó P. 1, Bordás 1, Arany 1, Borgyos 2. Edző: Pal Oldrup Jensen
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 2, Vukajlovics 6, Szögi 3 (1), Zöldi-Tóth 2, WALFISCH 8 (1), Bottó 3. Csere:Binó (kapus), Giricz, M. Agbaba 1, Djokovics, Dombi K., Radovics. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 9. p.: 5–3. 14. p.: 7–5. 27. p.: 16–7. 33. p.: 19–9. 42. p.: 25–14. 47. p.: 29–16. 51. p.: 32–19
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Pal Oldrup Jensen:
– A múlt heti mérkőzés után meg kellett mutatnunk, hogy képesek vagyunk jó játékra, ami sikerült is. Ha tovább akarjuk emelni a játékunk színvonalát, még keményebben kell dolgoznunk. A jó védekezésünk hozta a sok gyors indításos gólunkat, ami a mérkőzés kulcsa volt.
Horváth Roland: – Ha a két csapat keretét megnézzük, van legalább háromszáz lejátszott meccs különbség a játékosok között. Szétesett a védekezésünk, ebből fakadóan már a támadások sem úgy sikerültek, ahogy elterveztük. Ezt fel kell dolgoznunk, ki kell javítanunk. Szorosabb eredményre számítottam, elnézést kérek szurkolóinktól.