U19-es férfi kézi-vb: 39 gólt kaptunk a nyolcaddöntőben

2015.08.16. 15:56
A magyar válogatott 39–33-ra kikapott Norvégiától az U19-es férfi kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A mieink hétfőn a 9. helyért Svájc ellen léphetnek pályára 12.45 órától.

A két válogatott május elején Dabason találkozott egymással, akkor a magyar válogatott 13–7-es félidőt követően 25–22-es győzelmet aratott – olvasható a Magyar Kézilabda-szövetség beszámolójában.

Az akkori kerettagok közül a magyar csapatból kilencen, a norvég válogatottból tizenketten szerepelnek a világbajnokságon. A norvég válogatott kezdte jobban a meccset, és 10–6-ra is vezetett, a magyar válogatott igyekezett közelebb zárkózni, ám elsősorban sok kapott gólja miatt ez nem sikerült, a norvégok négygólos előnnyel vonulhattak pihenni. A szünet után nyolcgólosra növelte előnyét a skandináv együttes, majd nyolc perccel a vége előtt 35–30 volt az állás. Sajnos négy gólnál már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, a magyar válogatott, így nem jutott a legjobb nyolc közé.

A mieinkre már csupán egy helyosztó mérkőzés vár a 9–16. helyért. A nyolcaddöntőben vesztes csapatai között egy külön tabellát állítottak föl a csoportkörben a másik három továbbjutó csapattal szembeni eredmények alapján, és a nyolcaddöntők vesztesei közül a két legjobb csapat – a magyar és a svájci – a világbajnokság 9. helyéért játszik.

FÉRFI KÉZILABDA, U19-ES VILÁGBAJNOKSÁG, JEKATYERINBURG
NYOLCADDÖNTŐ
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 39–33 (23–19)

Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
NORVÉGIA: Hansen, Stenkjaer (kapusok), Aho 1, Eide, Ferkingstad 3, Frederiksen 3, Gulliksen 9, Hauane 5, Horgen 1 (1), Kopp 8, Pettersen 1, Roed, Schönningsen 8 (1), Solstad, Thorsbye, Tjernshaugen. Szövetségi edző: Geir Erlandsen
MAGYARORSZÁG: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Bartók 8, Déber 2, Fekete 1, Füzi 3, Gábor 2, Győri 3, Hanusz 3, Juhász Á. 7 (2), Ligetvári 2, Mikita B., Sinkovits 2, Szeitl E., Szilágyi, Török. Szövetségi edző: Gyurka János
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2