Női kézi NB I: először kapott ki a Dunaújváros

2016.10.28. 19:03
Vácon háromgólos vereséget szenvedett az eddigi öt mérkőzését megnyerő Dunaújváros a női kézilabda NB I-ben. A hazai csapat az első félidő végén egy találattal vezetett, a hajrában azonban már jórészt három-négygólos előnyben játszhatott.

A Vác saját közönsége előtt mind a négy összecsapását megnyerte a bajnokságban.

A játéknap másik találkozóján egy góllal verte a Mosonmagyaróvár Mosonszolnokon a Debrecent.

NŐI KÉZILABDA NB I
IPRESS CENTER-VÁC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 26–23 (13-12)
Vác,
500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
VÁC: ARENHART – Nascimento 5 (4), Soós 1, Temes 1, HELEMBAI 3, BASIC 6 (1), Szondi 1. Csere: Radoszavljevics 2, JOVETIC 4, Hámori 1, Sz. Vukcsevics 2, Farkas V., Kácsor, Sziráki. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Azari, KOVÁCS ANNA 7, Cifra 1, MICIJEVIC 4, Szalai 3, Vincze 2. Csere: Csapó (kapus), Karnik Sz. 2, Termány, Klujber 3 (2), Takács D., Molnár, Nick, Hornyák B. 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-3. 11. p.: 6-5. 16. p.: 7-8. 26. p.: 12-11. 37. p.: 15-12. 45. p.: 17-18. 55. p.: 23-20.
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán:
– Hatalmas csatában nagyon értékes győzelmet arattunk egy jó ellenféllel szemben. Külön köszönjük szurkolóink biztatását, sokat jelentett a pontok megszerzéséhez.
Zdravko Zovko: - Nagyon szoros, jó mérkőzést játszottunk. Nem volt jelentős különbség, sajnos egy-egy periódusban gyengén védekeztünk és ezt a hazaiak kihasználták. Sok feladatunk van, amelyeket csak jobb helyzetkihasználással tudunk sikeresen teljesíteni.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC–DVSC-TVP 25–24 (11–10)
Mosonszolnok,
300 néző. V: Horváth R., Marton B.
MOSONMAGYARÓVÁR:
Szemerei – Katona 3, Kiss N. 1, Gyimesi 3, Dombi 2, Bouti 2, BIZIK 7 (2). Csere: Sztojak, Wéninger (kapusok), LAKATOS R. 6, Hajtai, Csala 1. Edző: Varga József
DEBRECEN:
Lajtos – Varsányi, Sirián 2, Jezsikava 3, Marincsák, GARBUZ 5, Kelemen É. 1. Csere: CSÁKI 5 (1), SISKA 6 (1), Tóth M. 1, Deszpotovics 1. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 14. p.: 6–5. 26. p.: 8–5. 36. p.: 13–12. 41. p.: 15–15. 48. p.: 19–20. 53. p.: 22–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/2, ill. 4/2
Varga József:
– Büszkék lehetünk arra a győzelemre, amit kiharcoltunk egy jó Debrecen ellen. A hétméteres lövéseket még gyakorolnunk kell.
Tone Tiselj: – Voltak hiányzóink, rosszul játszottunk, és megérdemelten nyert a hazai csapat.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 201–119 +82 12
2. Dunaújvárosi Kohász KA 6 5 1 172–131 +41 10
3. Érd 5 4 1 139–121 +18 9
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 4 2 187–149 +38 8
5. Ipress Center-Vác 6 4 2 172–152 +20 8
6. DVSC-TVP 6 3 1 2 168–139 +29 7
7. Siófok KC 5 2 3 129–130 –1 4
8. Kisvárda Master Good SE 5 2 3 120–132 –12 4