Női kézi NB I: a Kispest megszerezte első pontjait

2016.10.15. 19:54
A Kispest 32–31-re nyert az MTK otthonában a női kézilabda NB I 5. fordulójában, ezzel megszerezte első pontjait. A Vác a Siófokot, a Dunaújváros a Budaörsöt verte meg hazai pályán.

A MTK–Kispest mérkőzésen a 11 gólos Szádvári Krisztina volt a legeredményesebb, míg a vendégeknél a nyolc találatig jutó Schneider Éva. Az utolsó percben ő lőtte büntetőből az újonc Kispest győztes gólját.

A Vác tíz perc alatt 6–1-es előnybe került a Siófok ellen, és bár a Balaton-partiak felzárkóztak egy gólra, ezt követően ismét leszakította őket vendéglátójuk, immár végleg.

Dunaújvárosban nem voltak egy súlycsoportban a felek, a hazaiak 40–22-re nyertek a Budaörs ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–ELIOS KISPESTI NKK 31–32 (17–16)
Népfürdő u., 300
néző. V: Horváth P., Marton B.
MTK: Víg 1 – Slakta 2, Nikolajenko 6 (4), Kovács G., Gorilszka 2 (1), Frankovics 1, SZÁDVÁRI 11. Csere: Putz, Hlagyik (kapusok), Tóth E. 1, Sztankovics, Blaubacher, Juhász E., Dakos, Hosszú 3, HÁFRA 4. Edző: Golovin Vlagyimir
KISPEST: Brunner – TAMÁS 7, Vadász, Polics 3, Kosik, Fundák 2, TRIZNO 4. Csere: Nenezics (kapus), Bárdi 3, SCHNEIDER 8 (3), Kiss K., Petrovszki, Vigh V. 2, Szerző 1, Balogh V. 2, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–5. 14. p.: 6–9. 24. p.: 15–12. 36. p.: 22–19. 43. p.: 23–24. 49. p.: 26–29
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/3
Golovin Vlagyimir:
– Nagyon fontos két pontot veszítettünk el. Rosszul kezdtünk, lélektani előnyt adtunk a Kispestnek, amely ezt kihasználta.
Béki Nagy Bertalan: – Történelmi két pontot szereztünk. Rettenetesen megdolgoztunk érte, remélem, tovább tudunk fejlődni.MTK–Kispest mérkőzésen a 11 gólos Szádvári Krisztina volt a legeredményesebb, míg a vendégeknél a nyolc találatig jutó Schneider Éva. Az utolsó percben ő lőtte büntetőből az újonc Kispest győztes gólját.

5. FORDULÓ
Béki Nagy Bertalan: – Történelmi két pontot szereztünk. Rettenetesen megdolgoztunk érte, remélem, tovább tudunk fejlődni.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–BUDAÖRS 40–22 (18–10)
Dunaújváros, 600
néző. V: Buza, Cseszregi
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – DÁVID-AZARI 5, Kovács Anna 4 (2), SZALAI 5, Cifra, MICIJEVICS 8, Rácz-Vincze 1. Csere: Csapó (kapus), Takács D., Termány 4, KLUJBER 8 (3), Hornyák B. 1, Nick, MOLNÁR B. 3, Grosch 1, Gindeli. Edző: Zdravko Zovko
BUDAÖRS: Andrási – JUHOS 6 (5), Hornyák Á. 3, Szabadfi, Zsigmond, PÁLOS-BOGNÁR 5, Mézes 1. Csere: Schneck, Györkös (kapusok), Ivanics, Ertl 2, Kiskartali 3, Maláti 1, Hatala 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–1. 14. p.: 10–2. 41. p.: 25–15. 56. p.: 35–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Zdravko Zovko:
– Jó mérkőzés volt, remekül játszottak a lányok. Az első félidőben különösen a védekezéssel lehettem elégedett, a fordulás után pedig a pályára küldött új emberek gyors játékkal növelték az előnyt, az eredmény mindent elmond.
Mihály Attila: – Nem csak a hazaiakhoz, hanem önmagunkhoz képest is nagyon gyengén produkáltunk. Eddig erősségünk volt, hogy egységesen, csapatszinten tudtuk megoldani problémáinkat, ez most nem sikerült, statikusan játszottunk. Megérdemelt a hazaiak győzelme, de mi már a következő mérkőzésre készülünk.

IPRESS CENTER–VÁC–SIÓFOK KC 28–23 (12–10)
Vác, 600
néző. V: Nagy, Túróczy
VÁC: ARENHART – Nascimento 2 (1), Soós 3, FARKAS V. 4, Helembai 2, Basic 5 (3), Radoszavljevics. Csere: Balog J. (kapus), Kácsor, Szondi 1, TEMES 4, Hámori, JOVETIC 7, Sz. Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán
SIÓFOK: Pastrovics – Bulleux 2, al-Gaui 2, Németh Cs., Deáki, TRISCSUK 8 (4), Erdősi 3. Csere: Gercsó (kapus), NZE MINKO 4, Ferenczy 2, M. Agbaba 2, Mihályfi. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–1. 21. p.: 7–5. 26. p.: 10–7. 35. p.: 15–13. 42. p.: 22–15. 49. p.: 24–20. 54. p.: 27–21
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4
Szilágyi Zoltán:
– Győzelmi kényszerrel léptünk pályára, de ez a meccskezdésnél jó teljesítményt hozott ki a játékosokból. Már ekkor eldönthettük volna a pontok sorsát. Aztán egyéni hibák miatt a félidő végére szorosabb lett az állás, de a folytatásban – hibákkal ugyan – erősíteni tudtunk és magabiztosan nyertünk.
Horváth Roland: – Ennyi hibával, ilyen sok kihagyott ziccerrel lehetetlen pontokat szerezni.

1. Győri Audi ETO KC 5 5 161–99 +62 10
2. Dunaújvárosi Kohász KA 5 5 149–105 +44 10
3. Érd 5 4 1 139–121 +18 9
4. DVSC-TVP 5 3 1 1 144–114 +30 7
5. Ipress Center-Vác 5 3 2 146–129 +17 6
6. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 2 2 125–103 +22 4
7. Siófok KC 5 2 3 129–130 –1 4