Izgalmas hajrá után FTC-siker Lublinban

2013.11.03. 17:00
A Lublin hazai pályán sem tudta megállítani Zácsik Szandráékat (Fotó: MTI)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 26–24-re nyert a lengyel Lublin otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a B-csoport 4. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT. 4. FORDULÓ

MKS SELGROS LUBLIN (lengyel)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–26 (12–15)
Lublin, 2500 néző. Vezette: Caferopulosz, Bethmann (görögök)
LUBLIN: DZSUKEVA – Majerek 1, Mihdaljova 1, MALEK 3 (2), DRABIK 4, Wojtas 2, Rola 2. Csere: SKRZYNIARZ 8, Gega, Wojdat 2, Konsur 1, Nyeszcjaruk
FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 5, TOMORI 7 (4), SZUCSÁNSZKI 3, Cifra, Zácsik 4, Vérten 2. Csere: Pena, Szamoránsky P. 1, Steinbach 3, Szarka 1, Such, Mészáros R.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 10. p.: 4–5. 15. p.: 7–8. 21. p.: 9–12. 24. p.: 11–14. 36. p.: 12–18. 42. p.: 16–18. 48. p.: 19–21. 51. p.: 19–23. 56. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
ELEK GÁBOR, a Ferencváros vezetőedzője: – Ennyi ziccert nem lett volna szabad kihagynunk. Amikor égett a ház, képesek voltunk koncentráltan kézilabdázni, de amit a köztes időben nyújtottunk, azzal elégedetlen vagyok: látnunk kellene, hogy pillanatnyi állapotunkban nem adhatunk egyetlen csapatnak sem olyan előnyt, hogy ennyi hibával kézilabdázunk – ez nem jó irány. Nagyrészt uraltuk a meccset, mégis olyan helyzetbe kerültünk, hogy a végén el is veszíthettük volna, de a legvégén összeszedtük magunkat. Jövő héten, a Midtjylland ellen bizonyosan másképp fogunk kézilabdázni.

A csoport másik mérkőzésén:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FC Midtjylland (dán) 22–15 (12–10)
Legjobb dobók:
Knezsevics 8, Byzdra 4, ill. Jörgensen, Thorsgaard 4-4

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
C-CSOPORT

Sävehof (svéd)–HC Leipzig (német) 30–23 (14–13)
D-CSOPORT
Podravka (horvát)–Vardar Szkopje (macedón) 17–35 (10–16)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
M GY D V L–K Gk P
1. Midtjylland (dán) 4 3 1 93–88 +5 6
2. FERENCVÁROS 4 3 1 116–106 +10 6
3. Buducsnoszt (montenegrói) 4 2 2 97–82 +15 4
4. Lublin (lengyel) 4 4 92–122 –30 0

Azt lehetett sejteni, hogy a Lublin ezúttal nagyobb ellenállást fejt ki, és bizony Elek Gábor nem is lehetett olyan nyugodt, mint a két csapat dabasi meccsén (40–25). Pedig jól kezdett az FTC, hét perc után 5–1-re vezetett már. Az addig jól működő védekezése azonban ezután szétesett, a két héttel ezelőtti találkozón 11-szer betaláló Alina Wojtast jól kivették Cifráék a játékból, ám a többi hazai játékosra így kisebb figyelem jutott. Alena Abramovics szerencsére ezúttal is hozta magát a kapuban, nagy szerepe volt abban, hogy a Fradi háromgólos előnnyel térhetett pihenőre (12–15).

A második játékrész úgy indult, ahogy az első, ismét elhúzott a vendégcsapat, ám 18–12-es előnye után ismét visszaesett a teljesítménye, a lubliniak pedig Kamila Skrzyniarz vezérletével elkezdtek felzárkózni. Ez olyan jól sikerült nekik, hogy az 56. percben utolérték az FTC-t (23–23). A népligeti csapat azonban a véghajrában meg tudott újulni, és kiharcolta a győzelmet.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Elek Gábor időt kért. Steinbach betört és eldöntötte a mérkőzést. Wojdat szép góllal válaszolt. Steinbach újabb találatát már nem adták meg, mert időn túl esett, a lényeg azonban az, hogy a Ferencváros megnyerte a mérkőzést. 24–26
59. perc:
Steinbach lövését védte a kapus, de azután ismét jól védekezett a Ferencváros.
58. perc: Kovacsicz
indulásból talált be. Jó védekezés után jöhet a Fradi. 23–25
57. perc:
Pena villant: az őt lerántó Skrzyniarz kiállt két percre, a megítélt büntetőt pedig Tomori értékesítette. 23–24
56. perc:
Szucsánszki talált rést a lengyel falon, büntető ez is. Tomori lövését kitenyerelte a kapus.
Szucsánszkit kiállították,és büntető a lengyeleknek. Malek ezúttal megtáncoltatta Abramovicsot, aztán lőtte csak be. 23–23
55. perc:
Such a kapufát találta el. Skrzyniarz hétméterest harcolt ki. Malek nem ijesztgetett, egyből belőtte. 22–23
54. perc: Konsur
ejtette át Abramovicsot. 21–23
53. perc:
Emberhátrányban nem sikerült növelni az előnyt.
52. perc:
Kovacsicz kapta derékon ellenfelét, két percre kiküldték ezért.Skrzyniarz átlövését csak nézte Abramovics. 20–23
51. perc: Remek labdalopást követően Kovacsicz indult meg, és nem hibázott. Közben ütközött a kapussal, de nincs nagyobb baja. 19–23
50. perc:
Zácsik harcolt ki hetest, Tomori köténygóllal értékesítette. 19–22
49. perc:
Cifra terítette le Wojtast.
48. perc:
Dzsukeva védte Szucsánszki lövését.
47. perc:
Kiegészült a Lublin. Wojtas hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. Skrzyniarz átlövése is jó. 19–21
46. perc:
Szarka ezúttal a kapufát találta el. Lublini időkérés. Labdaszerzés után Kovacsicz céloz ismét jól. 17–21
45. perc:
Steinbachot most komolyabban vették, Neszcjaruk kétperces kiállítást kapott érte.
44. perc:
Micsoda pech! A kapufáról Abramovics lábára, onnan pedig a kapuba pattant a labda. Steinbach ellenben nem bízta a szerencsére a dolgot. 17–20
43. perc:
Skrzyniarz használta ki a Lublin emberelőnyét. Steinbach egyedül megverte a teljes hazai védelmet, majd a léc alá bombázott. 16–19
42. perc:
Szarka kapott jó labdát Steinbachtól, de tiszta helyzetben a lécre pattintott. Zácsikot kiállították két percre.
41. perc:
Steinbach lövése csemege volt a Lublin kapusának, de a lengyelek sem tudták góllal zárni támadásukat. Elek Gábor időt kért.
40. perc:
Megállt a tudomány a vendégeknél támadásban.
39. perc:
Egy rossz ferencvárosi passz után Malek fejezte be jól a lerohanást. 15–18
38. perc: Drabik
gyűjtött be egy kipattanót, majd térdelve lőtte el Abramovics mellett a labdát. 14–18
37. perc: Rola
törte meg a hosszú hazai gólcsendet. 13–18
36. perc: Zácsik
verte meg lábbal emberét, majd góllal fejezte be egyéni akcióját. 12–18
35. perc:
Továbbra sem képes megszerezni első gólját a második játékrészben a Lublin.
34. perc:
Tomori került helyzetbe, de fölé lőtt.
33. perc: Kovacsicz
a szélről mattolta a hazai kapust. 12–17
32. perc:
Pontatlan támadás mindkét oldalon. Zácsik góljával négy gól a különbség. 12–16
31. perc:
Jó védekezéssel kezdte a második félidőt a Fradi.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Újabb eladott labda után Abramovics mutatott be nagy bravúrt. Nem született gól a kiállítás alatt, Szarka már egyenlő létszámnál volt eredményes. Három góllal vezet a Ferencváros az első félidő után. 12–15
29. perc:
Such ziccerben a kapusba lőtt.
28. perc:
Majerek lökte fel Penát, kétperces kiállítás a „jutalma”. Emberelőnyben eladta a labdát a Ferencváros.
27. perc:
Sikertelen Fradi-támadás.
26. perc:
Abramovics fél percen belül kétszer is kiszolgáltatott helyzetbe került, a második ziccert már nem tudta védeni, Wojdat talált be. 12–14
25. perc: Tomori
szólt hozzá a mérkőzéshez. 11–14
24. perc:
Lerohanás végén Szamoránsky talált be, de aztán rosszul védekezett Skrzyniarzcal szemben. 11–13
23. perc:
Skrzyniarz átlövésére nem ért le Abramovics. 10–12
22. perc:
Steinbach is szerepet kapott Elek Gábortól, rögtön el is vállalt egy lövést, de a kapus résen volt. Hazai időkérés.
21. perc: Szucsánszki
lopott labdát, majd megiramodott, és kihasználta a ziccert. 9–12
20. perc:
A Kovacsicz által kiharcolt büntetőt Tomori értékesítette, a jobb alsó sarokba lőtt. 9–11
19. perc:
Skrzyniarzra nem figyeltek a vendégek. 9–10
18. perc:
Abramovics újabb lövésnek állta útját, majd Szucsánszki tévesztett célt.
17. perc:
Abramovics a védése után indította Vértent, aki a kapus lábai között a hálóba pattintott. 8–10
16. perc: Drabik
kapott labdát üresen a falban, és kihasználta. Szucsánszki betörése sikeres volt, de Drabikot újra jól játszották meg. 8–9
15. perc: Zácsik
átlövésből volt eredményes. 6–8
14. perc:
Zácsik hiába gyötörte be a labdát a kapuba, közbefújtak a játékvezetők. Tomori bombáját már nem zavarta meg semmilyen sípszó. Skrzyniarz lövése utat talált a Fradi kapujába. 6–7
13. perc:
Zácsik fölé lőtt, de a lengyelek utána nem tudtak egyenlíteni. Elek Gábor ezzel együtt jobbnak látta időt kérni.
12. perc: Wojtas hatalmas gólt lőtt, majd lent maradt a földön, mert kapott közben egyet az arcára. 5–6
11. perc: Tomori
talált be. 4–6
10. perc: Malek lövését könnyedén védte Abramovics, a blokk is besegített. Majerek révén azonban egy gólra zárkóztak fel a hazaiak. 4–5
9. perc:
Cifra ziccerét Dzsukeva hárította, Rola viszont nem hibázott. 3–5
8. perc: Drabik
nevéhez fűződik a második Lublin-gól. 2–5
7. perc: Tomori
hetesből, Vérten indulásból szerezte meg első gólját. 1–5
6. perc:
Újabb lengyel támadást védekezett ki az FTC.
5. perc:
Pena hétméteresét kivédte a bolgár Dzsukeva.
4. perc: Szucsánszki
lerohanás végén volt eredményes. 1–3
3. perc:
Könnyedén védett egy átlövést a hazai kapus, a másik oldalon Szucsánszki védekezett túl keményen, sárga lapot érően.
2. perc: Mihdaliova
góljára Zácsik válaszolt betörésből. 1–2
1. perc: Kovacsicz
szerezte az első gólt, a szélről berepülve. 0–1