Férfi kézi: vereség Hollandiától a junior-vb selejtezőjében

2015.01.09. 19:41
Vereséggel kezdte szereplését világbajnoki selejtezőcsoportjában a férfi junior kézilabda-válogatott, amely 19–18-ra kapott ki Hollandiától az angliai torna első fordulójában.

Csoknyai István együttese az első félidőben lépéshátrányba került a szünetben öt góllal vezető hollandokkal szemben. A Magyar Kézilabda-szövetség tájékoztatása szerint a magyar csapat a második félidőben megfordította a meccset, de a hajrát a hollandok bírták jobban.

A 21 éve aluliak korosztályának vb-selejtezőjében a négy csapatból csak a csoportelső jut ki a nyári brazíliai világbajnokságra, a magyarok csoportjában Gillinghamben a házigazda Nagy-Britannia és Izrael szerepel. Csoknyaiék szombaton 20 órától a britekkel, vasárnap 15.30-tól Izraellel játszanak.

FÉRFI JUNIOR KÉZILABDA-VB
SELEJTEZŐ
UTOLSÓ SZAKASZ, 1. FORDULÓ
Hollandia–Magyarország 19–18
(11–6)
A magyar gólok szerzői: Bánhidi Bence, Gyene Norbert, Kovacsics Péter, Juhász Ádám, Faluvégi Rudolf 3-3, Leimeter Csaba 2, Győri Mátyás