Női kézi NB I: a Győr könnyedén nyert a Vác ellen

2017.02.08. 18:47
A Győri ETO hazai pályán magabiztosan, tizenegy góllal legyőzte a Vácot a női kézilabda NB I-ben.

A Győr hét nap alatt három meccset játszik, a két BL-találkozó között a Vácot fogadta az Audi Arénában. Nagyjából az első húsz percben alakult szorosan a találkozó, utána Ambros Martín együttese fokozatosan ellépett ellenfelétől. A váciak 10–8 után csak egy gólt szereztek a játékrész utolsó tizenegy percében. A szünetben így már nyolc találat volt a hazaiak előnye, amely a második félidőben volt tizenhárom is, végül tizenegy lett a különbség a lefújásra.

Győri szempontból örömteli lehet, hogy újra pályára lépett a sérülésből visszatérő balszélső, Puhalák Szidónia, aki két góllal vette ki a részét a sikerből. Az ETO a bajnokság felénél hibátlan mérleggel áll az első helyen.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
13. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–IPRESS CENTER VÁC 33–22 (17–9)
Győr
, 2800 néző. V: Felhő, Öcsi
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 3, N. Mörk 3, Groot 3 (2), EL-GAUI 4, Amorim 2, Hársfalvi 2. Csere: BROCH 5, BÓDI 4, Tomori 2, Görbicz 2 (1), Puhalák 2, Varga E., Hudák, Pál 1. Edző: Ambros Martín
VÁC: Arenhart – Nascimento 4, HÁMORI 6 (1), Farkas V. 2, Helembai 2, Basic 3, Radoszavljevics 4. Csere: Balogh (kapus), S. Vukcsevics 1, Kácsor, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 15. p.: 8–6. 21. p.: 12–8. 27. p.: 15–8. 35. p.: 20–10. 42. p.: 25–13. 48. p.: 29–16. 51. p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Jó mérkőzést játszottunk a szimpatikus váci csapattal. Számunkra kiváló felkészülési lehetőség volt a vasárnapi, nagyon fontos újabb Bajnokok Ligája-találkozóra. Külön örvendetes, hogy fiataljaink is szóhoz jutottak és éltek a lehetőséggel.
Szilágyi Zoltán: – Jól kezdtünk, az első félidő közepéig sikerült a megbeszélteket megvalósítani. Az akkori megtorpanásunkat a Győr gyors játékkal használta ki. A folytatás már minden eldőlt helyzetében voltak jó momentumaink, de a hazai siker ilyen különbséggel is megérdemelt.

1. Győri Audi ETO KC 13 13 447–272 +175 26
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 12 10 1 1 338–289 +49 21
4. DVSC-TVP 12 6 3 3 330–303 +27 15
5. Ipress Center-Vác 13 7 1 5 351–338 +13 15
6. Dunaújvárosi Kohász KA 12 7 5 351–305 +46 14
7. Alba Fehérvár KC 12 6 6 324–311 +13 12
8. Siófok KC 12 4 1 7 312–326 –14 9