Női kézi NB I: a Békéscsaba öt góllal jobb volt a Vácnál

2016.01.16. 19:42
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Békéscsaba hazai parketten 28–23-ra legyőzte a Vácot.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–IPRESS CENTER VÁC 28–23 (14–11)

Békéscsaba, 600 néző. V: Bacs József, Bóna Szabolcs
Békéscsaba: TERENYI – Kovács A. 2, Zöldi-Tóth 2, Szabó V., Glusicas 4, Gávai 1, Szögi 4. Csere: Futaki, Misailovics (kapusok), NYIKOLAJENKO 7 (2), WALFISCH 7, DAJKA 1, Bottó. Megbízott edző: Szabó Károly
Vác: BÍRÓ B. – Jovetic 3, Soós 4, Farkas V. 1, Vukcevics 2, Tóth E., Liscsevics 3. Csere: Szondi 2, Hámori 1, Gróz 1 (1), GJORGJKJEVSKA 6 (5), Helembai. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–1. 12. p.: 3–4. 22. p.: 11–5. 28. p.: 12–10. 37. p.: 15–15. 40. p.: 16–18. 43. p.: 18–18. 47. p.: 19–21. 54. p.: 25–21. 58. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Szabó Károly: – Nagyon vágytunk már erre a győzelemre, majd egy évet kellett böjtölnünk, hogy egy rangos csapat ellen mutassuk meg, több van bennünk. A tartásra, küzdőszellemre nem lehetett panasz, voltak rossz periódusaink. Ám fejben erősnek bizonyultunk. Bízom abban, hogy a csapat visszatalált a régi önmagához.
Uros Bregar: – Az első félidőben rengeteg kiállítást kaptunk, ami túl sok volt. Tizenhat tizennyolcra fordítottunk, de aztán Walfisch megpecsételte a sorsunkat, és összeomlottunk.NŐI KÉZILABDA NB I

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 13 1 445–311 +134 27
2. Győri Audi ETO KC 13 12 1 415–275 +140 24
3. Dunaújvárosi KKA 14 9 2 3 406–348 +58 20
4. Siófok KC 12 9 3 337–294 +43 18
5. Érd 13 8 5 340–298 +42 16
6. Fehérvár KC 14 6 1 7 337–328 +9 13
7. DVSC-TVP 14 6 8 360–359 +1 12
8. Ipress Center-Vác 14 6 8 352–359 –7 12