Női kézi NB I: a Fehérvár 17 góllal legyőzte a Kispestet

2017.05.17. 20:47
Az Alba Fehérvár az első félidőben felépített ötgólos előnyét a másodikban további 12-vel megtoldva simán győzött a Kispest otthonában a női kézilabda-bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA

KISPEST NKK–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–42 (15–20)
Soroksári Sportcsarnok, 200
néző. V: Babicz, Haskó
KISPEST: Brunner 1 – Vígh, Kiss K. 3 (3), Trizno, Fundák 3, Polics 2, BÁRDI 5 (1). Csere: Nenezics, Bozsó (kapusok), Kosik, Petrovszki, Pintér 3, BALOGH Z. 8 (2), Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
FEHÉRVÁR: Herr 1 – Májer K. 4, LAVKO 7 (2), Hajduch 1, BANDELIER 7 , Isitate 5, Kazai 4. Csere: Sipeki (kapus), Máyer Sz. 4, Djordjieevszká 2, Tilinger 2, Boldizsár 1 (1), Klikovac, PELCZÉDER 4, Rózsás, Rideg. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 13. p.: 3–10. 21. p.: 9–13. 40. p.: 17–27. 45. p.: 18–33. 54. p.: 22–39
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 3/3
Béki-Nagy Bertalan:
– Kellemes nézőközönsége voltunk ennek a mérkőzésnek. Szerencse, hogy időnként ebben a minőségünkben is lőttünk gólokat.
Deli Rita: – Sok gólt kaptunk, de a két pontot megszereztük. A második félidőben feljavult a védekezésünk, és szép dolgokat csináltunk támadásban is.

1. Győri Audi ETO KC 23 22 1 781–493 +288 45
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 23 19 1 3 745–558 +187 39
3. Érd 23 16 3 4 649–572 +77 35
4. Dunaújvárosi Kohász KA 23 16 1 6 691–582 +109 33
5. Ipress Center-Vác 23 15 1 7 671–611 +60 31
6. Alba Fehérvár KC 24 12 12 657–642 +15 24
7. DVSC-TVP 23 9 4 10 612–589 +23 22
8. MTK Budapest 23 9 2 12 582–661 –79 20