Női kézi NB I: a győriek legyőzték veszprémi fiataljaikat

2013.10.15. 20:10
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 9. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO hazai környezetben kilenc góllal nyert a saját utánpótlásából gazdálkodó Veszprém Barabás-Duna Takarék ellen.

NŐI KÉZI NB I
9. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–VESZPRÉM-BARABÁS DUNA TAKARÉK 34–25 (17–13)
Győr, 1200
néző. V: Heim, Jolántai
GYŐR: Herr O. – Bognár-Bódi 3, Soós, Kovacsics 5 (3), Sirián 3, E. Amorim 2, Korsós 2. Cs: Tervel 1, Orbán 1, HORNYÁK Á. 4, LÖKE 6, K. Bulatovics 2, Görbicz, SZEPESI 5. Edző: Ambros Martín
VESZPRÉM: Pásztor – Kokas, Planéta 3, Tóth E. 3 (2), TAKÁCS BIANKA 5, Tóth G. 5 (3), Pelczéder 4. Cs: Györkös, SZEMEREY (kapusok), Kurucz 2, Hajtai, MARINCSÁK 2, Vesztergombi, Gulyás V. 1, Kiskartali. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 17. p.: 9–6. 20. p.: 9–9. 25. p.: 14–11. 40. p.: 25–18. 50. p.: 29–22
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Két Bajnokok Ligája-mérkőzés között is száz százalékot kellene nyújtanunk, ettől most elmaradtunk. A Veszprém szépen játszott, több játékosa is az ETO szintjén teljesített.
Róth Kálmán: – Számunkra ez szoros mérkőzés volt, elindultunk felfelé. Látszott, hogy az ETO fáradt, ez a fáradtság nekünk kedvezett, a világ legjobbja ellen kevesen tudnak tízen belül maradni.