Férfi kézi: drámai végjáték, a Kolding újra legyőzte a Kielcét

2013.11.24. 19:20
Drámai végjáték után a Kolding idegenben is legyőzte a Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában. A C-csoport szkopjei derbijén a Metalurg nyolc góllal nyert a Vardar ellen.

A Kolding Dániában 29–24-re nyert a Kielce ellen, Lengyelországban pedig a 48. percben 26–20-ra vezetett. Igen ám, csakhogy ezután már nem lőtt több gólt, ez pedig majdnem a győzelmébe került. A Kielce feljött 26–25-re, hat másodperccel a vége előtt pedig hétmétereshez jutott. A spanyol világbajnok beálló, Julen Aguinagalde állt oda a büntetővonalhoz, a rutinos dán kapus, Kasper Hvidt azonban kivédte lövését. A felpattanó labdára mindketten ugrottak, Aguinagalde pedig rázuhant Hvidtre, aki azzal a lendülettel egy ütéssel próbált rögtön elégtételt venni. A tömegverekedés végül elmaradt, de az egyenlítés is, mivel közben letelt az idő.Kolding Dániában 29–24-re nyert a Kielce ellen, Lengyelországban pedig a 48. percben 26–20-ra vezetett. Igen ám, csakhogy ezután már nem lőtt több gólt, ez pedig majdnem a győzelmébe került. A Kielce feljött 26–25-re, hat másodperccel a vége előtt pedig hétmétereshez jutott. A spanyol világbajnok beálló, Julen Aguinagalde állt oda a büntetővonalhoz, a rutinos dán kapus, Kasper Hvidt azonban kivédte lövését. A felpattanó labdára mindketten ugrottak, Aguinagalde pedig rázuhant Hvidtre, aki azzal a lendülettel egy ütéssel próbált rögtön elégtételt venni. A tömegverekedés végül elmaradt, de az egyenlítés is, mivel közben letelt az idő.

A C-csoport macedón rangadóján a Metalurg visszavágott a Vardarnak a múlt heti 27–22-es vereségért. A BL-selejtezőben a Pick Szegedet búcsúztató Metalurg a félidőben még 12–10-es hátrányban volt, ám a második félidőt 16–6-ra megnyerte (az egyaránt 8-szor eredményes Mojszovszki és Vugrinec vezérletével), így nyolcgólos sikert aratott a szkopjei derbin.

Eközben a német bajnokságban rangadót rendeztek, a Flensburg ugyanis a Kielt fogadta. A vendégek két átlövője, Marko Vujin és Filip Jícha is parádézott (10, illetve, 9 gólt szereztek), ám így is a Flensburg nyert, mégpedig meglehetősen simán, hiszen a második félidőben nyolc góllal is vezetett már, a vége 34–30 lett. A Flensburg ezzel megelőzte a Kielt, és a tabella élére állt.