Női kézi U20-as vb: kikaptunk a románoktól a helyosztón

2014.07.11. 21:47
Bár a szünetben vezetett egy góllal, végül minimális különbséggel kikapott Romániától a magyar női junior válogatott a horvátországi U20-as világbajnokság 5–8. helyéért sorra került találkozón, így vasárnap a torna 7. helyéért léphet pályára Hollandia ellen.

Az MKSZ beszámolója szerint az első félidőben jobbára a magyar válogatott vezetett, szünetben egy góllal, majd fordulás után sem változott az állás sokáig, ám 21–20-as magyar vezetést követően a románok fordítottak a 46. percben, amikor Hajdu János időt kért. A románok három gólra növelték előnyüket, majd az utolsó 5 percben a mieink nyitottá tették védekezésüket, és egy gólra felzárkóztak. Tóth büntetőt rontott, majd az utolsó perc 25–24-es román vezetéssel kezdődött. A románok lövését blokkolta a magyar válogatott, és tíz másodperce maradt az egyenlítésre, Hajdu János pedig ismét időt kért. A románok azonban sikeresen védekezték ki az utolsó támadást, így egygólos vereséget szenvedett a magyar válogatott és vasárnap a világbajnokság 7. helyéért léphet pályára Hollandia ellen.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VB
AZ 5–8. HELYÉRT
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 25–24 (14–15)

Kapronca. V: Koo, Lee (dél-koreaiak)
ROMÁNIA: Inculet, Serban, Dedu (kapusok), Carabulea 2 (1), Chiricuta 4, Cicic, Cirjan 3, Constantinescu 6 (2), Perianu 5, Popa 3, Pricopi 2 (1), Safta, Tanasie, Tiron, Zamfirescu. Szövetségi edző: Claudiu Marasteanu
MAGYARORSZÁG: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai, Korsós 5, Kurucz 2, Lukács, Májer 1, Mészáros, Sirián, Szekerczés 9 (3), Tóth G. 7 (1), Virág, Walfisch. Szövetségi edző: Hajdu János
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4

Franciaország–Hollandia 31–25 (14–11)