U19-es férfi kézi-vb: a románokat is legyőztük, a 9. helyért játszunk

2013.08.21. 16:55
Újabb helyosztó mérkőzésén, a 9-12. helyért nyolc góllal győzött Románia ellen a magyar férfi U19-es kézilabda-válogatott Érden a világbajnokságon. Kovács Péter csapata utolsó találkozóján, csütörtökön Brazília ellen lép pályára a 9. helyért.

A találkozót Vetési Iván MKSZ-elnök társaságában a helyszínen tekintette meg Hasszan Musztafa, a Nemzetközi Kézilabda-szövetség egyiptomi elnöke.

Jól kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, és elsősorban Stranigg János és Faluvégi Rudolf góljai, valamint Borbély Ádám védései révén biztos előnyre tett szert, amelyet a szünetre tízgólosra növelt. A második félidő elején Románia hét gólra felzárkózott, de a magyarok visszaállították a különbséget, és végül biztosan győztek.

ÖRÖM ÉS LEMARADÁS - KÉZISEINK MEGLECKÉZTETTÉK ROMÁNIÁT

FÉRFI KÉZILABDA, U19-ES VILÁGBAJNOKSÁG
A 9-12. HELYÉRT
Románia–Magyarország 22–30 (6–16)
ROMÁNIA
: Iancu, Bucataru, Bobeica (kapusok), Balan, Besliu 2, Budui, Burlacu, Mihailescu, Militaru 3, Negru 6 (4), Nistor 4, Racotea 5, Rotaru 2, Sincelean, Somlea, Ungureanu. Szövetségi edző: Lucian Rasnita.
MAGYARORSZÁG: Holló, Borbély (kapusok), Bánhidi 2, Bohács 1, Bujdosó 1, Faluvégi 5, Fekete 2, Gidai, Horváth, Kovacsics P. 2, Leimeter 1, Nagy 2, Stranigg 8, Szeitl, Tóth 5, Törteli 1. Szövetségi edző: Kovács Péter
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/0.