Női kézi-vb: Penáék megverték Szlovéniát, a franciákkal játszunk

2017.12.08. 21:56
A spanyol válogatott 33–26-ra legyőzte Szlovéniát a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a mieink az A-csoport második helyén végző Franciaországgal csapnak össze a nyolcaddöntőben.

A magyar válogatott akkor kerülte volna el a franciákat, ha Szlovénia nem kap ki Spanyolországtól, vagy kikap, de legalább 18 gólos különbséggel. Ezek közül egyik sem teljesült, hanem a papírforma érvényesült: Nerea Penáék nem sima, de magabiztos különbségű győzelmet arattak.

A szlovénok valójában addig tudták tartani a lépést a spanyolokkal, amíg sült Ana Gros keze. A Metz kiválósága az első félidőben hat gólt szerzett, csapata a szünetben még 14–13-ra vezetett. A második félidőben fordult a kocka, Penáék 15–15 után Darly de Paula kapus remek teljesítményének is köszönhetően faképnél hagyták ellenfelüket, és végül megnyugtató módon, hét góllal nyertek (33–26).

A spanyolok így a csoport harmadik pozíciójában végeztek, a szlovénok lettek a negyedikek, a magyar válogatott pedig a második helyen záró franciákkal találkozik.