Férfi kézilabda NB I: pontot vesztett a Balmazújváros

MTI MTIMTI MTI
2016.05.20. 20:00
Az alsóházban éllovas Balmazújváros döntetlent játszott Mezőkövesden a férfi kézilabda NB I-ben, a 7–14. helyért folyó rájátszásban pénteken.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
Rájátszás, a 7-14. helyért

MEZŐKÖVESDI KC–KT BALMAZÚJVÁROS 24–24 (14–12)
Mezőkövesd, 500
néző. V: Nagy F., Túróczy
MEZŐKÖVESD: BALOGH T. – Benis 3, Hajdu G. 3, Trivkovics 2, Bozoljac 1, Radnic 1, Szepesi. Cs: HOLLÓ (kapus), Kiss R. 1, GRIGORJEV 6, Mekaru 3 (2), ANTAL SZ. 4, Grünfelder, Nyitrai, Füstös, Kovács B. Edző: Skaliczki László
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Tomics 1, Morva, HANTÁK 4 (1), Simovics 1, Lazics 3, Kekezovics 1 (1). Cs: Pajkó (kapus), Balda, Vrnac 2, Balázs S., István P., TEMESVÁRI 6, PÉREZ 6 (1), Korsós, Horváth D. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 4–5. 15. p.: 6–7. 18. p.: 9–7. 21. p.: 10–10. 27. p.: 12–11. 34. p.: 14–14. 38. p.: 16–14. 49. p.: 22–18. 51. p.: 23–21. 54. p.: 24–22. 58. p.: 24–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5 /2, ill. 5/3
Skaliczki László:
– Nagyon sok helyzetet, büntetőt hagytunk ki. Az egy pont értékes, több mint a nulla.
Füzesi Ferenc: – Nagy küzdelmet vívtunk, de sokat hibáztunk. Már-már a kezünkben volt a találkozó, de az egy pont is nagyon értékes.

CEGLÉDI KKSE–SPORT36-KOMLÓ 25–18 (14–8)
Cegléd, 700
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CEGLÉD: MOJSZILOV – Hódi 2, Andjelics 4, Bíró 2, GRBOVICS 4, PERISICS 4, Országh 3. Cs: Bősz (kapus), TÓTH N. 1, SIPEKI 2, Borsos 1, Megyeri 2, Kun, Karanovics. Mb. edző: Jakab László
KOMLÓ: Granic – Markovics 1, Szöllősi 1, Jerkovic 3, NAGY Z. 4, Sebestyén 1, Szanad 2. Cs: Selymes (kapus), Trkulja, Szögi 1, Szemikov 1, Sunajko, Potics, Oszlár 1, Wéber 3, Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 11. p.: 6–2. 18. p.: 10–4. 26. p.: 12–6. 37. p.: 16–10. 48. p.: 22–12. 58. p.: 24–15
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/0
Jakab László:
– Nagyon motiváltan kezdtük a mérkőzést, és szinte végig magas hőfokon védekeztünk. Jó volt a kapusteljesítményünk is, erre lehet építeni.
Kilvinger Bálint: – Az elején egy kicsit elaludtunk, amikor nagyjából be is állt ez a különbség. A lőtt góljaink száma mindent elmond.

EGER SBS ESZTERHÁZY–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–31 (13–17)
Eger, 800
néző. V: Andorka, Hucker
EGER: Radulescu – Lezák 2, Dobó Zs. 2, Bajorhegyi 1, Petro, Szűcs, ANTL 9 (2). Cs: Kovács J. (kapus), PADLA 3, TAKÁCS B. 4, Szabó P., Kocsis, Kiss G., Radcsenko 2, Vancsics 2. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Szalafai 1, Rodolfo 3, NAGY B. 9 (3), Debreczeni 2, BALI R. 5, Kovacsics 1. Cs: Hudák (kapus), KOLLER 3, BECSIROVICS 1, Marczinkó 2, Sándor Á. 1, Jovetics 3, Mester, Juhász K. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 8–8. 24. p.: 9–13. 36. p.: 14–19. 42. p.: 17–20. 48. p.: 19–22. 54. p.: 22–26
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Tóth Edmond:
– Az együttes oszlopának számító Andrej Petro a 13. percben piros lapot kapott, a kiválása meghatározta a találkozót. Nálunk egy ember is sokat számít. Nem működött a védekezés, és támadásban is hiányoztak a jó egyéni teljesítmények. Bízom benne, hogy nem adták fel a srácok.
Debre Viktor: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre. Talán bennünket nyomott kevésbé a tét, végig biztosak voltunk, minden tekintetben ellenfelünk fölé nőttünk.

7. Balmazújváros KK 11 5 3 3 274–269 +5 23
8. Orosházi FKSE 10 6 2 2 263–250 +13 21
9. Mezőkövesdi KC 11 5 4 2 267–260 +7 18
10. B. Braun Gyöngyös 11 4 1 6 287–274 +13 17
11. Komló 11 3 8 270–298 –28 17
12. Ceglédi KKSE 11 4 2 5 308–304 +4 15
13. PLER Budapest 10 5 1 4 258–265 –7 12
14. Eger Eszterházy SZSE 11 4 1 6 273–280 –7 11