Női kézi NB I: a Budaörs jól hajrázott a Kisvárda ellen

2017.02.09. 19:24
A Budaörs 29–24-re nyert hazai pályán a Kisvárda ellen a K&H női kézilabdaliga csütörtöki mérkőzésén.

A mérkőzés jóval szorosabb volt, mint amit a végeredmény sejtet, még bő tíz perccel a vége előtt is egálra álltak a csapatok. A Budaörs Zsigmond Vivien és Pálos-Bognár Barbara góljaival lépett el a hajrában, és aratott fontos győzelmet.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
13. FORDULÓ
BUDAÖRS–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–24 (15–16)
Budaörs, 700
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
BUDAÖRS: Schneck – FÖLDES K. 7 (4), HORNYÁK Á. 6, Zsigmond 4, Horváth B., PÁLOS-BOGNÁR 6, KISKARTALI 5. Csere: Andrási, GYÖRKÖS (kapusok), Szabadfi, Ivanics 1, Karalyos, Mézes. Edző: Mihály Attila
KISVÁRDA: Puscas – Mihovics 3, Dmitrovics 2, KUCHEROVA 3, Szabó V. 2, Umanec, ROCHA 5. Csere: Dzsukeva (kapus), GEDROIT 6 (2), LISCSEVICS 3, Tarjányi, Lévai, Smid, Karacs, Vukojevic. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3. 16. p.: 6–9. 20. p.: 10–9. 26. p.: 13–13. 37. p.: 20–18. 49. p.: 23–23. 55. p.: 28–23.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Mihály Attila:
– A második félidőben feljavult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk. Nagyon munkás mérkőzésen vért izzadva, de megérdemelt győzelmet arattunk.
Dévényi János: – A mérkőzést jól kezdtük, többször sikerült két-három góllal ellépnünk, de ekkor feleslegesen rohanni kezdtünk. Egygólos előnnyel fordultunk, aztán a második félidőben nyolc gólt tudtunk lőni. Borzasztóan bizonytalanok voltunk és sokat hibáztunk a kapu előtt, míg a Budaörs jobb hatékonysággal használta ki a helyzeteit, és ezzel eldöntötte a meccset.

1. Győri Audi ETO KC 13 13 447–272 +175 26
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 12 10 1 1 338–289 +49 21
4. DVSC-TVP 12 6 3 3 330–303 +27 15
5. Ipress Center-Vác 13 7 1 5 351–338 +13 15
6. Dunaújvárosi Kohász KA 12 7 5 351–305 +46 14
7. Alba Fehérvár KC 12 6 6 324–311 +13 12
8. Budaörs 13 4 2 7 322–385 –63 10