Női kézilabda NB I: idegenben nyert a Veszprém és a DVSC

2014.04.06. 18:02
A női kézilabda NB I 9–12. helyéért vívott rájátszásának első körében a Debrecen és a Veszprém is győzelmet aratott idegenben.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT

ESZTERHÁZY KFSC-GLOBAL SAFE–DEBRECENI VSC-TVP 33–41 (15–18)
Eger, 100 néző. Vezette: Horváth, Simó
EGER: Fekete D. – Hárs 3, Gyimesi 3, Petrovics 3, Sári 5 (2), BÁRÁNY 6, MOLNÁR N. 8. Csere: Ferenczi (kapus), Balázs 2, HÉJJAS 2, Todorovics, Németh L., Benedek 1. Edző: Herczeg Béla
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 4, ÁBRAHÁM 5, Karnik 3 (2), Valovics, KUDOR 6, Szilágyi Á. 6. Csere: Makai (kapus), Barna 3, SISKA 5, Sopronyi 5 (4), Karalyos 1, Slakta 2, Bohus-Karnik, Simsik, Vörös 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–6. 12. p.: 6–10. 18. p.: 7–13. 24. p.: 10–16. 36. p.: 19–20. 42. p.: 21–25. 48. p.: 24–31. 54. p.: 26–38
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6
Herczeg Béla: – A negyvenedik perc körül négyszer is egyenlíthettünk volna, ilyen a bajnokság korábbi szakaszában még nem fordult elő. Viszont a kézilabda egy speciális műfaját játsszuk, a védekezés nélkülit.
Varga József: – Védekeztünk kétszer tíz percet, ez el is döntötte a találkozót. Olykor felelőtlenek voltunk.

MTK BUDAPEST–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC 16–27 (8–13)
Népfürdő u., 350 néző. Vezette: Dobrovics, Tájok
MTK: SCHNECK R. – Tamás K. 2, Takács F., Barczi, Despotovics 6, Borbás 1, Balog 6 (4). Csere: Kókai (kapus), Hornyák B. 1, Fundák, Fekete B., Buzsáki, Blaubacher. Edző: Majoros Gusztáv
VESZPRÉM: SZEMEREY – Hajtai 1, PLANÉTA 8 (2), Tóth E., Takács Bianka 2, TÓTH G. 6 (1), Pelczéder 3. Csere: Pásztor (kapus), Kokas 1, Gulyás, Kurucz 3, Marincsák 1, Horváth D. 1, Kiskartali 1. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–1. 18. p.: 5–6. 27. p.: 5–11. 40. p.: 8–18. 46. p.: 9–22
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Majoros Gusztáv: – Megérdemelten nyert a Veszprém.
Róth Kálmán: – Fontos győzelmet arattunk, de még messze van a vége.

9. DVSC-TVP 1 1 41–33 +8 6
10. Veszprém Barabás Duna Takarék 1 1 27–16 +11 5
11. MTK-Budapest SE 1 1 16–27 –11 2
12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 1 1 33–41 –8 1