U19-es férfi kézi-vb: norvég megsemmisülés Dánia ellen

2013.08.20. 12:02
Horvátország és Dánia válogatottja bejutott a hazánkban zajló U19-es férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjébe, miután sikerrel vette a kedd délelőtti negyeddöntőt.

A dánok továbbra is imponáló magabiztossággal menetelnek – eddig minden mérkőzésüket legalább hat góllal megnyerték –, hiszen az északi rivális norvégok elleni párharcot gyakorlatilag a szünetre letudták: a félidőre kilencgólos előnnyel vonulhattak a piros-fehérek. A vége egészen elképesztő, 16 gólos különbség lett (35–19). A dánok közül Andreas Holst Jensen 7, Nicolai Pedersen, Niclas Kirkelokke és Kristian Stoklund Larsen pedig 5-5 gólt szerzett, miközben Sebastian Frandsen kapus 46.4, a néhány percre beszálló Mike Jensen pedig 55.6 százalékkal védett!

A horvátoknak nehezebb dolguk volt a svédekkel szemben, ám Marko Mamic személyében hihetetlen lövőformát mutató nyerőemberre leltek: az átlövő 15 próbálkozásból 11 gólt szerzett az összecsapáson, a déliek pedig végül öttel nyertek.