Női kézi NB I: álmos kezdés után nyolccal nyert a Győr

2015.11.18. 17:24
A Győri Audi ETO KC álmos kezdés, kiegyenlített első félidő után nyolc góllal legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A sereghajtó, nullapontos Budaörs legyőzésével visszavette a vezetést a tabellán a Ferencváros. A Siófok szoros mérkőzést nyert Érden, amivel két ponttal meglógott riválisaitól a két BL-szereplő mögötti csatában.

Heidi Löke több mint fél tucat gólt szerzett (Fotó: Veres Viktor, archív)

A Vardar Szkopje elleni bravúros BL-győzelme után az NB I-ben a Dunaújvárost fogadta a Győr az NB I-ben, és a meccs elején láthatóan fáradtan, álmosan kezdett a zöld-fehér csapat. Az első 24 percben az ETO futott az eredmény után, amiben az is szerepet játszott, hogy Ambros Martín olyanokat is a csapatba tett, akik kevesebbet játszanak az alapcsapatban. 8–8 után fordított és három góllal elhúzott az ETO, de a szünetre feljött az Újváros, és 12–12-vel fordultak a csapatok a folytatásra.

A második félidőben Heidi Löke és Tomori Zsuzsanna vezérletével megint, immár végleg elhúzott az ETO, a felgyorsított játékban a Dunaújváros nem bírta a lépést tartani a házigazdával. Az utolsó negyedórát 9–3-ra nyerte meg a Győr, a vendégeknél csak Triscsuk Krisztina és Bulath Anita szerzett gólt a hosszú hajrában. A 28–20-ra nyerő Győr vasárnap Dániában, a Midtjylland elleni BL-meccsen játssza utolsó 2015-ös meccsét, aztán következik a vb.

A Győrrel a bajnoki címért küzdő Ferencváros papírforma-győzelmet aratott Budaörsön, és egy ponttal a BL-rivális előtt maradt a tabellán.

Egymással csapott össze Érden a két csapat két üldözője, a helyi csapat és a Siófok. A rendkívül szoros találkozón az Érd a kezdés és a szünet után is nehezen vette fel a ritmust, ami megbosszulta magát, mert a Balaton-partiak szinte végig vezettek, többször három vagy négy góllal léptek el. Az Érd időnként felzárkózott és kiegyenlített, mint ahogy az utolsó percekben is, de a Siófok az utolsó támadásnál hét mezőnyjátékossal döntötte el a két pont sorsát.

Ezzel eldőlt, hogy Christian Dalmose együttese telel a dobogón.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁSORI KOHÁSZ KA 28–20 (12–12)
Győr, 1831 néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková, Planéta 3, Görbicz 2 (1), Broch 3, E. Amorim 1, Korsós 2. Csere: Grimsbö (kapus), Kovacsics 1, Groot, H. LÖKE 7, TOMORI 5, Bódi 3, Sulland 1 (1). Edző: Ambros Martín
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 3, KOVÁCS Anna 9 (3), Bulath 3, Takács D. 1, Triscsuk 3, Vincze M. Csere: Triffa (kapus), Nick, Szalai B. 1, Kamper, Hajtai, Gindeli, Klujber. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 10. p.: 2–2. 18. p.: 4–4. 24. p.: 8–8. 26. p.: 10–8. 33. p.: 14–12. 38. p.: 14–14. 43. p.: 18–15. 49. p.: 22–17. 54. p.: 26–19
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Az első félidőben több lehetőséget kaptak a Vardar ellen kevesebbet játszók. Az ellenfél játéka azonban mind támadásban, mind védekezésben szükségessé tette a magasabb fokozatba kapcsolást. Ez sikerült, így a második játékrésszel már elégedett vagyok.
Zdravko Zovko: – Harminc percig megfelelő koncentrációval, agresszíven játszottunk. A fordulást követően azonban elfáradtak a belső kulcsjátékosok, s nekünk kevesebb lehetőségünk van a helyettesítésükre. Ennek ellenére nem volt nyolc gól a két csapat között.

ÉRD–SIÓFOK KC 24–25 (15–15)
Érd Aréna, 1100 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: JANURIK – Fekete B. 2, SIGNATÉ 4, Klivinyi 3, Kisfaludy 2, M. González 1, Krpezs-Slezák 5. Csere: Gridnyeva, (kapus), Havronyina 4, Barján 2, Szabó L. 1 (1), Gulyás. Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: SZALAMAHA – El-Gaui 1, HRBKOVÁ 5, Aguilar 2, Piedade, ORBÁN ANNAMÁRIA 9 (2), ERDŐSI 5. Csere: Pastrovics (kapus), Németh Cs. 1, Such 2, Nyikitina, Petersen, Deáki. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2. 12. p.: 6–6. 17. p.: 7–10. 26. p.: 12–12. 36. p.: 18–18. 41. p.: 18–22. 51. p.: 22–22. 58. p.: 24–24
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2
Szabó Edina:
– Nagyon gyenge első félidőt produkált a csapatom. Bármennyire is küzdöttek a második félidőben, nem tudták visszahozni a hátrányt. Egy küzdelmes, jó mérkőzés volt.
Christian Dalmose: – Tizenöt tizenötös első félidő után jól kezdtük a második félidőt, annak ellenére, hogy megvolt az esélyünk az előny növelésére, a játékvezetők és Aguilar hibáiból nem tudtuk ezt megtenni. Örülök a két nagyon fontos pontnak.

BUDAÖRS–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–36 (12–20)
Budaörsi Városi Sportcsarnok, 350 néző. V: Altmár K., Horváth M.
BUDAÖRS: Andrási – Földes K. 3 (1), Karajos 3, Szabadfi 4, Zsigmond 3, Ivanics 4, Kiskartali 1. Csere: GYÖRKÖS (kapus), Hatala 1, Bárdi 3, Kamuti 2, Szabó A. 1, Németh N., Gavallér, Wahid. Edző: Mihály Attila
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 3, Hornyák D. 4, Mészáros 3, SZEKERES 1, Szucsánszki, Schatzl 2. Csere: Hlogyik (kapus), Szekerczés 7 (3), Lukács 3, Pena 1, ZÁCSIK 7, Szarka, Cifra 2, Háfra 1, Márton 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 8. p.: 4–4. 15. p.: 5–10. 18. p.: 8–10. 45. p.: 21–26. 56. p.: 25–35
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Mihály Attila: – Évzárásnak jó volt, tudtuk, hogy még ilyen felállásban is jóval erősebb a Fradi, ami engem érdekelt, hogy tudunk-e bátrabban játszani, és tudunk.
Elek Gábor: – Örülök, hogy Márton Gréta be tudott mutatkozni az NB I felnőtt-bajnokságában, és hogy mindezt két góllal tette.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 10 1 345–253 +92 21
2. Győri Audi ETO KC 11 10 1 356–225 +131 20
3. Siófok KC 11 8 3 308–274 +34 16
4. Érd 11 7 4 287–251 +36 14
5. Dunaújvárosi KKA 11 6 2 3 311–280 +31 14
6. Ipress Center-Vác 10 6 4 268–256 +12 12
7. DVSC-TVP 10 4 6 267–262 +5 8
8. Fehérvár KC 10 3 1 6 228–233 –5 7