Férfi kézi MK: elődöntőben a Csurgó és a Balassagyarmat

2013.03.06. 20:33
A Csurgó hazai pályán 22–22-es döntetlent játszott a Tatabányával, így 54–53-as összesítéssel bejutott a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjébe. Az alacsonyabb osztályú csapatok csatáját a Balassagyarmat nyerte meg a Kalocsával szemben, így a Nógrád megyei alakulat is készülhet a négyes döntőre, amelyben a Veszprém és a Szeged lesz még ott.

A harmadosztályú Kalocsának hazai pályán egy döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, de egy góllal kikapott az NB I B-s Balassagyarmattól.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 22–22 (14–13)

Csurgó, 900 néző. V: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: Wyszomirski – GREBENÁR 4, Oláh 4 (2), Vadkerti G. 3, Miss Z. 1, Nagy M. 2, SZÖLLŐSI 5. Cs: Pallag (kapus), Herbert, Cifra, Borsós, Katzirz, Országh, Kedzo, Kovacsics P., SIMON B. 3. Edző: Imre Vilmos
TATABÁNYA: Szente – Törő Sz. 3, LELE 10 (4), Kiss Á. 1, DÍAZ 5, Harsányi 1, Pordán. Cs: Kiss O. (kapus), Juhász 2, Schneider, Pásztor Á., Iváncsik Á., Bodó R., Dénes, Nagy Sz., Rossoni. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 12. p.: 4–6. 19. p.: 8–6. 23. p.: 11–9. 29. p.: 13–12. 37. p.: 16–15. 45. p.: 19–18. 54. p.: 20–21. 53. p.: 22–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Továbbjutott: a Csurgó, 54–53-as összesítéssel.
Imre Vilmos: – Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyen a legfontosabb célunk az volt, hogy továbbjussunk. Ezt teljesítettük, ennek nagyon örülök, de a kupában még jelentős céljaink vannak.
Debre Viktor: – A legutolsó nyilatkozatomkor mondtam, hogy nem feltartott kézzel jövünk, szeretnénk kiharcolni a továbbjutást, közel voltunk hozzá, de sajnos a csurgóiak jutottak tovább. Sok sikert kívánok nekik a négyes döntőben!

KALOCSAI KC (NB II)–BALASSAGYARMATI KÁBEL SE (NB I B) 26–27 (11–12)
Tj: a Balassagyarmat (a továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el).