Női kézi NB I: 37 után 34, 28 után 14 – közte húsz

2015.09.08. 18:34
A női kézilabda NB I keddi mérkőzésén a Fehérvár kiütéses győzelmet aratott a Budaörs vendégeként: az FKC 15–3-as félidő után 34–14-re nyert.

Az újonc hazai csapat a 16. (!) percben szerezte meg az első gólját, amikor Bakó Botond lányai már 9–0-ra vezettek, és az első játékrészben csupán háromszor talált a kapuba. A Dunaújvárosban 37 gólt kapó Budaörs ezúttal 34-szer kapitulált, góljai száma viszont 28-ról lecsökkent 14-re, így nem lehetett egy súlycsoportban ellenfelével.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
BUDAÖRS–FEHÉRVÁR KC 14–34 (3–15)
Budaörs, 400
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: Andrási – Kiskartali, Zsigmond 3 (3), Bárdi, Szabadfi 3, IVANICS 4, Földes K. Csere: Györkös (kapus), Hatala, Földes V. 3 (2), Szabó A., Németh N., Kamuti 1, Vesztergombi. Edző: Mihály Attila
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 4, Hajduch, Tápai Sz. 4 (2), Horváth B. 3, FILIPOVICS-BANDELIER 5, TANABE 5. Csere: Leiner (kapus), Kazai 1, Herr A. 4 (2), Emberovics 4, MAYER 3, Isitate, Májer 1, Rózsás, Hrabovszky. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 14. perc: 0–9. 20. p.: 3–10. 24. p.: 3–13. 36. p.: 6–19. 41. p.: 10–21. 50. p.: 12–28.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/4
Mihály Attila:
– Tudtuk, hogy lesz ilyen mérkőzés. Bíztam abban, hogy a játékosok a tudásbeli különbségét tudják kompenzálni a lelkesedéssel, ám ez most nem sikerült. Több ilyen mérkőzésünk lesz, szóval erre fel kell készülnünk, hogy legközelebb sokkal határozottabban lépjünk pályára.
Bakó Botond: – Nagyon jól védekeztünk, és Herr Orsi is jól védett. A támadójátékunkkal nem vagyok teljesen elégedett, ennél lehet jobban is kézilabdázni, de ez volt az első olyan mérkőzésünk, amelyet meg kellett nyernünk. Lőttünk harmincnégy gólt, kaptunk tizennégyet, ez jónak mondható, de van mindig javítanivaló.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 2 2 67–41 +26 4
2. Győri Audi ETO KC 2 2 60–46 +14 4
3. Dunaújvárosi KKA 2 2 65–53 +12 4
4. Ipress Center-Vác 2 2 50–44 +6 4
5. DVSC-TVP 2 1 1 63–44 +19 2
6. Fehérvár KC 2 1 1 54–45 +9 2
7. Siófok KTC 2 1 1 60–55 +5 2
8. Érd 2 1 1 41–38 +3 2